Dukla jede do Prostějova. Uspěje na Hané?

25.09.2015 / Zdeněk Drla

Tři zápasy, jeden bod. Poslední týden se Dukle ve WSM Lize nedařilo. Napravit si reputaci jedou červenožlutí do Prostějova. Tým, který v minulé sezoně bojoval o prvoligovou příslušnost až do poslední chvíle, přes léto zajímavě posílil a nechce být již otloukánkem soutěže.
Zápas mezi LHK Jestřábí Prostějov a HC Dukla Jihlava začíná v sobotu 26. září 2015 v 18 hodin a vy jej můžete sledovat prostřednictvím tradičního textového onlajnu.

Na jaře bojovali o udržení první ligy, přes léto přivedli posily. Jestřábi angažovali řadu hráčů s bohatými prvoligovými zkušenostmi i borce prověřené najvyšší tuzemskou soutěží.

Branku hájí šestatřicetiletý Luboš Horčička, v obraně najdeme veterána Pavla Mojžíše, Tomáše Protivného či jihlavským fanouškům dobře známého Marka Drtinu. Také v útoku sází Jestřábi na zkušenosti. Vedle řady mladíků figurují hráči dřívějšího data narození: Patrik Moskal (34 let), Michal Dragoun (32), Jakub Čuřík (30), Václav Meidl (29) či Tomáš Rod (27). Týmovým statistikám zatím vládne duo třígólových střelců René Kajaba - Patrik Moskal.

Výsledky Prostějova ve WSM Lize

V přípravném období odehrál Prostějov jedenáct zápasů. Z nich hned sedm vyhrál, dvakrát padl v samostatných nájezdech.
Při pohledu na výsledky Jestřábů v aktuálním ročníku WSM Ligy se může nabízet označení remízoví králové. Rovná polovina zápasů Prostějova nebyla rozhodnuta v šedesáti minutách, ani v prodloužení - o držiteli bonusového bodu musela rozhodnout až dovednostní diciplína. V ní byli Hanáci úspěšní pouze v posledním kole v Mostě. Ve zbývajících třech zápasech získali tři body za domácí výhru nad Horáckou Slavií Třebíč. V Českých Budějovicích a v Kadani "schytali" sedmičku.

Benátky - Prostějov 1:0 (sn)
České Budějovice - Prostějov 7:2
Prostějov - Slavia 2:3 (sn)
Kadaň - Prostějov 7:2
Prostějov - Třebíč 4:1
Most - Prostějov 1:2 (sn)

NA JESTŘÁBY! Dukla brala v minulé sezoně ze čtyř zápasů devět bodů. Vyhrála oba dva duely doma a jeden na Hané. V 15. kole ale schytala nepříjemnou porážku 3:5 právě na domácím ledě Jestřábů. Jak se jí povede proti Prostějovu letos? Foto: Foto: Josef Plechatý