Se Šumperkem se Dukla utká v sezoně teprve podruhé

09.12.2014 / Zdeněk Drla

Vánoční svátky se blíží mílovými kroky a vysoké tempo nabrala i první liga. Dukla Jihlava se do konce roku, resp. do Vánoc, představí na Horáckém zimním stadionu hned čtyřikrát. Poprvé tuto středu, hned třikrát v příštím týdnu. Prvním z kvarteta soupeřů, kteří se na jihlavském ledě představí, bude Šumperk.
Zápas mezi HC Dukla Jihlava a Salithem Šumperk začíná ve středu 10. prosince 2014 v tradičních 17:30 hodin. Přijďte podpořit Duklu v boji o důležité body!

Zažili povedený start do sezony. Jednu chvíli se dokonce vyhřívali na nejvyšších příčkách prvoligové tabulky. To bylo zkraje soutěžního ročníku, kdy Salith Šumperk naděloval soupeřům doma sedmičky - postupně to odnesly ústecký Slovan, českobudějovický Motor a Litoměřice. Pak přišlo období, kdy začali Draci střídat výhry s prohrami. Poslední šňůra proher byla dlouhá pět zápasů a severomoravský tým ji přerušil až domácí výhrou 5:2 nad Litoměřicemi. Aktuálně jsou na devátém místě, osm bodů za osmou Duklou.

Poslední vzájemný zápas

Ačkoliv se hraje už třetí třetina základní část, střetla se Dukla s Draky ze Šumperka jen jednou a to v sedmém kole na Horáckém zimním stadionu.

K odvetě v rámci dvacátého kola vycestovala Dukla do Šumperka. Do podhůří Jeseníků jihlavský tým dorazil, absolvoval předzápasovou suchou rozcvičku i část rozbruslení na ledě. Pak vypadl elektrický proud. Čekání na světlo bylo nekonečné, nakonec hlavní rozhodčí rozhodl po více jak hodinovém čekání o odložení duelu. Náhradní termín byl po dohodě obou klubů a následném schválení příslušných orgánů ČSLH stanoven na úterý 20. ledna 2015, hned následující den zde odehraje Dukla 46. kolo. Na šumperském ledě se tak představí dva dny po sobě.

7. kolo: HC Dukla Jihlava - Salith Šumperk 3:2 (pp)

Jihlavští hokejisté vstoupili do tohoto utkání poměrně aktivně, k dispozici měli také celou řadu přesilových her. První děství ale branku nepřineslo. Naprosto totožně skončila i perioda s pořadovým číslem dva. Trefy do černého se příchozí fanoušci dočkali až ve třetí části. Nejprve se díky dvěma slepeným zásahům Tomáše Čachotského a Marka Melenovského ujala vedení Dukla. Draci ale dokázali do konce třetí třetiny srovnat. V prodloužení pak přisoudil bonusový bod Dukle za vítězství 3:2 po prodloužení Adam Zeman.

Branky a nahrávky: 43. Čachotský (Zeman), 44. Melenovský (Seman, Štebih), 65. Zeman (Podlipnik) – 53. Žalčík (Moskal, Staněk), 60. Sedlák. Rozhodčí: Bejček – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:6. Bez využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1328. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Třetiny: 0:0, 0:0, 2:2 - 1:0

HC Dukla Jihlava: Kacetl – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Dundáček, Štebih, Čáp, Schejbal – Jarůšek, Prokš, Březina, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský, Malec, Důras
Salith Šumperk: Zelenka (44. Koutský) – Drtil, Dietz, Holík, Gewiese, Slavík, Novotný, Sedlák – Brunec, Vachutka, Haas, Cink, Staněk, Berger, Plášek, Moskal, Velecký, Vávra, Kužílek, Žalčík

Pohled do statistik

Nejproduktivnějším hráčem Šumperku je třiatřicetiletý útočník Patrik Moskal. Ten má na svém kontě 37 bodů za 14 gólů a 23 asistencí, druhým čtrnáctigólovým střelcem je Lukáš Žálčík. Idol dívčích srdcí Michal Velecký, který je dobře znám i jihlavským fanouškům, se v této sezoně prosadil zatím jedenáctkrát. Nejproduktivnějším obráncem Salithu je Tomáš Sedlák, jenž nasbíral 24 kanadských bodů za 8 gólů a 16 asistencí.
Brankářskou jedničkou Draků je zkušený Vladislav Koutský. Odchytal již 1635 minut a je tak nejvytěžovanějším maskovaným mužem soutěže. Týmová dvojka Daniel Zelenka zasáhla pouze do pěti zápasů.

33. kolo: středa 10. prosince 2014

ČEZ Motor České Budějovice - HC Most (17:30)
HC Dukla Jihlava - Salith Šumperk (17:30)
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Rebel Havlíčkův Brod (17:30)
HC Slovan Ústí nad Labem - Piráti Chomutov (18:00)
HC AZ Havířov 2010 - HC Benátky nad Jizerou (18:00)
LHK Jestřábi Prostějov - SK Kadaň (18:00)
Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice (18:00)