Dukla chce zlomit nedobré výsledky v Pelhřimově v utkání proti Přerovu

25.11.2022 / Tomáš Lysý

Porážky hozeny za hlavu, dva dny volna jsou pryč a nyní následuje opět další zápas. Jihlavští hokejisté v rámci již 24. kola Chance ligy přivítají na domácím ledě v Pelhřimově celek, který již letos jednou porazili - HC ZUBR Přerov. Červenožlutí by tak rádi navázali na 11. kolo, kdy z MEO Arény dovezli dva body za vítězství 3:2 v prodloužení. Hlavně už ale potřebují zabrat právě v pelhřimovském hájemství, kde zatím vyhráli za tři body jen jediné utkání. Přijďte se proto podívat, zda se to Dukle povede! Začínáme v sobotu 26. listopadu 2022 od 16:30 hodin a vstupenky můžete zakoupit na tomto odkazu.

Oba celky sice dělí v tabulce čtyři pozice, ale stačí jedno kolo a může být vše jinak. Na čele se drží dvojice Poruba (45 bodů) a Třebíč, která má jen o bod méně, ale poté je tabulka vyrovnanější. Třetí Litoměřice mají 39 bodů, devátý Zlín jen o pět bodů méně. A mezi těmito pozicemi jsou i oba soupeři z následujícího kola. Čtvrtý Přerov doposud nasbíral 37 bodů, osmá Dukla jen o dva body méně, stejně jako šestý Frýdek-Místek a sedmý Prostějov. Jak řekl po porážce v Kolíně Jiří Fronk, tak jihlavští hokejisté nepanikaří, i přes dvě porážky jsou stále na středu tabulky, ale je třeba začít sbírat body.

Soupiska Přerova
Realizační tým Přerova

Realizační tým Zubrů se po minulé úspěšné sezoně, kdy Přerovští vypadli až v rozhodujícím pátém čtvrtfinále proti Jihlavě, nezměnil. Hodně podobné to bylo i s hráčským kádrem. Hlavní opory zůstaly, případně během aktuální sezony opět vypomáhají, což je případ i brankáře Lukáše Klimeše, jenž za extraligové Vítkovice, kam odešel, odchytal jen tři utkání. Stejný počet má i letos v Přerově, o utkání více odchytal Michael Petrásek, ovšem jasnou jedničkou s velmi dobrými statistikami (93,76%, 1,99 průměr inkasovaných gólů – v obou případech druhé místo v lize) je dvacetiletý mladík Michal Postava. Před ním z obránců nikdo výrazněji bodově nevyčnívá, nejproduktivnějším bekem je Robert Černý s deseti body (2+8). Mezi obránci hrají například zkušení hokejisté jako Tomáš Kudělka či Jiří Krisl.

Ani mezi útočníky nikdo výrazně nevyčnívá, trenér Robert Svoboda se může spolehnout, že branku dokáží dát všechny lajny. Nejproduktivnějším forvardem je Jakub Svoboda s bilancí 6+10, jenž je nejlepším nahrávačem a spolu s Antonínem Pechancem nebo ex-jihlavským Davidem Březinou i nejlepším střelcem týmu. V kádru Zubrů najdeme i dva nejvíce vytížené hráče v celé Chance lize. Obránce Tomáš Kudělka doposud odehrál 511:44 minuty (průměr 24:22 minuty na zápas), jeho parťák z obrany Robert Černý má odehráno jen o minutu a půl méně.

Dukla si bude muset dát pozor na přesilové hry Přerova, které patří k nejlepším v soutěži. Zubři dali již sedmnáct branek, což je po Litoměřicích a Porubě nejvíce. Jihlavští se navíc v posledních zápasech propadli v ubránění oslabení, v tomto ohledu jsou až na dvanácté příčce v tabulce. Na druhou stranu je třeba říct, že s počtem 189 trestných minut je Dukla třetím nejslušnějším týmem soutěže.

