Jihlava vyráží do dračího doupěte. Uspěje na půdě posledního Šumperku?

01.12.2015 / Tomáš Lysý

Ještě ani nezaschla tříbodová pondělní výhra Dukly proti Ústí nad Labem a už přichází další zápas WSM Ligy. Druhá nejvyšší česká hokejová soutěž přinese již devětadvacáté kolo, ve kterém Jihlava zajíždí na led šumperských Draků. Červenožlutí v sezoně již dvakrát Šumperk porazili. Bude stejně jako v případě vzájemných zápasů s Ústím platit pořekadlo do třetice všeho dobrého? Utkání bude na šumperském zimním stadionu zahájeno v 18 hodin a pokud se jej nemůžete účastnit osobně, máte hned dvě možnosti jeho sledování. Připraven je jednak tradiční textový onlajn, druhak i živý přenos na kanálu www.lifetv.cz.

Dukla Jihlava poprvé od domácího zápasu s Prostějovem (20. kolo) prohrávala, a to proti silnému Ústí nad Labem, ovšem dokázala nepříznivý stav zápasu otočit a přidala jedenáctou výhru v řadě. Červenožlutí tak útočí na svůj rekord z loňské sezony, kdy vyhráli také jedenáctkrát v řadě, z toho třikrát za dva body. Dukla se spoléhá zejména na parádní obranu v čele s výkony gólmanů, během jedenácti po sobě jdoucích výher inkasovala jen šestnáctkrát, navíc do tohoto počtu je zahrnuta vítězná přestřelka s Kadaní 7:5. Kolegové ze serveru hokej.cz si všimli, že ať už se do branky postaví David Honzík nebo Jakub Škarek, může se Dukla na své gólmany spolehnout. První jmenovaný je nejlepším brankářem ligy, druhý patří do první pětky. Obránce Tomáš Kaláb pravidelně sbírá body, Jihlava dostala v 28 zápasech jen 59 gólů – nejméně ze všech – a k tomu všemu je nejlepším týmem domácích i venkovních zápasů. Sečteno a podtrženo, s pětibodovým náskokem první místo tabulky.

Hokej Šumperk 2003, jak zní oficiální název klubu, si v letošní sezoně připsal již dvě výsledkové krize. Hned na úvod soutěže prohráli Draci šest zápasů ze sedmi, od půlky října do půlky listopadu padli dokonce v osmi z devíti utkání. Poté se však tým zpod Jeseníků výsledkově zvedl. Šumperk totiž vyhrál poslední tři domácí zápasy, a to proti Prostějovu, Kadani a Třebíči. Mezi tyto duely navíc připsal překvapivý bod za prohru v prodloužení na ledě Slavie Praha. V posledním kole svedli Šumperští bitvu o vyhnutí se poslednímu místu na ledě Mostu. Ač vedli ještě v polovině zápasu 2:0, Most přidal, snížil a dvěma slepenými góly v třiapadesáté minutě zvrátil zápas ve svůj prospěch. Drakům tak patří poslední pozice v tabulce se čtyřiadvaceti body. Mohou za to hlavně domácí zápasy, ze čtrnácti duelů totiž vybojovali šumperští hokejisté pouze třináct bodů a jsou v tomto ohledu jasně nejhorším celkem.

Poslední vzájemný zápas

16. kolo: DUKLA JIHLAVA – ŠUMPERK 7:3

Draci na úvodní dějství nebudou vzpomínat v dobrém, po trefách Dávida Grígera a Tomáše Kalába vedla Jihlava o dvě branky. Druhá třetina vyšla také lépe pro domácí, když se během tří minut prosadil dvěma přesnými dorážkami Josef Skořepa. Hosté však na konci druhého dějství snížili Janem Zdráhalem a po gólu ve dvaačtyřicáté minutě zdramatizovali zápas. Dukla odskočila přesným zářezem Tomáše Harkabuse znovu na třígólové vedení, Šumperk ještě jednou snížil, aby na konečných 7:3 upravili stav Martin Kohout a Marek Melenovský.

Branky a nahrávky: 10. Gríger, 14. Kaláb (Dundáček, Melenovský), 30. Skořepa (Anděl, Důras), 33. Skořepa (Důras, Melenovský), 57. Harkabus (Štebih, Alekseev), 58. Kohout, 58. Melenovský (Kaláb, Dundáček) – 37. Zdráhal (Vrdlovec, Fořt), 42. Moučka (Kaut, Drtil), 57. Milfait (Moučka, Kaut) Rozhodčí: Pražák – Čížek, Křivohlavý Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1157. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3. Třetiny: 2:0, 2:1, 3:2.
Jihlava: Škarek – Štebih, Šafář, Kaláb, Dundáček, Šimek, Zadražil, Dobrovolný – Kohout, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Anděl – Březina, Melenovský, Jícha – Alekseev, Gríger, Harkabus
Šumperk: Šindelář (33. Zelenka) – Holík, Roupec, Sedlák, Prokop, Zdráhal, Drtil, Bažant, Petira – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Milfait, Kaut, Moučka – Ostřanský, Půlpán

881 (14. místo)

PŘESTŘELKA PRO DUKLU. Jihlava zajíždí podruhé v sezoně na led Šumperka. V prvním vzájemném zápase v rámci třetího kola se oba týmy přetahovaly o vedení, stejně jako David Tomášek (v modrém) a Marek Melenovský. Draci dvakrát vedli, tým s ježkem ve znaku vedl také dvakrát, a když v poslední minutě vyrovnal Jiří Půhony, šel duel do prodloužení. To rozhodl ve druhé minutě Richard Diviš. Foto: Lubomír Hynek.