Velkou bitvu prvního čtvrtfinále rozhodly nájezdy, ve kterých Dukla podlehla Kometě

05.03.2017 / Tomáš Lysý

Úvodní gól prvního čtvrtfinále mezi Kometou a Duklou padl v deváté minutě, kdy domácí poslal do vedení využitou přesilovkou Tomáš Havránek. Jihlava kontrovala na konci první třetiny, kdy využil početní výhodu také David Váňa. Zkraje druhého dějství vstřelilo Brno druhou branku, ale i na ní stačili hosté odpovědět, když po polovině zápasu srovnal Vojtěch Maštera. Brno poté nevyužilo krátkou přesilovku pět na tři a neradovala se ani Jihlava, jejíž dvojnásobnou výhodu rozpůlila přestávka. Třetí třetina velký boj nerozhodla, takže se šlo do prodloužení. V něm měly oba týmy jednu slibnou šanci i po jedné přesilovce, ale vítěze dramatu určily až nájezdy. Dukla neproměnila ani jeden z pěti nájezdů, o výhře Komety rozhodl ve třetí sérii Tomáš Havránek - 3:2 po samostatných nájezdech.