Poslední zápas Přerova

23. kolo: HC ZUBR Přerov – VHK ROBE Vsetín 1:4

Branky a nahrávky: 18. Černý (Březina, Jan Svoboda) – 2. Lichanec (Bláha, Voženílek), 6. Berzinš (Krajčík, Rob), 17. Štefka (Hořanský, Ondračka), 59. Sihvonen. Rozhodčí: Cabák, Rapák – Hanzlík, Komínek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1519. Střely na branku: 32:37. Zblokované střely: 10:2. Vhazování: 40:26. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Přerov: Postava – Kudělka, Černý, Ševčík, Krisl, Gréč, Novotný, Hanák – Doležal, Süss, Jakub Svoboda – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Goiš, Macuh, Dvořák – Dobša, Ministr, Indrák

Poslední vzájemný zápas

11. kolo: HC ZUBR Přerov – HC Dukla Jihlava 2:3 pr.

Branky a nahrávky: 28. Pechanec (Kubeš, Březina), 30. Ministr (Indrák, Dobša) – 10. Křehlík (Jáchym, Juda), 45. Harkabus (Fronk, Kočí), 62. Fronk (Čachotský). Rozhodčí: Zubzanda, Rapák – Dědek, Maňák. Vyloučení: 4:4 Využití: 1:0. Diváci: 1125. Střely na branku: 31:43. Zblokované střely: 4:13. Vhazování: 41:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Přerov: Klimeš – Černý, Kudělka (A), Chroboček, Kubeš, Krisl (C), Ševčík, Gréč – Svoboda, Kratochvil, Doležal (A) – Březina, Pechanec, Svoboda – Goiš, Macuh, Okál – Indrák, Ministr, Dobša
Dukla: Neužil – Dundáček, Kachyňa, Kowalczyk, Haman, Jáchym, Kočí, Matějíček – Čachotský (A), Skořepa (C), Pořízek – Harkabus (A), Miškář, Fronk – Beránek, Handl, Šik – Křehlík, Juda, Brož

V utkáních Dukly proti Přerovu příliš branek nepadá, oba týmy jsou známé zejména výbornou defenzívou. Podobně tomu bylo i v loňském play off, na které má výborné vzpomínky útočník Vítězslav Brož, jenž vstřelil v pátém rozhodujícím utkání vítěznou branku. Foto: Jan Gebauer / HC ZUBR Přerov

24. kolo Chance ligy, sobota 26. listopadu 2022

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Frýdek-Místek (16:00)
HC Dukla Jihlava – HC ZUBR Přerov (16:30, Pelhřimov) - vstupenky zde
HC Baník Sokolov – HC Stadion Litoměřice (17:00)
VHK ROBE Vsetín – SK Horácká Slavia Třebíč (17:00)
LHK Jestřábi Prostějov – HC Slavia Praha (17:00)
DRACI PARS ŠUMPERK – SC Marimex Kolín (17:00)
PSG Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice B (17:30)

25. kolo Chance ligy, středa 30. listopadu 2022

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice (17:30)
HC RT TORAX Poruba 2011 – DRACI PARS ŠUMPERK (17:30)
HC Frýdek-Místek – PSG Berani Zlín (18:00)
HC Dynamo Pardubice B – HC Dukla Jihlava (18:00, Chrudim)
HC Slavia Praha – VHK ROBE Vsetín (18:00)
SC Marimex Kolín – HC Baník Sokolov (18:00)
HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov (18:00)

26. kolo Chance ligy, sobota 3. prosince 2022

Předehrávka, pátek 2. prosince 2022: PSG Berani Zlín – HC RT TORAX Poruba 2011 (17:30)
HC Dukla Jihlava – HC Slavia Praha (16:30, Jindřichův Hradec) - vstupenky zde
LHK Jestřábi Prostějov – SK Horácká Slavia Třebíč (17:00)
HC Baník Sokolov – HC ZUBR Přerov (17:00)
VHK ROBE Vsetín – SC Marimex Kolín (17:00)
HC Stadion Litoměřice – HC Frýdek-Místek (17:00)
DRACI PARS ŠUMPERK – HC Dynamo Pardubice B (17:00)