19.08.2014 12:00, DHL extraliga juniorů - 2. kolo

Svoboda – Leština, Tobola, Půža, Port, Kochánek, Dundáček – Dufek, Dupljaku, Střecha, Mahút, Jícha, Hubert, Dvořák, Beran, Anděl, Balaštík, Sladký, Nováček
4

HC Olomouc

Urbisch – Kreigher, Jeklič, Nesvadba, Rašner, Síkora, Brandýs – Jergl, Konečný, Ostřanský, Krátoška, Kropáč, Markl, Ministr, Pavlovský, Bauer, Beták
3
Branky a nahrávky: 11. Dufek (Střecha), 15. Mahút (Anděl), 31. Dundáček, 42. Střecha (Mahút, Dufek) – 30. Pavlovský (Nesvadba, Bauer), 38. Jergl (Ostřanský, Beták), 45. Ostřanský (Jergl). Rozhodčí: Hejduk – Kotlík, Polák. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 86. Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

V úvodních minutách zápasu měla Olomouc více ze hry, ale gól se jí vstřelit nepodařilo. Dvě nuly svítily na ukazateli stavu do konce jedenácté minuty. V tomto čase přesně zamířil Aleš Dufek a dal tak zapomenout na úvodní utkání proti Zlínu, ve kterém spálil několik šancí. O čtyři minuty později bylo na jihlavské střídačce ještě veseleji. První přesilovou hru zápasu ještě domácí nevyužili. Protože se na jejím konci hosté znovu nechali vyloučit, šla Dukla do další početní výhody a tu již využila, když se prosadil Ján Mahút– 2:0. Na konci třetiny byl ještě vyloučen Lukáš Jícha, ale větší část jeho trestu se přenesla do druhé části hry.

Olomouc však s početní výhodou nenaložila dobře a téměř nevystřelila. Vůbec celá první polovina druhé dvacetiminutovky byla ve znamení trestů - postupně byli vyloučeni dva hráči Dukly a dva hokejisté klubu s kohoutem ve znaku. V polovině zápasu už se hosté radovali. Při hře čtyři na čtyři prostřelil domácího gólmana Matěj Pavlovský – 2:1. Radost ze snížení trvala Hanákům jen minutu, protože při oslabení všem pláchl obránce Filip Dundáček a propálil Urbische - 3:1. Konečné slovo v této třetině ale měla Olomouc. Obrana červenožlutých ponechala před brankou spoustu místa Aleši Jerglovi, jenž uplatnil důraz a dorazil puk do klece - 3:2.

Dvougólové vedení si Dukla vzala zpět hned na začátku závěrečné periody. Tomáš Střecha předvedl hezkou akci, při které si položil Urbische a následně zasunul kotouč do odkryté klece - 4:2. Po tomto gólu vystřídal Jakuba Urbische v hostující svatyni Martin Slezák. Olomouci se však znovu podařilo poměrně rychle snížit, a to v přesilové hře. Milan Ostřanský po přesné Jerglově přihrávce vrátil svůj tým do zápasu. Zápas se lámal v padesáté minutě, kdy po vyloučení Jíchy trefil Krátoška spojnici břevna a tyče, a poté měli hosté výhodu 55 vteřin dvojnásobné početní převahy. Srdnatě bránící domácí však svého soka téměř do ničeho nepustili, a když už se Mora dostala ke střele, byl na svém místě Dominik Svoboda.

Po úvodní porážce v prodloužení tak vybojovala Jihlava první tři body v novém extraligovém ročníku, naopak Olomouc nenavázala na předchozí výhru z ledu Českých Budějovic.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): Dnes jsme zaspali úvod utkání. Poté jsme se dostali do vedení 2:0, ale zbytečnými vyloučeními v útočném pásmu a vlastní nedisciplinovaností jsme umožnili Olomouci vrátit se do zápasu. Dobré bylo, že jsme ubránili v závěru zápasu oslabení pět na tři.