Dukla hostí v Regionálním poháru České Budějovice

23.08.2015 / Zdeněk Drla

Ve třetím kole Regionálního poháru bude Dukla hostit českobudějovický Motor, který po dvou odehraných kolech vede tabulku a míří k obhajobě loňského prvenství. Dukla se prozatím krčí na poslední příčce, když oba dva zápasy, s Horáckou Slavií Třebíč a Kladnem, prohrála.
Zápas mezi týmy HC Dukla Jihlava a ČEZ Motor České Budějovice začíná na Horáckém zimním stadionu v úterý 25. srpna 2015 v 18 hodin.

V minulé sezoně to byly velké bitvy s rekordními návštěvami. Také leto se budou v druhé nejvyšší soutěžit potkávat dvě tradiční hokejové bašty. Dukla Jihlava a Motor České Budějovice se znovu potkají i v přípravném období - poprvé zkříží centři elitních formací své hokejky při úvodním buly v úterý 25. srpna 2015 přesně v 18 hodin v rámci třetího kola Regionálního poháru.

Loni se českobudějovickému týmu, coby nováčkovi přípravného letního turnaje prvoligových klubů, v poháru dařilo. Po šesti odehraných kolech se putovní pohár stěhoval na jih Čech. Také letos to vypadá, že tým Petra Rosola může pomýšlet na nejvyšší umístění. Po dvou odehraných kolech mají Jihočeši na svém kontě šest bodů. Nejprve porazili Kladno 5:2, ve druhém kole přetlačili houževnatou Horáckou Slavii Třebíč 2:1.

Nutno však podotknout, že oba dva zápasy odehrál Motor na svém stadionu hnán početnou návštěvou, ve třetím kole cestuje poprvé na hřiště soupeře. Jak se mu bude dařit na ledě Horáckého zimního stadionu?

RETRO ZÁPAS. Naposledy se Dukla střetla s českobudějovickým Motorem na Horáckém zimním stadionu na začátku letošního ledna, kdy před rekordní návštěvou 6475 diváků padla v utkání hranén v retro dresech 1:4.

3. kolo: úterý 25. srpna 2015
SK Horácká Slavia Třebíč - Rytíři Kladno (17:30)
HC Dukla Jihlava - ČEZ Motor České Budějovice (18:00)

4. kolo: čtvrtek 27. srpna 2015
Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice (18:00)
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava (17:30)

5. kolo: úterý 1. září 2015
HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno (18:00)
SK Horácká Slavia Třebíč - ČEZ Motor České Budějovice (17:30)

6. kolo: čtvrtek 3. září 2015
Rytíři Kladno - SK Horácká Slavia Třebíč (18:00)
ČEZ Motor České Budějovice - HC Dukla Jihlava (17:30)

Pozn.: Zápasy Regionálního poháru se hrají 3x20 minut čistého času, v případě, že je po 60 minutách výsledek nerozhodný, následuje pětiminutové prodloužení. Pokud se ani zde nerozhodne, přichází na řadu samostatné nájezdy - po třech na každé straně.

Jak na Horácký zimní stadion?

V přípravném období začínají všechny domácí zápasy Dukly Jihlava až v 18 hodin. Stadion bude otevřen vždy hodinu před úvodním buly, tedy v 17 hodin.

Pro vstup do velké haly Horáckého zimního stadionu využijte vchod G (naproti Vysoké škole polytechnické) a B1 (z nádvoří mezi halami). V provozu budou dvě poklady - na vstupu G a na Infocentru. Zde si můžete pořídit jednorázovou papírovou vstupenku nebo dobít kredit na svoji Ice Card.

Na Infocentru si také můžete před zápasem a během zápasu pořídit permanentku na novou sezonu 2015/2016 (více zde a zde) a zatočit si tak kolem štěstí (čtěte zde).