Duklu vyzve v prvním zápase nového roku českobudějovický Motor

02.01.2015 / Zdeněk Drla

Tři čtvrtiny základní části aktuálního soutěžního ročníku jsou minulostí. S příchodem nového roku 2015 startuje závěrečná čtvrtina. Prvním soupeřem jihlavské Dukly bude českobudějovický Motor. Zápas bude odehrán v retrodresech.
Zápas 40. kola mezi HC Dukla Jihlava a ČEZ Motor České Budějovice začíná na Horáckém zimním stadionu v sobotu 3. ledna 2015 v 17:30 hodin. Přijďte podpořit v Duklu ve veledůležitém boji o body! Bude potřeba každý hlas v hledišti, neboť do Jihlavy míří početná skupina českobudějovických příznivců (více zde).

⇒ Předprodej na Motor

Vstupenky na šlágr 40. kola mezi Duklou Jihlava a Motorem České Budějovice, který oba týmy odehrají v sobotu 3.ledna 2015 v retrodresech, si můžete pořídit s předstihem vždy půl hodiny před bruslením veřejnosti na Infocentru.
ve čtvrtek 1.1. od 13:30 do 14:30 a od 18:30 do 19:30,
v pátek 2.1. od 9:30 do 10:30, od 12:30 do 13:30 a od 18:30 do 19:30,
v sobotu 3.1. od 13:30 do 14:30 a od 15:30 na všech pokladnách.

Bude to hokejový svátek před skvělou diváckou kulisou. Z jihu Čech míří na Horácký zimní stadion patnáct stovek fanoušků Motoru, zahambit se nenechají ani domácí příznivci.

Aktuální postavení v tabulce hovoří spíše pro hostující tým. Jihočeši jsou druzí s osmibodovou ztrátou na vedoucí chomutovské Piráty. Motor zdobí velice slušná bilance využitých přesilovek. Z 233 početních výhod jich využili rovných padesát. Každý třetí gól Českých Budějovic tak padl v nerovnovážném stavu.

Českobudějovický tým bodoval v posledních pěti zápasech, z toho třikrát se rozhodovalo až v nastaveném čase. Z patnácti možných získali svěřenci trenéra Petra Rosola jedenáct bodů.

Dukle patří po odehrání tří čtvrtin základní části osmé místo, bod za sedmou Kadaní. Z posledních pěti zápasů vydolovali červenožlutí osm bodů. Nejprve v retrozápase na Kladně padli 0:4, poté už třikrát v řadě bodovali: doma s Kadaní a Benátkami (2:1 a 5:4), v Mostě získali dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech. V posledním zápase kalendářního roku 2014 pak nestačili doma na Havířov.

Pohled do statistik

Útočníci Motoru Tomáš Nouza a Josef Straka vedou kanadské bodování celé soutěže. Prvně jmenovaný má na svém kontě 63 bodů za 26 gólů a 37 asistencí. O dva góly méně vstřelil v pořadí druhý kapitán Jihočechů.

Z gólmanů má nejvíce odchytaných minut dvaadvacetiletý Ondřej Bláha. V devatenácti zápasech, ve kterých nastoupil, inaksoval pouze jedenačtyřicetkrát (průměr 2,23 gólu na zápas). Ještě lepších statistik dosahuje dvacetiletý maskovaný mladík David Gába (průmer 1,61 gólu na zápas, 95,20% úspěšnost zákroků)

Poslední vzájemný zápas

Bude to čtvrtý vzájemný mistrovský duel Dukly s Motorem v této sezoně. V dosavadních třech utkáních měli trochu navrch Jihočeši. Vůbec v prvním utkání nové sezony zvítězila Dukla v Budvar Areně 4:1. V jihlavské odvetě se už body dělily. Dva si nakonec po prodloužení odvezli z Horáckého zimního stadionu hráči s obřím =M= na dresu.
Potřetí zkřížili hokejky při úvodním buly hokejisté z obou týmů ve 27. kole. Před více než šesti tisícovkami fanoušků zvítězil Motor jednoznačným výsledkem 4:0, když hned tři góly zaznamenal v početní výhodě. Dukla tehdy bodů doplatila na časté vyloučení a neproměňování šancí.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Dukla Jihlava 4:0

Branky a nahrávky: 5. Nouza (Heřman, Parýzek), 8. Vráblík (Nouza, Heřman), 37. Mucha (Straka, Nouza), 55. Mucha (Nouza, Straka). Rozhodčí: Jílek – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 10:10, navíc Straka (CEB) 10 minut - nesportovní chování. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6021. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 4:0. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0

ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Punčochář, Vráblík, Mucha, Parýzek, Chmelíř, Semrád, od 21. navíc Žovinec – Kuchejda, Rob, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – L. Marek, Přibyl, Boháč - Vaniš
HC Dukla Jihlava: Kacetl – Kaláb, Stebih, Mocek, Čáp, Šidík, Dobrovolný, Grman – Důras, Čachotský, Diviš - Zeman, Melenovský, Vysloužil – Prokš, Semorád, Seman – Kuřítko, Mikeš, Anděl