Nekoncentrovanost, nepřipravenost, lajdáckost, strašné, zlobí se Jan Pohl

17.09.2019 / Tomáš Lysý, Zdeněk Drla

Nebývá úplně zvykem, aby zástupci médií čekali na pozápasové ohlasy s domácím týmem téměř čtvrt hodiny. Ale po pondělním zápasu třetího kola proti Benátkám nad Jizerou bylo třeba, aby si kabina něco pořádně vyříkala. Řeč je totiž o zcela zbytečném závěru zápasu, protože v posledních šesti a půl minutách přišla Dukla o vedení 4:2 a prohrála 4:5 na nájezdy. „To, co se stalo, bylo strašné. Úplně jsme vypadli ze hry a tohle se nám nemůže vůbec stávat. Naší lajdáckostí jsme soupeři vlastně nechali tři body,“ hlásí obránce Jan Pohl, který by samozřejmě své tři kanadské body vyměnil za týmové vítězství.

Přitom právě Jan Pohl vracel Dukle ve druhé třetině dvoubrankový náskok, když vstřelil branku na 3:1. Ačkoliv liberecká farma ve třetí části druhým gólem snížila, poté se v přesilové hře trefil Lukáš Anděl. Všechno vypadalo tak, že si červenožlutí dojdou potřetí ze tří zápasů nové sezony pro plný počet bodů, jenže závěrečných sedm minut se Jihlavě hrubě nepovedlo a dvakrát inkasovala. „Tohle byla nekoncentrovanost, nepřipravenost, lajdáckost. Tohle se nám nesmí stávat. Musíme hrát zodpovědně odzadu, zodpovědně vepředu a ne, že tady deset nebo dvacet minut vypustíme. To se nám pak hned vrací,“ hlásí důrazně jihlavský zadák a nebere moc v potaz, že jihlavští hokejisté v průběhu celého zápasu nastříleli pět tyček, z toho dvě při trestných stříleních. „Koukali jsme se na to, bavili se o tom. Ale tyčka je tyčka a gól je gól, takže nám to tam musí začít padat,“ sděluje „Pohlík“. Šanci na reparát budou mít červenožlutí již ve středu 18. září na ledě Slavie, kde zkušený zadák také strávil část své kariéry.