5:2
(0:0, 3:1, 2:1)

Hokejisté Dukly získali další tři body, navíc nadchli i hrou

12.11.2008 / Pavel Zeman, Martin Doucha

Po opatrném vstupu do utkání dostala na jihlavské hokejky útočnou atmosféru přesilová hra pěti proti třem, která se jim sice nepovedla přetavit v úvodní branku, ale nastartovala hru Dukly dopředu. Ta přinesla ovoce v polovině utkání, kdy domácí poslali do branky soupeře sice jeden a ten samý touš, ale zato hned třikrát, pod čímž se podepsalo trio Pavel Suk, Ladislav Rytnauer, Daniel Hodek. Pohledný hokej poté přinesl ještě několik branek a Dukla se nakonec radovala z výhry 5:2.
12.11.2008 17:30, 1. liga ČR - 22. kolo

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Staněk, Malena, Ficenc, Štrach, Posmyk, Novák - Hradecký, Bakus, Hodek - Rytnauer, Dolníček, Hanzal - Man, Bezděk, Suk - Krupka, Polcar, Dvořák
5

SK Trhači Kadaň

Hanuljak - Szakál, Boguský, Pospíšil, Zmeškal, Kloz, Mašek, Kramár, Rutta - Valský, Šíp, Balázs - Polanský, Derfler, Kajer - Pražák, Ton, Chyba - Kadlec, Rybecký, Zika
2
Branky: 28. Suk (Man), 30. Rytnauer (Hodek, Bakus), 32. Hodek (Dolníček, Hanzal), 44. Bakus (Rytnauer, Staněk), 45. Bezděk (Suk) - 31. Zika (Rybecký, Kadlec), 45. Valský (Šíp, Kloz)
Rozhodčí: Šír - Jureček, Pala.
Vyloučení: 6:7.
Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1350.
Střely na branku: 42:34.
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Průběh utkání

Ve 22. kole přijela na led Horáckého zimního stadionu Kadaň, která se po čtyřech prohrách v minulém kole zmátořila a doma si vyšlápla na Havířov. Výsledek 5:1 byl varovným signálem pro jihlavskou Duklu.

Planý poplach! Celých 60 minut vládlo na ledě jediné mužstvo. Dominantní představení Jihlavy zprvu odmítal Hanuljak. Celou první třetinu přiváděl jihlavské střelce k šílenství. Především kapitán Bakus by mohl úspěšně vyprávět příběh s názvem Jak nedat gól střelou z brankové čáry.

Úvodní dějství se dá shrnout do jediné věty: Koncert kadaňského gólmana! Těžko pochopit, jak je možné, že na tabuli svítil kulatý nápis 0:0. Pojmenování první třetina je zcestné. Nabízí se výstižnější název - Hanuljakova třetina.

Jak už to tak v hokejovém světě chodí, když se neujmou učebnicové, vyšperkované akce, padne gól-haluz. Ve 28. minutě procedil Pavel Suk z nulového úhlu kotouč přes, do té doby bezchybného, Hanuljaka až do branky – 1:0. A další upatlaný gól z hole Rytnauera znamenal vedení 2:0.

Domácí podlehli dojmu, že Kadaň je bezzubá – přiznejme si, že k tomu měli důvod – a udeřilo. Lukáš Zíka využil laxnosti Jihlavanů při bránění a střelou z kruhů snížil na 2:1. Červenožluté to ale nevyvedlo z rovnováhy. O minutu později připravil s přehledem hrající Dolníček pozici Hodkovi, který jednoduchým švihem vymetl pavučinku – 3:1.

Na začátku třetí třetiny se nahození Rytnauera nečekaně odrazilo od zadního hrazení před branku. S tím dokonale počítal Oldřich Bakus a poslal kotouč do opuštěné branky hostů – 4:1.

Přesně o 30 vteřin později snížil Jakub Valský na rozdíl dvou gólů, s čímž se nesmířil Libor Bezděk a prvním gólem v barvách Dukly Jihlavy uzavřel brankový účet zápasu na 5:2.

Ohlasy trenérů

Miroslav Novák (trenér Kadaně): „Mně se bude zápas hodnotit špatně, protože jsme předvedli určitě nejhorší výkon venku. Předtím jsme hráli ze zadu, ze zajištěné obrany, čekali na chybu soupeře, jenomže dneska to bylo špatný. Od dvojnásobné přesilovky Jihlavy bylo na ledě jenom jedno mužstvo.“

Roman Mejzlík (trenér Jihlavy): „Určitě jsme spokojeni, dali jsme nejvíc gólů v sezoně. Bylo vidět, že kluci mají chuť hrát, a bylo jedno, kdo je zrovna na ledě. Od přesilovky pět na tři jsme se odrazili a naše převaha byla místy až drtivá. Myslím si, že divákům se musel zápas líbit, a že to pro ně byla ta nejlepší pozvánka na pondělní zápas s Olomoucí.“

Fotogalerie utkání

Fotogalerie
×
Dnes v 18:00 | Junioři
HC Dukla Jihlava
Rytíři Kladno