3:4
(0:1, 3:2, 0:1)

Podruhé doma Dukla na Chomutov nevyzrála

02.01.2010 / Pavel Zeman

Vyrovnaný a dramatický boj nabídlo i druhé střetnutí Dukly a Chomutova na Horáckém stadionu v letošní sezoně. Tentokrát však se šťastnějším koncem po hosty. Jihlava se Severočechy prohrála 3:4, o domácí branky se postarali Jan Stránský, Ladislav Rytnauer a Daniel Hodek.

Fotografie ze zápasu najdete zde
02.01.2010 17:30, 1. liga ČR - 36. kolo

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Ficenc, Dobrovolný, Chvátal, Staněk, Takáč, Kašpar - Hodek, Krupka M., Čachotský - Stránský, Mareš, Haluza - Rytnauer, Bezděk, Man - Krupka L., Dušátko, Suk
3

Piráti Chomutov

Hanuljak (32. Závorka) - Trefný, Bombic, Hájek, Posmyk M., Malinský, Grof, Mazanec, Všetečka - Duda, Kraft, Hruška - Hašek, Mikšovic, Jíra - Eiselt, Kůs, Jeslínek - Polanský, Milotínský, Hofmeister
4
Branky a nahrávky: 22. Stránský (Haluza, Mareš), 32. Rytnauer (Man, Bezděk), 32. Hodek (Krupka M., Čachotský) - 3. Kůs (Eiselt), 22. Jeslínek (Eiselt, Malinský), 36. Duda (TS), 51. Trefný (Duda, Kraft). Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:6, navíc Bombic (CHM) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1980. Střely na branku: 31:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.

Průběh utkání

Vyrovnané, napínavé, poutavé. Souboje Jihlavy s Chomutovem se musí líbit.

Domácí začali obrovským náporem. Papírového favorita uzamkli před Hanuljakem. Jenže z první vážnější akce skórovali hosté. Rychlý protiútok zakončil po přihrávce Eiselta Jaroslav Kůs - 0:1. Jihlavské hokejisty to ale nepoložilo. Mužem první třetiny byl však jednoznačně Miroslav Hanuljak.

Co se nepovedlo v třetině první, napravili domácí v té druhé. Hned po 75 vteřinách rozjásal ochozy Jan Stránský. Rychlonožka v červenožlutých barvách vytěžil důležitý gól na 1:1.

Ještě než fanoušci spustili tradiční „Dukla jedem, dáme ještě jeden“, ozýval se stadionem pokřik „Vyrovnat“. Michal Jeslínek nasadil ďábelsky rychlé tempo, uprchl jihlavské obraně a tahákem pod víko dostal hosty znovu do vedení - 1:2.

Zajímavé situace přinesla 32. minuta. Nejprve dostal puk do sítě záhadným způsobem Rytnauer a obrat dokonal ve stejné minutě Hodek, který jednou rukou protlačil kotouč pod ležícím Hanuljakem - 3:2.

Ve 36. minutě zastavil Chvátal chomutovského Radka Dudu jen za cenu faulu a sudí Ondřej zkřížil ruce nad hlavou. K trestnému střílení se postavil sám faulovaný a za ohlušujícího pískotu s přehledem proměnil - 3:3.

Do třetí třetiny nastoupily oba celky opatrně. Kvalita hostů byla patrná. Zejména elitní formace ve složení Duda-Kraft-Hruška udivovala perfektním pokrytím puku a stabilitou, podobné tomu, na co byli jihlavští příznivci zvyklí u Oldřicha Bakuse.

Pět zápasů v řadě vstřelil Chomutov na Horáckém zimním stadionu během 60 minut přesně 4 branky. A v této tradici Rulíkovi chlapci pokračovali i v sobotním zápase. Na konečných 4:3 z pohledu hostů upravil v přesilové hře Trefný.

Ohlasy trenérů

Vladimír Petrovka (asistent trenéra Chomutova): „Viděli jsme hodně kvalitní utkání. Jihlava hlavně v první třetině byla hodně nebezpečná. I když ve druhé třetině to byla taková ta branková houpačka, tak jsme kontrolovali hru a byli jsme lepší. Měli jsme více ze hry. Jsem rád, že jsme ten zápas dotáhli do vítězného konce, protože Jihlava dnes hrála velmi dobře.“
Patrik Augusta (asistent trenéra Jihlavy): „Jak řekl kolega, to utkání bylo kvalitní. Vyjma těch deseti minut ve druhé třetině, kdy nás Chomutov přehrával, to bylo celkem vyrovnané utkání. Nám se podařilo po dlouhé době dát víc branek než jednu. Prohráli jsme po individuálních chybách. Bojovali jsme až do konce, ale u soupeře je znát jiná kvalita. Hlavně v útoku.“

Fotogalerie utkání

Fotogalerie