Souboj o první místo! Dukla jede v pondělí na Kladno

06.12.2015 / Zdeněk Drla

Bude to šlágr 31. kola WSM Ligy! Dukla Jihlava, lídr tabulky druhé nejvyšší tuzemské hokejové soutěže, vyzve aktuálně druhé Kladno. Rytíři jsou se ziskem 63 bodů těsně za Duklou. O ten správný náboj pro hokejové fajnšmekry je tedy postaráno.
Zápas mezi Kladnem a Jihlavou začíná na ČEZ stadionu v pondělí 7. prosince 2015 v 18 hodin. Pokud do "ocelového srdce" středních Čech nevyrazíte osobně, můžete průběh duelu sledovat prostřednictvím tradičního textového onlajnu, popřípadě na youtube kanálu Rytířů.

I když se hraje ve "všední" den, bude to hokejový svátek. Nejlepší ofenziva versus nejlepší defenziva WSM Ligy. Čísla hovoří jasně. 116 gólů nastříleli hráči Rytířů - žádný ze čtrnácti týmů soutěže se tolikrát neprosadil. Naopak Dukla inkasovala pouze šestašedesátkrát a je tak nejlépe bránícím týmem WSM Ligy.

Pohled do statistik

Hned tři kladenské hráče najdeme v kvartetu nejproduktivnějších hráčů WSM Ligy. Statistikám celé soutěže vévodí David Stach. Třiadvacetiletý útočník se do listiny střelců zapsal už čtrnáctkrát, stejně jako nejlepší střelec Dukly Josef Skořepa. Ke svým trefám přidal ale ve 30 odehraných zápasech úctyhodných 35 asistencí. Třetím neproduktivnějším hráčem ligy je Vítězslav Bílek (24+16), čtvrtým Jan Rudovský (15+19). Mezi obránci dominuje Kanaďan Brandon Nash (3+22).

V brankovišti Rytířů se v dosavadním průběhu sezony představili tři maskovaní muži. Největší porci minut odchytal Lukáš Mensator (24 zápasů, průměr 2,43 gólu na zápas, 91,43 % úspěšnost zákroků). Dvojkou je Lukáš Cikánek, jenž vypomáhá v extralize Mladé Boleslavi a kryje záda ex-jihlavskému Davidu Rittichovi. Třetí v pořadí - dvacetiletý Jiří Švihálek - odchytal ale pouze pár minut.

Poslední vzájemný zápas

Oba pondělní soupeři se utkali v přípravě v rámci Regionálního poháru. V prvním mistrovském utkání WSM Ligy prohrála Dukla na Kladně 1:3, v domácí odvetě však vyhrála 4:2.

HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno 4:2

Branky a nahrávky: 8. Skořepa (Melenovský, Důras), 19. Anděl (Skořepa, Důras), 57. Jícha (Zadražil, Melenovský), 60. Gríger (Důras, Skořepa) – 20. Bílek (Stach), 31. Bílek (Stach, Rudovský) Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Reich, Štětina. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2505. Střely na branku: 25:39. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2. Třetiny: 2:1, 0:1, 2:0

HC Dukla Jihlava: Honzík – Šafář, Štebih, Šimek, Kaláb, Zadražil, Grebenyuk, Dobrovolný – Diviš, Seman, Kohout – Anděl, Skořepa, Důras – Jícha, Melenovský, Prokš – Harkabus, Gríger, Alekseev

rytíři Kladno: Mensator – Repe, Nash, Růžička, Kehar, Ptáček, Zajíc – Pletka, Skuhravý, Rudovský – Bílek, Stach, Kindl – Redlich, Pitule, Dvořáček – Strnad, Lukáš, Machač

NA KLADNO! Jihlavský gólman David Honzík kraluje statistikám celé soutěže. Má nejmenší průměr obdržených gólů na zápas a vede i v procentuální úspěšnosti zákroků. Foto: Josef Plechatý

Program 31. kola WSM Ligy: pondělí 7. prosince 2015

HC Benátky nad Jizerou - HC Most (17:30)
Hokej Ústí nad Labem s.r.o. - ČEZ Motor České Budějovice (18:00)
HOKEJ ŠUMPERK 2003 - HC Stadion Litoměřice (18:00)
HC ZUBR Přerov - HC AZ Havířov 2010 (18:00)
Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava (18:00)
LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč (18:00)
HC Slavia Praha - SK Kadaň (18:00)