4:2
(0:0, 0:2, 4:0)

Tři využité přesilovky přinesly Dukle výhru

19.12.2005 / Jaroslav Novák

V minulém utkání prohrála Dukla na ledě Hradce Králové a tuto prohru chtěla odčinit v domácím zápase proti Kometě. Po vyrovnané první třetině, kde byli oba brankáři úspěšnější než střelci, se ujala vedení ve druhé části hry Kometa, když přesně mířil napřed Aleš Staněk a poté David Appel. Jenže ve třetí třetině se povedl domácím dokonalý obrat, stejně jako v posledním vzájemném zápase v Jihlavě. Dukla využila tři přesilové hry, když se postupně trefil Jan Šmarda, Tomáš Čachotský a Daniel Hodek. Do prázdné brány pečetil výhru Ladislav Rytnauer a uzavřel skóre na konečných 4:2.
19.12.2005 17:30, 1. liga ČR - 34. kolo

Suchan - Šmarda, Staněk P., Dobrovolný, Zigmund, Duben, Pospíšil - Čachotský, Bakus, Hodek - Říha, Altrichter, Hlouch - Rytnauer, Havel, Fiedler - Blanár, Lazorišák
4

Maláč - Kališ, Karlíček, Vyrůbalík, Strýček, Chvojka, Burkoň, Špelda - Hubáček, Brančík, Černý - Staněk A., Barus, Appel - Zábranský, Hájek, Holý
2
Branky: 46. Šmarda (Bakus, Hodek), 49. Čachotský (Hodek, Bakus), 53. Hodek (Bakus, Čachotský), 60. Rytnauer - 24. Staněk A. (Brančík), 30. Appel (Barus). Rozhodčí: Smeták - Lipina, Záviský. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1320. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

V posledním domácím zápase letošního roku přivítala Dukla Jihlava Kometu Brno. Utkání slibovalo velmi zajímavou podívanou, protože oba předchozí zápasy rozhodl pouhý jeden gól. Do zápasu vstoupili s větší chutí domácí hokejisté. Ve 3. minutě Pavel Staněk přihrával na Mariana Havla, který v dobré příležitosti trefil pouze obránce Komety. Vzápětí se do šance dostali hosté. Černý vybídl do nájezdu Hubáčka, ale tomu v poslední chvíli odebral puk z hokejky vracející se Pavel Staněk. V polovině první tetiny se před Maláčem objevil sám Jonáš Fiedler, ale švihem trefil pouze rameno brankáře Komety. Ve 13. minutě Brančík sám před jihlavským brankářem, ale Jaroslav Suchan jeho pokus reflexivně vykopl pravým betonem. O dvě minuty později trefil z levého kruhu Karlíček bombou Suchana do masky a hra tak byla přerušena. V samém závěru prvního dějství střílel od modré Pavel Staněk, před brankou se snažil dorážet Jonáš Fiedler, ale bez úspěchu.

V úvodu druhé třetiny byl nejprve vyloučen Vladimír Říha, a pak i jihlavský kapitán Oldřich Bakus. Brnu se tak naskytla obrovská příležitost vstřelit vedoucí branku. Přesilová hra pět na tři netrvala dlouho a Kometa se dočkala první branky. Nahozený puk si nešťastně do vlastní branky srazil Jan Šmarda. Branka byla připsána Aleši Staňkovi, 0:1. Jihlava se okamžitě snažila odpovědět, ale nahození Jana Šmardy, které tečoval Daniel Hodek končí v Maláčových betonech. Ve 29. minutě zachytil Daniel Hodek špatné vyhození hostů na modré čáře, okamžitě nasměroval přihrávku před bránu na volného Tomáše Čachotského, ale ten z dobré pozice minul. V polovině zápasu navýšili hosté vedení na rozdíl dvou branek. Po chybě Pavla Staňka v rohu vybojoval puk Barus, který křížnou přihrávkou našel Davida Appela, 0:2, a ten do protipohybu Suchana rozvlnil síť jihlavské branky. Ve 33. minutě obešel obránce Komety Tomáš Čachotský, dostal se až do zakončení, ale jeho blafák mezi tři tyče nemířil. Ve 38. minutě zkoušel Daniel Hodek nachytat Maláče zpoza brány, ale ten byl dobře postavený a branku si pokryl.

