Dukla uzavře první polovinu základní části na ledě Havířova

24.11.2015 / Zdeněk Drla

Blíží se konec listopadu a už vrcholí první polovina základní části WSM Ligy. Posledním stadionem, který v aktuálním soutěžním ročníku Dukla ještě nenavštívila, je ten havířovský. Do hájemství AZetu vyrazí družina trenéra Petra Vlka v rámci 26. kola.
Zápas mezi Havířovem a Duklou Jihlava začíná ve středu 25. listopadu 2015 v 18 hodin. Sledovat jej můžete prostřednictvím tradičního textového onlajnu.

Dukla Jihlava šlape jak dobře namazaný stroj. Ve druhé čtvrtině základní části WSM Ligy prohrála pouze jednou a to na ledě Přerova. Celkově má na svém kontě už 50 bodů. Přidá další v Havířově?

Týmu ze Slezska se v poslední době také daří. Svěřenci slovenského trenéra Štefana Mikeše bodovali v pěti ze šesti posledních zápasů - pokořili pražskou Slavii, jako vůbec první v sezoně obrali Kadaň na jejím ledě o všechny tři body, AZet nestačil pouze na Horáckou Slavii Třebíč, v posledním kole rozstřílel Most na jeho ledě 9:2.

Pohled do statistik

Týmové statistiky Havířova vede útočník Petr Kanko. Borec se zkušenostmi z NHL nasbíral ve 23 zápasech 22 bodů za třináct gólů a devět asistencí. Nejproduktivnějším obráncem je Karol Korím, slovenský zadák zapsal 15 bodů za pět gólů a deset asistencí.

V brance odchytal největší porci minut Petr Matoušek, úspěšnost zákroků se u něj pohybuje kolem 91 procent, inkasuje v průměru tři góly za zápas.

Poslední vzájemný zápas Dukly s Havířovem

HC Dukla Jihlava - HC AZ Havířov 2010 2:0

Branky a nahrávky: 40. Důras (Diviš, Kaláb), 56. Skořepa (Štebih, Šafář). Rozhodčí: Jílek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5, navíc Korím (HAV) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1114. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 2:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0

HC Dukla Jihlava: Honzík – Šafář, Štebih, Dundáček, Kaláb, Zadražil, Dobrovolný, Grebenyuk – Gríger, Seman, Kohout – Anděl, Skořepa, Důras – Kuřítko, Melenovský, Březina – Diviš, Jícha, Alekseev
HC AZ Havířov 2010: Matoušek – Štencel, Ostrčil, Krisl, Bahounek, Korím, Lenďák – Maruna, Maliník, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kalus – Tomi, Káňa, Štumpf – Kotala, Staněk, Matějek

DO HAVÍŘOVA! Duklu čeká nejdelší výjezd. Do Havířova vzdáleného 270 kilometrů vyráží už krátce po poledni. V dresu soupeře potkají červenožlutí i hráče, kteří v minulé sezoně nastupovali za Duklu - útočníka Romana Maliníka (na snímku vpravo) a obránce Karola Koríma. Foto: Tomáš Buksa