6:4
(5:0, 0:1, 1:3)

Divoký úvod a divoký závěr

05.11.2005 / Jaroslav Novák

Tato slova charakterizují vystoupení obou celků na Horáckém zimním stadionu. Nejprve si domácí Dukla zadělala šňůrou pěti branek, na jejímž začátku stanul svými dvěma góly Tomáš Čachotský, v první dvacetiminutovce na vítězství, o které ale musela díky třem rychlým brankám hradeckých v nástupu do závěrečné třetiny tvrdě bojovat. Když už se zdálo, že je s jihlavskými ámen, pozdvihl svou nenadálou brankou žlutočervený prapor jako správný kapitán Oldřich Bakus a zlomil tak odpor soupeře.
05.11.2005 17:30, 1. liga ČR - 20. kolo

Suchan - Šmarda, Malena, Staněk, Duben, Dobrovolný, Pospíšil, Rýgl, Lukačovič - Rytnauer, Bakus, Hodek - Říha, Hlouch, Čachotský - Lazorišák, Altrichter, Polák - Havel, Dušátko, Hrbatý
6

Hradec Králové

Koutský (19. Dušek) - Nedbálek, Blanár, Kolafa, Hendrich, Šeda, Mocek - Fořt, Roubík, Diviš - Fišer, Koudleka, Vondráček - Volráb, Domin, Suchý - Potůček, Přeučil, Černý
4
Branky: 5. Čachotský (Dobrovolný), 12. Čachotský (Říha, Hlouch), 13. Rytnauer (Hodek, Bakus), 17. Rytnauer (Bakus, Šmarda), 19. Říha (Staněk), 49. Bakus - 25. Volráb (Domin), 41. Černý (Fořt), 43. Fořt (Diviš, Roubík), 43. Fořt (TS). Rozhodčí: Havlík - Machálek, Škach. Vyloučení: 7:6, navíc Dobrovolný (JIH) 5 + do konce. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1190. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 5:0, 5:4, 6:4.

Dukla Jihlava přivítala na svém ledě celek, který se pohybuje na hraně play-off. Energetikům z Hradce Králové připravila vskutku hororový úvod zápasu. První trefou se do listiny střelců zapsal v páté minutě Tomáš Čachotský, 1:0, když byl správně postavený a puk dopravil do odkryté branky. Druhý gól zápasu vstřelil ve 12. minutě opět Tomáš Čachotský, 2:0 a obě trefy byly hodně podobné a ze stejného místa. Během minuty připravil další úspěch Jihlavy Daniel Hodek, který přihrál na volného Ladislava Rytnauera, 3:0 a ten svoji šanci s přehledem proměnil. V 16. minutě byli vyloučeni dva hráči Hradce králové a Jihlava si zahrála přesilovou hru pět na tři, kterou dokázal využít další trefou Ladislav Rytnauer, 4:0. Do přestávky byl úspěšný ještě Vladimír Říha, 5:0, když proměnil rychlý brejk. Po pátém obdrženém gólu opustil brankář hostů svoji svatyni. První třetina byla opravdu výborná, jihlavští hokejisté předvedli svoji zatím nejlepší třetinu v nové sezóně.

O přestávce měli Královéhradečtí velkou šanci připravit si taktiku, jak vstřelit Jihlavě branku, poněvadž v závěru první dvacetiminutovky byli vyloučeni dva jihlavští hokejisté. Obrovskou šanci měl v přesilové hře Roman Vondráček, když celou kombinaci zakončoval střelou od pravé tyčky, ale pozorný Jaroslav Suchan se stihl k tyči přesunout a puk vyrazit do rohu kluziště. Hra se v druhém dějství hodně vyrovnala. Jihlavané totiž trochu ubrali z tempa, které nasadili na první třetinu. Ve 25. minutě se dočkali svého prvního úspěchu hosté. Dostali se do přečíslení tři na jednoho a celou akci přesně zakončil Daniel Volráb, 5:1. V polovině zápasu vyslal na Tomáše Duška tvrdou střelu Rytnauer, puk ho trefil do masky a rozhodčí proto přerušil hru. V druhé polovině třetiny se už nic vážného neodehrálo.

Úvod posledního dějství byl přesně opačný něž úvod celého zápasu. Energetici se dostávali do spousty šancí a jihlavští si nevěděli rady. Ve 41. minutě přidal další branku hostů Aleš Černý, 5:2, když dokázal přetavit přesilovou hru v druhý gól. O dvě minuty později se za hosty trefil i Patrik Fořt a snížil tak na rozdíl dvou branek 5:3. Ve stejné minutě dostal skvělý pas opět Fořt, tlačil se do branky, jihlavský obránce mu nestačil, a tak sáhnul po nedovoleném zákroku. Rozhodčí Havlík za tento faul nařídil trestné střílení, kterého se ujal faulovaný Patrik Fořt. Samostatný nájezd za mohutného pískotu domácího publika úspěšně proměnil střelou mezi Suchanovy betony a na světelné tabuli začalo svítilo skóre 5:4. Poté co hosté eliminovali náskok Jihlavy, se jihlavští hokejisté opět probudili do hry a začali šlapat naplno. Když hosté začali pomýšlet na vyrovnání, udělali v obraně fatální chybu, kterou potrestal velezkušený jihlavský kapitán Oldřich Bakus, 6:4. Zbytek zápasu byla hra hodně vyrovnaná, ale ani jeden z týmů se do vážnější šance nedostal. Infarktové utkání mezi jihlavskou Duklou a Hradcem Králové skončilo 6:4.

Ladislav Kolda (Hradec Králové): „Po první třetině to s námi nevypadalo moc dobře, takže jsme rádi, že jsme alespoň trošku výsledek zkorigovali. Rozhodující byly přesilovky, dnes jsme si s nimi vůbec nedokázali poradit. V první třetině jel Koudelka sám na branku, pak jsme dostali výhodu přesilové hry, která trvala čtyři minuty, ale neprosadili jsme se. Hráli jsme i proti třem, ale ani tuto možnost jsme neproměnili. Když jsme se trochu dotáhli, hráli jsme pět minut ve výhodě, ale místo toho, abychom vyrovnali, jsme vyrobili fatální chybu v obraně, kterou Jihlava potrestala šestou brankou.“

Milan Chalupa (Jihlava): „Dneska jsme chtěli hrát úplně jiný hokej, měli jsme dobrý vstup do utkání, vytvořili si spousty šancí, byli důrazní a to vše se dnes naštěstí ve výsledku odrazilo. Dnešní góly prakticky většinou do prázdné branky nám i dost ublížily, někteří hráči si začali myslet, že to půjde samo, že soupeři dáme desítku. Pak přišli, ale naše velké chyby a soupeř nás dokonale trestal. Největší obavy jsme měli, když Dobrovolný dostal trest pět minut plus do konce utkání, ale myslím si, že jsme to dobře ustáli.“