Dukla hraje znovu doma, hostí libereckou farmu z Benátek

01.12.2013 / Pavel Kujal

V neskutečném tempu pokračuje program první hokejové ligy. Jen co dozněly oslavy sobotního vítězství nad Havířovem, fanoušci Dukly Jihlava míří znovu do ochozů Horáckého zimního stadionu. Třetím domácím soupeřem, se kterým poměří síly jihlavští hokejisté, je tým Benátek nad Jizerou.
Souboj mezi Duklou Jihlava a libereckou farmou z Benátek začíná na jihlavském ledě v pondělí 2. prosince 2013 v 17:30 hodin. Pokud se nevypravíte přímo do ochozů, můžete zápas sledovat prostřednictvím tradičního textového onlajnu.

⇒ Poslední zápasy Benátek

Třebíč - Benátky n. Jizerou 1:2
Benátky n. Jizerou - Šumperk 3:4 (pp)
Kadaň - Benátky n. Jizerou 3:4
Benátky n. Jizerou - Litoměřice 4:3 (sn)
Benátky n. Jizerou - Beroun 5:0

Ještě před pár týdny byly Benátky nad Jizerou odepisovaným týmem, který se krčil na samém chvostu prvoligové tabulky. V posledních pěti kolech ale přesvědčily hokejovou veřejnost o tom, že se s nimi musí počítat. Právě v pěti po sobě jdoucích zápasech bodovaly. V prvním utkání druhé poloviny základní části rozstřílely Beroun nekompromisně 5:0. V tabulce tak poskočili na desáté místo.

Také Dukla začala druhou část soutěže vítězně. Havířovský AZ porazila 4:2. Je to tedy již čtvrtý zápas v řadě, kdy svěřenci trenéra Petra Vlka bodovali a upevnili si druhou příčku v tabulce.

Týmové statistiky:

Nejproduktivnějším hráčem Benátek je zanedlouho dvaatřicetiletý Josef Skořepa, který během sedmadvaceti zápasů nasbíral 16 bodů za sedm golů a devět asistencí. Nejlepším střelcem Středočechů je Jan Plodek s devíti přesnými zásahy.

Klubovým statistikám Dukly Jihlava i celé první ligy vévodí kapitán červenožlutých Tomáš Čachotský se 42 body (13 golů a 29 asistencí)

Poslední vzájemný zápas

Dukla se s Benátkami utkala naposledy v 15. kole. Na jejich ledě se v první třetině strhla gólová přestřelka. Domácí šli do vedení, hostující Dukla srovnala, Benátky znovu odskočily o gól, Dukla znovu srovnala. Do konce první třetiny šla dokonce do vedení. Ve třetím dějství srovnával nejzkušenější benátecký hráč Josef Skořepa. Další gól do konce základní hrací doby nepadl. V následném prodloužení rozhodl dělovkou Jiří Dobrovolný.

HC Benátky na Jizerou - HC Dukla Jihlava 3:4(pp)

Branky a nahrávky: 3. Krejčík (Jonák), 8. Skořepa (TS), 42. Skořepa (Vitásek, Bárta) – 7. Kaláb (Dobrovolný, Čachotský), 8. Zeman (Čachotský, Dobrovolný), 15. Malec (Kadlec, Kuřítko), 64. Dobrovolný (Čachotský). Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:5, navíc Špaček (BEN) 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 177. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4. Třetiny: 2:3, 0:0, 1:0 - 0:1

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš – Říha, Jánošík, Niko, Pabiška, Pyrochta, Vitásek, Kajínek – Krejčík, Plodek, Špaček – Bárta, Jonák, Dlouhý – Vařecha, Skořepa, Klimt – Psota, Bortňák
HC Dukla Jihlava: Sáblík – Štebih, Dobrovolný, Podlipnik, Mocek, Kaláb, Kotvan, M. Jicha – Zeman, Hubáček, Čachotský – Seman, Velecký, Důras – Malec, Kadlec, Březina – L. Jícha, Kuřítko

DVA ZÁPASY - PĚT BODŮ. Dukla se s Benátkami utká již potřetí. Dvakrát slavila vítězstzví. V prvním měření sil ve druhém kole zvítězila doma 4:1, v odvetě na nejstudenějším stadionu v první lize brala dva body za výhru 4:3 v prodloužení. Foto: Zdeněk Drla

28.kolo: pondělí 2. prosince 2013

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC AZ Havířov 2010 18:00 (předehráno 1.12.)
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Motor České Budějovice (17:30)
SK Kadaň - BK Mladá Boleslav (17:30)
HC Dukla Jihlava - HC Benátky nad Jizerou (17:30)
Salith Šumperk - HC Olomouc (18:00)
HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústečtí Lvi (18:00)
HC Berounští Medvědi - HC Most (18:00)