Poslední třetinu začali domácí opět oslabením, když si šel odpykat trest Jonáš Fiedler. Od modré pálil v oslabení Pavel Staněk, před bránou ještě dotíral Daniel Hodek, ale Maláč stihl včas puk zalehnout. Nádhernou přihrávku dostal na druhé straně Aleš Staněk, stahovačkou obešel domácího beka, ale jeho střela mířila nad branku. Ve 46. minutě si třetí jihlavská lajna vypracovala tlak a brněnský brankář byl nakonec rád, že puk zalehl. Na trestnou lavici odešel ve stejném čase Karlíček za hákování a Jihlava se tak mohla pokusit o zvrat. Domácím stačila necelá minuta, aby vstřelili branku. Akce začala u Daniela Hodka, který nahrál Oldřichu Bakusovi, ten obešel protihráče a přihrál na Jana Šmardu, 1:2, který už se sám před brankářem nemýlil. Velmi pasivní hra Komety hrála Dukle do karet. Hostující hráči nestačili aktivním Jihlavanům, a tak často faulovali. Vyrovnávací branky se Jihlava dočkala opět v přesilovce, když Tomáš Čachotský, 2:2 nahodil puk zpoza brány a Maláč si ho srazil za svá záda. Dokonalý obrat Dukla dovršila v 53. minutě, Oldřich Bakus nahrál Danielu Hodkovi, 3:2, ten vybruslil před bránu, zkušeně počkal, až se brankář položí a zavěsil puk přesně pod víko. Hráči Komety Brno po tomto gólu působili už velmi odevzdaně. V poslední minutě zkusili hosté hru bez brankáře, ale hned jak Maláč opustil svoji klec, inkasovala Kometa po čtvrté. Přesně zamířil z poloviny kluziště Ladislav Rytnauer, 4:2. Krásný a velmi pohledný zápas tak skončil vydřeným vítězstvím Jihlavy, 4:2.

Lubomír Oslizlo (Brno): „Velice nás mrzí, že jsme dneska neuhráli ani bod. Je to prakticky druhé utkání, kdy nás Jihlava porazila v přesilových hrách. V prvním dokázala vstřelit čtyři branky v početní výhodě a dnes tři, také u nás dala Dukla dvě branky z přesilovek. Zbytečně jsme faulovali v rohu a na modré čáře, kde to nic neřešilo, a v oslabení jsme inkasovali. Poslední branky dali domácí při power play, to už je buď - anebo. Kluci ale dneska makali, oproti zápasu v Ostravě to bylo úplně jiné mužstvo. Myslím si, že jsme podali velice dobrý výkon, jen těmi zbytečnými fauly jsme se sami připravili o dobrý výsledek.“

Aleš Polcar (Jihlava): „Dnes jsme potvrdili dobrou formu v domácích zápasech, kdy jsme posledních šest zápasů doma neprohráli. Venku se nám tolik nedaří, ale myslím si, že to teď trošku v Kadani napravíme. Dnes nás trochu zabrzdil ten nešťastný vlastní gól v oslabení pět na tři, pak jsme dostali další po chybě, ale mužstvo dnes ukázalo svoji sílu. Do poslední třetiny nastoupili kluci s velkým odhodláním a chtíčem výsledek otočit. Podařilo se nám to díky přesilovým hrám, ale ty jsme si vynutili dobrým bruslením. Klukům chci moc poděkovat za celý zápas, myslím si, že již od první minuty jsme byli trošičku lepší než soupeř, chtěli jsme vyhrát a v šedesáté minutě jsme to čtvrtým gólem potvrdili.“