Starší dorostenci ve třetí třetině otočili nepříznivý stav a berou ve čtvrtfinále důležitou první výhru

07.03.2017 / Tomáš Lysý

První třetina zahajovacího čtvrtfinálového zápasu mezi Duklou Jihlava a karlovarskou Energií přinesla jednu přesnou trefu, v polovině třinácté minuty se tečí prosadil útočník hostí Jan Tlačil. Jestliže v prvním dějství měly Karlovy Vary více ze hry, ve druhé třetině měla Jihlava několik gólových šancí, ovšem stav zůstával nezměněn. Po 64 vteřinách hry třetího dějství už domácí prolomili kouzlo Jakuba Kašpara v brance hostí. Přesilovou hru využil Jakub Filip a rozdílovou trefu přidal v 51. minutě při vlastním oslabení Milan Strnad. Třetí hřebíček zatloukl soupeři využitou přesilovkou Lukáš Jindra a Dukla tak zvítězila 3:1. Vítězství je hodně důležité, protože se série hraje pouze na dvě vítězná utkání. Druhý zápas je na programu ve čtvrtek 9. března v KV Aréně.