Dukla se dohodla s Petrem Vlkem na ukončení spolupráce

02.11.2019 / Tisková zpráva

Sobotní utkání Dukly v Litoměřicích bylo poslední pro hlavního trenéra týmu Petra Vlka. Ten po dohodě ukončil své působení v klubu jako hlavní trenér. „Petru Vlkovi děkuji za dlouholetou trenérskou práci pro organizaci HC Dukla Jihlava a přeji mu mnoho úspěchů v jeho další práci. Dohodli jsme se na ukončení spolupráce,“ sdělil jednatel klubu Bedřich Ščerban.

Petr Vlk svůj sportovní život spojil především s klubem Dukla Jihlava. Jako hráč i trenér strávil ve službách Dukly více než čtvrt století. V roli hráče odehrál v dresu Dukly více než 500 utkání, včetně sobotního zápasu s Litoměřicemi jich odkoučoval jako hlavní trenér 794. Svoji misi na jihlavské střídačce započal v sezoně 2002/2003, kdy se postavil na střídačku jako asistent trenéra. Do primární funkce povýšil o sezonu později a dokázal dovést tým do extraligy. Jenže jeho první extraligová zkušenost trvala jenom do prosince, kdy byl po sérii proher odvolán a nahrazen Richardem Fardou. Následující sezonu zůstal u juniorů, aby se v sezoně 2006/2007 zpět k A-týmu vrátil.

Mezi lety 2007 – 2010 se přemístil do Olomouce, od sezony 2010/2011 nepřetržitě působil jako hlavní trenér zpět v Jihlavě. I podruhé dostal Duklu znovu do extraligy, podceňovaný tým mohl slavit návrat zpět 21. dubna 2017 po vítězném zápase 11. kola baráže proti Karlovým Varům. Po nešťastném sestupu ještě téže ročník se pokusil vrátit s týmem zpět o jednu sezonu později, ale Jihlavští tehdy nepřešli přes Kladno v semifinále.

ORGANIZACE DUKLY DĚKUJE PETRU VLKOVI ZA ODVEDENOU PRÁCI A PŘEJE MU VŠE NEJLEPŠÍ V OSOBNÍM ŽIVOTĚ!