První zápas nového roku je zde. Jihlava zavítá na led posledního Mostu

03.01.2016 / Tomáš Lysý

Pouze pět dní dlouhá byla pauza mezi posledním utkáním právě skončeného roku a prvním utkáním roku nového. Po vítězném utkání nad Třebíčí poměří jihlavská Dukla síly s Mostem. Severočechům se v dosavadní sezoně příliš nedaří, momentálně okupují poslední pozici. V prvním vzájemném zápase však Jihlavu zle potrápili, Dukla si z Mostu odvezla výhru 6:5 až po samostatných nájezdech.
Utkání, které startuje v pondělí 4. ledna 2016 od 17:30 a Dukla v případě výhry může dostihnout Kladno nebo lehce poodskočit Českým Budějovicím, jelikož Rytíři přivítají na svém stadionu právě Motor, můžete sledovat prostřednictvím textového onlajnu, připraven by měl být také live přenos na youtube kanálu Ponte records.

Mostečtí jsou poslední v tabulce, doma však dokáží soupeře pořádně potrápit

Sezona 2011/12 – poslední místo po základní části. O rok později o něco lepší dvanáctá pozice. Ročník 2013/14 a opět poslední místo po dvaapadesáti kolech. Loni znovu místo dvanácté. Řeč je o výsledcích Mostu po základní části v předchozích sezonách. Zdá se, že letos to bude opět místo poslední, alespoň dosavadní průběh sezony tomu nasvědčuje. Mosteckým totiž patří čtrnáctá pozice se sedmibodovou ztrátou na třináctý Šumperk. Tím však výčet negativ nekončí. Most vstřelil nejméně gólů (88), naopak nejvíce jich dostal (140) a na stadionech soupeřů získal pouhých šest bodů

Jenže tentokrát zajíždí Dukla na led Mostu a bude se muset mít pořádně na pozoru, nehledě na tabulkové postavení. Doma na tom jsou Severočeši o něco lépe, ze sedmnácti zápasů získali 22 bodů za šest tříbodových výher a jedenáct porážek (čtyřikrát za bod). Na poměrně útulném stadionu, který na první pohled nevypadá jako místo pro hraní hokejových zápasů, totiž Mostečtí potrápili první čtyři týmy tabulky. Kladno si odtud v prvním vzájemném zápase odvezlo těsnou výhru 5:4, Jihlava vyhrála poměrem 6:5 po samostatných nájezdech (ve třetí třetině padlo hned devět gólů), Slavia vyhrála 7:6 po samostatných nájezdech a České Budějovice dokonce odjížděly bez bodu, především zásluhou hattricku zkušeného Vojtěcha Kubinčáka prohrály 4:2.

Na soupisce mají Mostečtí několik zajímavých jmen. Týmovou produktivitu vede zkušený Vojtěch Kubinčák (12+20), který odehrál v extralize přesně 851 utkání. Druhou sezonu kroutí v Mostě Jan Alinč, který v nejvyšší tuzemské soutěži nastřílel přes 150 gólů. K ostříleným jménům v rámci první ligy patří také Bohumil Slavíček nebo Tomáš Rod. Mezi opory obranných řad se donedávna řadil i Marek Baránek, který měl v nejhorším týmu WSM Ligy bilanci tří gólů, devíti asistencí a šesti plusových bodů. Dvacetiletý bek však v rámci předvánoční výměny putoval z kmenového Litvínova do Karlových Varů a Energie jej obratem poslala právě do jihlavské Dukly. Mosteckou svatyni pravidelně hájí trio Lukáš Horák, Michael Petrásek a Václav Mouček. Všichni tři však mají průměr přes tři inkasované branky na zápas.

Poslední vzájemný zápas: Dukla – Most 2:0

Branky a nahrávky: 33. Zadražil, 36. Diviš (Štebih, Jergl). Rozhodčí: Škrobák – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1284. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 2:0. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0.
Dukla: Škarek – Zadražil, Štebih, Dundáček, Kaláb, Šafář, Grebenyuk, Dobrovolný – Diviš, Alekseev, Jergl – Anděl, Flek, Důras – Jícha, Melenovský, Prokš – Malec, Gríger, Březina
Most: Mouček (36. Horák) – Grin, Baránek, Strejček, Havelka, Cvrk, Hora – Slavíček, Doležal, Tauš – Smolka, Válek, Kubinčák – Přeučil, Hanzl, Procházka – Trübenekr, Mical

MLHA JAKO NEVÍTANÝ HOST. Když hráči Dukly zajížděli 7. října na zimní stadion v Mostě k utkání jedenáctého kola, zřejmě je ani ve snu nenapadlo, jaký bláznivý zápas je čeká. Nad ledovou plochou zimního stadionu se po většinu zápasu vznášela mlha. I ta se pomyslně musela divit, jaká gólová přestřelka se ve třetí třetině odehrála. Jihlava totiž vedla v padesáté minutě 5:2, když vstřelila během minuty a půl tři góly, ovšem domácí stačili třemi slepenými góly srovnat už ve třiapadesáté minutě na 5:5. Zápas nakonec došel až do samostatných nájezdů, které rozhodl Marek Melenovský. Foto: Zdeněk Drla

37. kolo WSM Ligy: pondělí 4. ledna 2016

SK Horácká Slavia Třebíč - HC AZ Havířov 2010 (17:30)
HC Most - HC Dukla Jihlava (17:30)
Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice (18:00)
HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou (18:00)
LHK Jestřábi Prostějov - HOKEJ ŠUMPERK 2003 (18:00)
HC Slavia Praha - Hokej Ústí nad Labem s.r.o. (18:00)
SK Kadaň - HC Stadion Litoměřice (18:00)