3:4
(0:0, 2:2, 1:2)

Nedělní drama mělo pro Duklu nešťastný konec

19.10.2008 / Jakub Mezlík

Netradičně v neděli přivítali hokejisté Dukly jednoho z favoritů 1. ligy. Po bezbrankové první třetině dokázali Jihlavští ve druhé třetině na dva góly Chomutova brzy odpovědět a vyrovnat. Trefili se Jiří Man a Vladimír Říha. Ve třetí dvacetiminutovce si hosté vypracovali dvoubrankový náskok, Dukle se už povedlo pouze snížit trefou Rostislava Maleny na konečných 3:4.
19.10.2008 17:30, 1. liga ČR - 15. kolo

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Malena, Ficenc, Staněk, Lukačovič, Duben, Štrach - Říha, Bakus, Hodek - Man, Dolníček, Krupka - Suk, Hanzal, Jonáš - Kuřítko M., Zeman, Kuřítko J.
3

Piráti Chomutov

Lundell – Pulpán, Toivonen, Trefný, Všetečka, Dresler, Bombic, Chmelíř, Revay – Gombár, Skořepa, Míka - Mikšovic, Domin, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Tauš, Stehlík, Fábry
4
Branky a nahrávky: 28. Man (Jonáš, Duben), 40. Říha (Bakus, Hodek), 59. Malena (Bakus, Říha) - 23. Jíra (Trefný, Mikšovic), 39. Trefný (Všetečka), 43. Toivonen (Skořepa, Míka), 57. Domin (Všetečka, Trefný). Rozhodčí: Jebavý – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1730. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.

Průběh utkání

Úvodní třetina nedělního zápasu byla ve znamení souboje chomutovských střelců s jihlavským gólmanem Milanem Řehořem. Ten svůj tým podržel hned několikrát, zlikvidoval velké šance Vštečky, Skořepy či Jíry. Ve 12. minutě při něm stálo štěstí, když Zdeněk Skořepa napálil tyč.

Druhá dvacetiminutovka byla o poznání vyrovnanější a přinesla také čtyři gólové momenty. Ve 23. minutě potrestal zbytečné Krupkovo vyloučení Petr Jíra, který efektně tečoval střílené nahození Trefného do horního rohu Řehořovi branky - 0:1. Domácí odpověděli ve 28. minutě. Také Jiří Man se prosadil po teči - 1:1.

Na další branky si diváci na Horáckém zimním stadionu museli počkat do závěru třetiny. Ve 39. minutě prostřelil Řehoře mezi betony Jakub Trefný, za pětačtyřicet sekund však bylo opět vyrovnáno. V přesilovce se po Bakusově přesném pasu prosadil Vladimír Říha - 2:2.

Podobně jako ve druhé třetině, také po necelých třech minutách závěrečné části se Chomutovu podařilo skórovat. Marko Toivonen napřáhl od modré a přesně vymetl růžek jihlavské branky - 2:3.

I když se Dukla tlačila do útoku a několikrát nebezpečně zahrozila před Lundellem, v 57. minutě chyboval na modré Bakus a Petr Domin zakončil sólo přes celé hřiště trefou pod víko - 2:4. Jihlavští ale nesložili zbraně. V 59. minutě propálil chomutovského gólmana Rostislav Malena a i po zbytek času bojovali alespoň o bod. Neuspěli ani v power-play a Chomutovu podlehli 3:4.

Ohlasy trenérů

Martin Pešout (trenér Chomutova): „Každá třetina utkání byla úplně jiná. My jsme do utkání vstoupili výborně, v první třetině jsme nedali spoustu šancí a hodně jsme si to zkomplikovali. Kdybychom vedli 3:0, tak by se nikdo nedivil. Ve druhé třetině se domácí zvedli, my jsme prakticky jen bránili a ke střelám jsme se skoro nedostali, paradoxně jsme ale dali dva góly stejně jako domácí. Ve třetí části se to už zase vyrovnalo, nakonec se nám povedlo domácí přetlačit a vyhrát.“

Karel Dvořák (trenér Jihlavy): „Můžu souhlasit s hodnocením kolegy. V první třetině byli hosté jasně lepší, ve druhé třetině nám chybělo trochu štěstí, a když jsme pak ve třetí zkoušeli hrát trochu otevřeněji, hosté bohužel dali dva góly z brejků. Ale musím kluky pochválit, že bojovali. Na nějaký bod nám scházelo trošku štěstíčka.“

Fotogalerie utkání

Fotogalerie