Končí první čtvrtina základní části. Duklu vyzve Havířov

12.10.2014 / Zdeněk Drla

Je to přesně pět týdnů, co odstartovala svůj dvaadvacátý ročník první hokejová liga. Druhá nejvyšší tuzemská soutěž nyní v rychlém tempu dokráčela do závěru první čtvrtiny základní části. Skoro se všemi účastníky se už Dukla poměřila - zbývá jediný - AZ Havířov. Tým ze Slezska drží se ziskem rovných dvaceti bodů sedmé místo v tabulce, Dukla má o bod víc a je čtvrtá. Půjde tedy o hodně.
Zápas mezi Duklou Jihlava a Havířovem startuje na Horáckém zimním stadionu v pondělí 13. října v tradičních 17:30 hodin.

Havířov prozatím v sezoně střídá pravidelně výhry s prohrami, jen v minulém kole udělali svěřenci trenéra Jana Danečka výjimku, když vyhráli podruhé za sebou - doma si poradili s Litoměřicemi těsným výsledkem 2:1. Mohou se též pochlubit tím, že jako teprve druhý prvoligový tým - po Benátkáách nad Jizerou - obrali chomutovské Piráty o všechny tři body (v minulém kole se k této dvojici úspěšných zařadilo ještě Kladno - pozn. aut.).

Tým z hornického města disponuje širokým kádrem, na soupisce figuruje řada mladých hráčů, do prvoligových statistik jich prozatím zasáhlo pětatřicet, včetně tří gólmanů. Z trojice maskovaných mužů odchytal zatím největší díl zápasů mladší syn hlavního trenéra AZetu Lukáš Daneček. Kanadskému bodování klubu vévodí mladý vítkovický útočník Vojtěch Tomi s dvanácti body (6+6), který v minulé sezoně nastupoval i za havlíčkobrodské Rebely.

Vzájemné zápasy v sezoně 2013/2014

Dukla Jihlava se s Havířovem střetla v základní části minulého soutěžního ročníku čtyřikrát. Hned v prvním kole zdolala houževnatého soupeře z Moravskoslezského kraje 2:1, také v dalších dvou zápasech slavili červenožlutí výhru (5:3 a 4:2), ve čtyřicátém kole na ledě AZetu však Dukla zkolabovala, když prohrála vysoko 1:7. Tolik výsledky základní části. Oba soupeři se poté potkali ve vyřazovacích bojích. Pro Havířov jako nováčka první ligy byla účast ve čtvrtfinále play-off příjemným zakončením povedené sezony po návratu do druhé nejvyšší soutěže. Dukla zvládla oba zápasy na domácím ledě i na havířovském stadionu a sérii opanovala výsledkem 4:0 (2:0, 5:3, 3:2, 2:1).

AZ Havířov 2010 - HC Dukla Jihlava 1:2

Branky a nahrávky: 5. Kanko (Graca, Klimša) – 15. Malec (Prokš, Kuřítko), 44. Zeman (Hubáček, Čachotský). Rozhodčí: Doležal, Přikryl – Kis, Svoboda. Vyloučení: 5:5, navíc Štebih (Jihlava) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2381. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1. Konečný stav série: 0:4.

ÚSPĚCH V PLAY-OFF. Dukla se s Havířovem střetla v minulé sezoně celkem osmkrát. Ve čtvrtfinále play-off zvítězila nad houževnatým soupeřem ze Slezska 4:0 na zápasy. Foto: Zbyněk Zápotočný

13. kolo: pondělí 13. října 2014

HC Most - Salith Šumperk (neděle 12.10 v 17:30)
HC Dukla Jihlava - HC AZ Havířov 2010 (17:30)
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem (17:30)
SK Kadaň - Rytíři Kladno (17:30)
LHK Jestřábi Prostějov - Piráti Chomutov (18:00)
HC Stadion Litoměřice - ČEZ Motor České Budějovice (18:00)
HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Benátky nad Jizerou (18:00)