Dukla jede do Přerova. Poradí si s nepříjemným soupeřem?

22.01.2016 / Zdeněk Drla

10, 9, 8, 7... Začalo odpočítávání. Do konce základní části zbývá posledních deset kol. Nejbližším soupeřem Dukly Jihlava je nováček soutěže z Přerova. Zubři si ale jako nováček nepočínají. Po dvaačtyřiceti kolech jsou sedmí a s největší pravděpodobností si zahrají předkolo play-off.
Zápas mezi HC ZUBR Přerov a HC Dukla Jihlava začíná přerovské MEO Areně v sobotu 23. ledna 2015 v 17 hodin. Pokud se na utkání nevypravíte osobně, můžete průběh duelu sledovat prostřednictvím tradičního textového onlajnu.

Přerovu se v aktuálním soutěžním ročníku daří. Po 42 kolech (Přerov má ale kvůli konání Zimní olympiády dětí a mládeže ještě k dobru dohrávku v Mostě 31. ledna - pozn. aut.) je s 65 body na sedmém místě. Poslední dobou dokáže pořádně potrápit týmy z čela tabulky. Na konci roku porazil doma České Budějovice, o remízu s Kladnem přišli zlutomodří dvě vteřiny před koncem třetí třetiny, na bodový zisk pomýšleli i v Edenu. V minulém kole zdolali Horáckou Slavii Třebíč 4:2.

Dukla v minulých dvou kolech dala zapomenout na nelichotivou sérii. Po venkovní výhře 4:3 na ledě Ústí nad Labem si červenožlutí poradili doma s předposledním Šumperkem 5:1.

Pohled do statistik

Kanadskému bodování Přerova vévodí Roman Pšurný. Zkušený útočník sbírá takřka bod na zápas. Z 38 duelů, ve kterých nastoupil, vytěžil 36 bodů (13+23). Nejlepším střelcem Zubrů je s 23 přesnými zásahy Vlastimil Dostálek, jenž je podepsán pod skoro každým pátým gólem nováčka WSM Ligy. Mezi zadáky, co se produktivity týká, vyniká dvaatřicetiletý extraligou ošlehaný obránce (200 startů v nejvyšší tuzemské soutěži) Lukáš Chmelíř, který přispěl do týmových statistik jedním gólem a jednadvaceti asistencemi, či Jakub Grof (4+15).

V brankovišti podává nejspolehlivější výkony Juraj Šimboch s úspěšností zákroků nad 95 procenty. Nejvíce zápasů odchytal Lukáš Klimeš (20 zápasů, úspěšnost 92,85%). Na gólmanském postu se během sezony ještě představili Jiří Slovák, Martin Vojtek (během sezony ukončil kariéru) či jihlavským fanouškům velmi dobře známý Milan Řehoř.

Poslední vzájemný zápas

HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov 3:1

Branky a nahrávky: 3. Gríger, 16. Flek (Štebih, Zadražil), 57. Štebih (Gríger, Seman) - 58. Kovařík (Král). Rozhodčí: Krob – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:7, navíc Goiš (PRE) 10 minut OT a Blinka (oba PRE) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1492. Střely na branku: 44:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:1

HC Dukla Jihlava: Honzík – Šafář, Štebih, Parýzek, Kaláb, Zadražil, Šimek, Grebenyuk – Diviš, Seman, Gríger – Jergl, Skořepa, Důras – Harkabus, Melenovský, Březina – Anděl, Flek, Malec
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Grof, Chmelíř, Šnajnar, Hořava, Ferenc, Novotný, Pala – Stoklasa, Pšurný, Procházka – Popelka, Sýkora, Sikora – Mrázek, Král, Goiš – Blinka, Kovařík, Kratochvíl

PODRUHÉ DO PŘEROVA. Na konci loňského října se Dukla Jihlava představila vůbec poprvé v historii na ledě Přerova. A premiéra jí nevyšla, prohrála 2:3 a navíc přišla o obránce Filipa Dundáčka, kterému kvůli poraněnému kolenu předčasně skončila sezona. Foto: Libor Plíhal (Jihlavský deník)

43. kolo WSM Ligy: sobota 23. ledna 2016

HC Slavia Praha - ČEZ Motor České Budějovice (15:00)
Rytíři Kladno - HC Most (16:00)
LHK Jestřábi Prostějov - SK Kadaň (17:00)
HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč (17:00)
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava (17:00)
HC AZ Havířov 2010 - HOKEJ ŠUMPERK 2003 (17:00)
Hokej Ústí nad Labem s.r.o. - HC Stadion Litoměřice (17:00)