Dukla zajíždí do Krakonošova hájemství. V 18. kole poměří síly s Vrchlabím

11.11.2010 / Zdeněk Drla

V 18. kole první hokejové ligy zajíždí Dukla Jihlava na led Vrchlabí. Hokejisté z Krkonoš se mohou z minulých kol pochlubit skalpem jednoho z favoritů první ligy Chomutova. V zápase se Severočechy prohrávali už 0:2, skóre dokázali ale srovnat a dotáhnout až do samostatných nájezdů. Zde byli svěřenci trenérského dua Josef Řeháček Radoslav Svoboda šťasnější a brali tak dva body za výhru 3:2 po samostaných nájezdech. Červenožluté tedy nečeká lehký soupeř. Při prvním měření sil v této sezoně zvítězila družina kapitána Oldřicha Bakuse na Horáckém zimním stadionu 5:3, když pojistu v podobě pátého gólu do prázdé branky vsítil osm vteřin před koncem normální hrací doby Aleš Padělek.
Zápas mezi Vrchlabím a Duklou Jihlava začíná v sobotu 13. listopadu v 18 hodin.

Hokejisté Vrchlabí v posledních šesti kolech bodovali hned třikrát, i když ve dvou případech brali pouze po bodu. Do prodloužení a samostatných nájezdů dotáhli duely s Berounem i Ústí nad Labem. Houževnatí hráči Vrchlabí budou chtít potvrdit svoje výkony z posledních zápasů i proti aktuálnímu lídrovi prvoligové tabulky.

Že nejsou venkovní zápasy ničím jednoduchým, ví i kapitán Dukly Jihlava Oldřich Bakus. ,b>„Když hrajete doma, musíte být těmi, kdo tvoří hru. My venku můžeme spíš vyčkávat a čekat na brejky," přemítal po vítězném utkání s Hradcem Králové.

Duklu po Vrchlabí čeká těžká zápasová prověrka. Ve středu 17.listopadu, v den státního svátku, přijede do Jihlavy Ústí nad Labem, v dalším kole čeká svěřence trenéra Petra Vlka cesta do Chomutova, dalším soupeřem bude Znojmo.

Program 18. kola:

Sobota 13. listopadu 2010 HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Olomouc (17:00)
SK Kadaň - HC Stadion Litoměřice (17:00)
HC Berounští Medvědi -IHC KOMTERM Písek (17:30)
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Chrudim (17:30)
HC Tábor - KLH Chomutov (18:00)
HC Vrchlabí - HC Dukla Jihlava
HC VCES Hradec Králové - HC Benátky nad Jizerou (18:00) Pondělí 15. listopadu 2010
HC Slovan Ústečtí Lvi - Orli Znojmo (18:00)

Zápas 3. kola:

HC Dukla Jihlava - HC Vrchlabí 5:3
Branky a nahrávky: 15. Mareš (Jeslínek), 29. Kaláb (Bakus, Staněk), 32. Hodek (Bakus), 47. Hollý (Čachotský, Staněk), 60. Padělek - 10. Chaloupka (Beck, Kubeš), 24. Tvrdek (Filip, Matějíček), 48. Filip (Tvrdek, Rusnák). Rozhodčí: Kalivoda - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1975. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3. Třetiny: 1:1, 2:1, 2:1