Čeká nás těžký zápas o třetí místo, říká před duelem s Piráty Michal Jeslínek

04.10.2011 / Zdeněk Drla

V utkání devátého kola první hokejové ligy hostí Dukla Jihlava ambiciozní tým Chomutova. Severočeský klub se netají již několik let tím, že chce hrát nejvyšší hokejovou soutěž u nás. Dva roky po sobě vyhlásil v play-off pirátskou výpravu - útok na extraligu. Před letošní sezonou se dokonce přejmenoval. Na Horácký zimní stadion tak ve středu 5. října přijíždí Piráti Chomutov. Zápas bude hned z několika důvodů pikatní. Předvším pak pro jihlavského útočníka Michala Jeslínka a chomutovskou letní posilu Milana Řehoře. Navíc půjde o souboj o třetí místo v prvoligové tabulce, které po osmi odehraných kolech patří právě Dukle Jihlava, Chomutov je pátý s jednobodovou ztrátou.
Utkání mezi Duklou a Piráty začíná v 17:30 hodin.

Oba dva středeční soupeře dělí v tabulce jediný bod. Dukla v posledních dvou kolech, kdy hrála na kluzištích soupeře, vyšla bodově naprázdno, Chomutov získal ve dvou zápasech dva body. O tom, že zápas bude mít ten správný náboj, není pochyb. Pikantní bude především pro dvojici Michal Jeslínek Milan Řehoř. Prvně jmenovaný útočník se před sezonou stal kmenovým hráčem Dukly, kam přestoupil po ročním hostování v Jihlavě právě z Chomutova, opačným směrem putovala dlouholetá jihlavská gólmanská jednička Milan Řehoř.

Pro Michala Jeslínka, který v dresu tehdy ještě KLH Chomutov strávil osm sezon, by měl být tedy středeční soupeř dobře známý. „Právě že ne. Když jsem se díval na jejich soupisku, zjistil jsem, že tam znám už jenom pár kluků a Řehyho," směje se dvaatřicetiletý útočník. S vážnou tváří ale hned dodává, že přijíždí kvalitní soupeř, který pomýšlí na nejvyšší příčky tabulky. „Jsou jedním z favoritů celé soutěže, čeká nás těžký zápas o třetí místo," připomíná důležitost duelu na Horáckém zimním stadionu.

Hráče v bordó dresech s Ježkem na prsou bude hnát kupředu i podpora diváků v ochozech. „Budeme rádi, když přijde hodně lidí a podpoří nás. Měl by to být pěkný hokej s dobrým soupeřem," dodává Michal Jeslínek.

Vzájemná utkání v sezoně 2010/2011:

5. kolo: HC Dukla Jihlava - KLH Chomutov 5:4 (sn)
Branky a nahrávky: 15. Hodek (Malena, Čachotský), 16. Jeslínek (Man, Bezděk), 46. Škumát (Malena), 53. Bakus, rozhodující nájezd Padělek - 21. Sikora (Duda, Pavlas), 30. Selingr (Skořepa, Davídek), 48. Duda (Skořepa), 54. Grof (Skořepa, Havíř). Rozhodčí: Kubeš - Klein, Skopal. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2703. Střely na branku: 30:46. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4. Třetiny: 2:0, 0:2, 2:2 - 1:0

20. kolo: KLH Chomuztov - HC Dukla Jihlava 3:0
Branky a nahrávky: 30. Jíra (Skořepa, Kůs), 39. Jíra (Kůs, Pulpán), 56. Seman (Davídek, Pů ulpán) . Rozhodčí: Trombík - Kašík, Wesley. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1831. Střely na branku: 50:24. Průběh utkání: 3:0. Třetiny: 0:0, 2:0, 1:0

33. kolo: HC Dukla Jihlava - KLH Chomutov 3:2
Branky a nahrávky: 2. Bezděk (Jeslínek, Padělek), 7. Čachotský (Ficenc, Malena), 11. Bezděk (Jeslínek, Padělek) - 28. Pulpán (Kraft, Bombic), 60. Pulpán (Skořepa, Kraft). Rozhodčí: Svoboda - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1842. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2. Třetiny: 3:0, 0:1, 0:1

40. kolo: KLH Chomutov - HC Dukla Jihlava 4:2
Branky a nahrávky: 6. Mudroch (Kraft, Pulpán), 43. Hruška (Kůs), 45. Procházka (Kraft), 52. Slovák (Hylák) - 18. Bakus (Hodek , Čachotský), 53. Zeman (Protasenja, Jaroš). Rozhodčí: Lacina - Polónyi, Kreuzer. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1251. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 1:1, 4:1, 4:2. Třetiny: 1:1, 0:0, 3:1

1. semifinále: KLH Chomutov - HC Dukla Jihlava 3:1
Branky a nahrávky: 30. Seman (Sikora, Stránský), 44. Hruška (Duda), 50. Kraft (Kuběna, Procházka) - 52. Sojčík. Rozhodčí: Florian, Smitka - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4021. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1

2. semifinále: KLH Chomutov - HC Dukla Jihlava 6:0
Branky a nahrávky: 5. Sikora (Davídek, Grof), 10. Selingr (Skořepa, Jíra), 13. Duda (Skořepa), 17. Procházka (Stránský, Slovák), 36. Procházka (Pavlas, Kraft), 53. Procházka (Havíř, Kraft). Rozhodčí: Zubzanda, Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3879. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 6:0. Třetiny: 4:0, 1:0, 1:0

3. semifinále: HC Dukla Jihlava - KLH Chomutov 1:5
Branky a nahrávky: 22. Šidlík (Kucsera, Padělek) - 15. Kraft (Slovák), 38. Stránský (Seman), 42. Procházka (Slovák, Kraft), 48. Skořepa (Jíra), 53. Kuběna (Grof, Hrdel). Rozhodčí: Svoboda, Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:6, navíc Bezděk (JIH) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4917. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:3

4. semifinále: HC Dukla Jihlava - KLH Chomutov 3:4 (sn)
Branky a nahrávky: 8. Pitule (Krupka, Maliník), 19. Dobrovolný (Padělek, Jeslínek), 54. Padělek (Jeslínek, Kucsera) - 8. Hrdel (Hruška, Duda), 20. Procházka (Slovák, Havíř), 28. Sikora (Pavlas, Mucha), rozhodující nájezd Kraft. Rozhodčí: Pavlovič, Přikryl - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2817. Střely na branku: 40:42. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4. Třetiny: 2:2, 0:1, 1:0 - 0:1