Nedělní předehrávka přichází. Je na čase konečně porazit Litoměřice!

10.02.2024 / Tomáš Lysý

Po vítězné dohrávce se Znojmem, která Duklu opět přiblížila první šestce a naopak snad už nadobro vzdálila sestupovým pozicím, přichází další zápas „o šest bodů“. Jihlavští hokejisté, kteří jsou v tabulce na sedmém místě se 65 body, nastoupí v předehrávaném utkání již 46. kola na Zimním stadionu v Pelhřimově proti celku HC Stadion Litoměřice, kterému patří pátá příčka se 70 body. Dukla v této sezoně prohrála všechny tři vzájemné zápasy, proto je nyní potřeba zabrat a soupeři se výrazně přiblížit! Úvodní buly bude vhozeno v neděli 11. února 2024 od 16:30 hodin a přijďte nám opět vytvořit skvělou atmosféru. Vstupenky můžete koupit zde.

Čtyři porážky v řadě jsou pryč, Dukla si v páteční dohrávce poradila se Znojmem 4:2 a na šesté místo, které znamená přímý postup do čtvrtfinále, ztrácí dva body. Reprezentační přestávku si zkrátily i Litoměřice, které již ve čtvrtek hrály na ledě Kolína. Ačkoliv ještě devět minut před koncem prohrávaly 0:2, nakonec vezly domů bod za porážku 2:3 v prodloužení. A právě jakýkoliv nepatrný bodový rozdíl může hrát v závěrečném účtování vyrovnané tabulky velkou roli. Mezi pátými Litoměřicemi a devátým Přerovem je rozdíl jen pěti bodů. Litoměřice navíc pošilhávají po čtvrtém místě a začátkem čtvrtfinále doma v Kalich Aréně, neboť na čtvrtou Třebíč mají ztrátu jen tří bodů.

Soupiska Litoměřic
Realizační tým Litoměřic

Hlavní trenér Miroslav Přerost, jehož asistentem je bývalý dlouholetý a vynikající extraligový bek František Ptáček, našli v této sezoně na Duklu recept ve všech třech vzájemných zápasech. Na ledě soupeře padla Jihlava po výsledcích 2:7 a 2:4, v Pelhřimově získala alespoň bod za prohru 3:4 v prodloužení, když ve 27. minutě vedla již 3:0, ale na konci druhé části bylo srovnáno na 3:3. Jestliže Dukla v posledním utkání zastavila sérii čtyř porážek v řadě, ani Litoměřicím se v posledních utkáních příliš nedaří. Od nového roku získaly z 39 bodů sotva polovinu, tedy 17, když ve třinácti zápasech hned osmkrát prohrály (ale čtyřikrát za bod). Bilance předešlých pěti zápasů je ještě horší – jen jedna výhra na ledě B-týmu Pardubic 5:1 a čtyři porážky, z toho tři za bod.

Trenér brankářů Vratislav Vajner, který svého času hrál i za Duklu, sledoval v letošní sezoně v brankovišti Kališníků hned čtyři maskované muže. Nejvíce prostoru dostává Oldřich Cichoň se 26 odchytanými zápasy (91,60 %, průměr gólů 2.80). Jen o sedm zápasů méně má Lukáš Pařík, jehož čísla jsou jen nepatrně horší. K jednomu zápasu nastoupil za Stadion i bývalý jihlavský brankář Josef Kořenář (ze Sparty Praha). Nejlepším střelcem týmu a zároveň i nejproduktivnějším hráčem je Přemysl Svoboda s bilancí 16+21. Nejvíce přesných nahrávek obstaral útočník Josef Jícha (23), jenž v této sezoně hraje i za Litvínov. Pouze o nahrávku méně má Riku Sihvonen, který se po nepříliš vydařené štaci ve Vsetíně vrátil zpět do Litoměřic a premiérově okusil Tipsport extraligu v dresu Sparty. Nejproduktivnějším bekem je Jakub Černohorský, který v Dukle strávil necelé tři sezony. V tomto ročníku dal pět branek a na dalších deset nahrál. Další zajímavý zápas čeká na obranného pilíře Dukly Jana Strejčka, jenž v letošní sezoně působil v Litvínově a než přešel zpět do Jihlavy, nastoupil v Litoměřicích do osmi zápasů, naposledy však v polovině října.

Poslední zápas Litoměřic

Dohrávka 24. kola: Kolín – Litoměřice 3:2 pr.

Branky a nahrávky: 12. Chalupa (Skořepa, Sýkora), 34. Kloz (Chalupa, Sýkora), 64. Mucha (Hampl) – 52. Sihvonen (Krutil), 54. Tomek (Koláček, Kuťák). Rozhodčí: Horák, Kosnar – Malý, Baxa. Diváci: 923. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 25:27. Zblokované střely: 13:10. Vhazování: 30:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Litoměřice: Cichoň – Krutil, Jebavý, Černohorský, Tomek, Tůma, Benda, Aubrecht – D. Vitouch, Jícha, Hauser – Kordule, M. Vitouch, Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Koláček, Kuťák, Chlubna.

Poslední vzájemný zápas

33. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC Dukla Jihlava 4:2

Branky a nahrávky: 1. Costa (Jícha, Sihvonen), 6. Svoboda (Kuťák), 39. Svoboda (Jícha), 60. Černohorský (Jícha) – 18. Harkabus (Dvořák, Havránek), 29. Havránek (Dundáček). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Kokrment, Pěkný. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 110. Střely na branku: 27:33. Zblokované střely: 5:21. Vhazování: 38:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Litoměřice: Cichoň – Černohorský, Jebavý (C), Pavlák, Aubrecht, Tůma, Husák (A) – Costa, Jícha, Sihvonen – Korkiakoski, Hrabík, Cikhart – Ton, Plos, Senčák – Kordule, Kuťák (A), Svoboda
Dukla: Beran – Bilčík, Strejček, Dundáček, Chvátal, Koštoval, Ozols, Dvořák – Čachotský (C), Bartoš, Cachnín – Harkabus (A), Havránek, Jelínek – Štefančík, Kuprijanov, Šik – Krajč, Pořízek, Brož

V posledním vzájemném v Pelhřimově sice Dukla vedla i díky brance Richarda Cachnína (vpravo) po polovině zápasu 3:0, ale nakonec body ztratila a prohrála 3:4 v prodloužení. Foto: Barbora Stránská

46. kolo, pondělí 12. února

Předehrávka, neděle 11. února: HC Dukla Jihlava – HC Stadion Litoměřice (16:30) - vstupenky zde
HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov (17:00)
Berani Zlín – HC Slavia Praha (17:30)
HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 2011 (17:30)
HC LERAM Orli Znojmo – SK Horácká Slavia Třebíč (18:00)
HC Dynamo Pardubice B – VHK ROBE Vsetín (18:00)
HC Baník Sokolov – SC Marimex Kolín (18:00)