V rychlém sledu další zápas – Dukla hostí Benátky nad Jizerou

14.01.2020 / Vladimír Šťastný

V předchozích dvanácti zápasech Chance ligy jihlavští hokejisté dokázali vždy bodovat. O tuto šňůru přišli až v pondělním zápase v Třebíči, v němž svěřenci trenérů Ujčíka a Nekvasila doplatili na svou nízkou produktivitu a z ledu odjížděli s prohrou 3:4. Třebíč se tak v tabulce o účast v předkole play-off dotáhla za Duklu na postupové desáté místo. Hráči z krajského města však mají na svého soka pětibodový náskok. Druhá nejvyšší hokejová soutěž v Čechách pokračuje již ve středu 15. ledna 42. kolem. Soupeřem jihlavským hokejistům bude celek HC Benátky nad Jizerou, proti kterému Dukla nejprve ztratila slibně rozehraný zápas a získala jen bod, aby na soupeřově ledě uhrála plné tři body. Utkání začíná v CZ LOKO Aréně v tradičních 17:30 hodin.

INFORMACE K ZÁPASU

Vstupenky na zápas Dukla – Benátky nad Jizerou je možné koupit přes Ticketportal, k dispozici je i Automatická pokladna na Infocentru HZS. Pokladny v den utkání otevírají hodinu před úvodním buly.

Organizační opatření domácích zápasů Dukly v sezoně 2019/2020
Divácké soutěže budou v nové sezoně určené malým i velkým divákům

STŘEDEČNÍ SOUPEŘ: HC BENÁTKY NAD JIZEROU

Celek ze středních Čech hraje v 1. lize od sezony 2008/09 a je oficiální farmou extraligových Bílých Tygrů Liberec. Má tak jediný úkol - ohrávat mladé hráče Liberce, tak, aby byli připraveni, kdykoliv naskočit dole potřeby do extraligových bojů.

Podle toho také každoročně vypadá postavení týmu v tabulce. Za předchozích jedenáct prvoligových sezon skončil tým po základní části šestkrát hůře než na desátém místě, čtyřikrát to bylo umístění těsně pod desátou příčkou a pouze jednou se umístil celek Benátek nad Jizerou po základní části na šestém místě. Za jedenáct sezón v 1. lize tak Benátky nad Jizerou hrály čtyřikrát neúspěšně čtvrtfinále play-off.

Také letošní sezona se nevymyká z benáteckého normálu. Tým střídá celkem pravidelně výhry s prohrami a tak i bilance je celkem vyrovnaná. K deseti výhrám v základním čase přidal tým vedený trenérem Valdemarem Jirušem devět výher po prodloužení či samostatných nájezdech. Záporná bilance je sedmnáct proher v základním čase a dvě prohry po prodloužení či samostatných nájezdech.

V tabulce o účast v předkole play off, která je množstvím odložených zápasů během vánočního období značně nekompletní, patří Benátkám nad Jizerou třinácté místo. Ovšem tým má odehráno, společně s Frýdkem-Místkem, pouze 38 utkání (např. Prostějov 41 utkání – pozn. red.).

Soupiska Benátek nad Jizerou
Realizační tým Benátek nad Jizerou

Mezi brankáři Benátek nad Jizerou zasáhl do hry již kvintet maskovaných mužů – Matěj Žajdlík, Pavel Čajan, Marek Schwarz, Jakub Hrstka a Jakub Kašpar. Z nich nejvíce odchytal Žajdlík, který zasáhl do 21 utkání s úspěšností zásahů 89,94% a průměrem obdržených branek na zápas 3,13. Schwarz zasáhl do deseti zápasů a dosáhl na procento úspěšnosti 90,22% a průměr obdržených branek 3,01 na zápas. Třetí gólman Jakub Hrstka nastoupil do sedmi zápasů s úspěšností zásahů 89,71% a průměrem obdržených branek na zápas 3,14. Minimální množství minut odchytali Jakub Kašpar (81 minut) a Pavel Čajan (62 minut).

Mezi obránci Benátek je na čele klubového kanadského bodování Ondřej Buchtela, který nastřádal 14 kanadských bodů za 6 gólů a 8 asistencí. Za ním následuje duo obránců, kteří mají na svém kontě osm bodů. Daniel Bukač vstřelil dva góly a přidal šest asistencí, Petr Kolmann se do černého ještě netrefil, ale celkem osmkrát přihrál svým spoluhráčům na gól.

Nejlepším střelcem týmu je veterán Radek Duda, čtyřicetiletý hráč se doposud trefil do černého ve čtrnácti případech. Duda je zároveň lídrem kanadského bodování útočníků se ziskem 36 bodů (14+22). Druhý v pořadí Daniel Špaček dosáhl zatím na 25 bodů (11+14), třetí pozice patří osmnáctibodovému Adamu Najmanovi (10+8), odchovanci jihlavského hokeje a vnukovi legendárního hráče a trenéra Josefa Augusty.

POSLEDNÍ ZÁPAS BENÁTEK NAD JIZEROU

41. kolo Chance ligy: HC Benátky nad Jizerou – HC Baník Sokolov 4:3 pr.

Branky a nahrávky: 21. Špaček (Jiruš, Pabiška), 34. Špaček, 57. Duda, 62. Buchtela (Pabiška) – 1. Švec (Zadražil, Přindiš), 9. Švec, 31. Stříbrný (Šafář, Houdek). Rozhodčí: J. Doležal, Jechoutek - Horažďovský, Polák. Vyloučení: 3:6, navíc Zadražil (SOK) 10 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 22:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3. Diváci: 212.

HC Benátky nad Jizerou: Čajan – Kolmann, Hampl, Buchtela, Kovář, Bukač, Kunst, Žůrek – Pabiška, Šafařovský, Špaček – Duda, Chrtek, Rychlovský – Wiencek, Dlouhý, Jiruš – Křepelka, Strnad, Drábek.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

18. kolo Chance ligy, 26 října 2019: HC Benátky nad Jizerou - HC Dukla Jihlava 1:3

Branky a nahrávky: 34. Duda (Niko, Průžek) – 10. Kolář (Poletín, Machala), 32. Holý (Pekr, Čachotský), 60. Pekr. Rozhodčí: Jechoutek, Veselý – Axman, Podrazil. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Diváci: 303.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Bukač, Žůrek, Buchtela, Kunst, Niko, Kovář, Aubrecht – Rychlovský, Šír, Průžek – Duda, Najman, Klapka – Jiruš, Chrtek, Wiencek – Šafařovský, Šeliga

HC Dukla Jihlava: Brož – Mareš, Staněk, Půža, Holý, Černohorský, Kolář – Čachotský, Skořepa, Pekr – Harkabus, Poletín, Chlubna – Lichanec, Fronk, Machala – Čermák, Davídek, Piegl

V posledním vzájemném utkání oplatila Dukla soupeři porážku z domácího ledu na nájezdy a od Jizerky si dovezla plný počet tří bodů. Foto: Nela Dittrichová