2:0
(2:0, 0:0, 0:0)

Dukla rozjeté Znojmo nezastavila

05.08.2010 / Petra Matůšová

První ostrý zápasový test jihlavským hokejistům nevyšel. V rámci Regionálního poháru sehrála Dukla utkání ve Znojmě. To ani napotřetí nezaváhalo a zvítězilo na domácím ledě 2:0. Obě dvě branky vstřelili domácí v početní výhodě.
Ve Znojmě nastoupila Dukla bez řady hráčů základní sestavy.

Na fotografie ze Znojma se můžete podívat zde. Foto: Rostislav Pfeffer

05.08.2010 17:30, Přípravné zápasy - 2. kolo

Orli Znojmo

Horčička - Štach, Horák, David, Lattner, Klimeš, Pláněk, Rangl, Šindelář - Beroun, Haman, Ostřížek, Staněk A., Říha, Jarůšek, Kubica, Vrba, Podešva, Vyletelka, Česnek, Mičulka
2

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Posmyk, Malena, Kaláb, Dobrovolný, Staněk P., Zelený, Komárek, Ficenc - Zeman, Man, Jeslínek, Suk, Mareš, Pometlo, Polcar, Protasenja, Hollý, Čachotský, Krupka, Padělek
0
Branky a nahrávky: 12. Vrba (David, Podešva), 20. Staněk A. (Klimeš, Říha). Rozhodčí: Čech - Reich, Skopal. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. Diváci: 936. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 2:0.

Průběh utkání

Hned v prvních vteřinách zápasu se rozhodl vyzkoušet Řehořovu pozornost znojemský obránce Rangl, jeho střela však těsně minula bránu. O chvíli později si první zákrok připsal i strážce znojemské brány Horčička. Začátkem třetí minuty byl vyloučen hráč Jihlavy Hollý, znojemští hráči však svoji výhodu nevyužili. Na Jihlavských byla znát nesehranost a Orli se dostávali čím dal častěji do šancí. První dokázali využít v polovině dvanácté minuty, kdy svou čtvrtou branku ve druhém zápase vsítil Tomáš Vrba. Následovala přesilovka Jihlavy, ve které její hráči nedokázali kloudně ohrozit Horčičkova bránu. O další změnu skóre ještě na konci druhé třetině postaral Aleš Staněk, který tak využil už druhou přesilovku domácích.

Do druhé třetiny tak Orli vstoupili s dvoubrankovým náskokem. Hned v první akci nechal vyniknout Řehoře Staněk. Při vyloučení znojemského Horáka se na opačné straně zaskvěl Horčička, když musel předvést své umění proti střele Maleny. Následovala patnáctiminutovka plná vyloučení, díky nimž se začala hra kouskovat a postrádat dynamičnost. Domácí i hosté si zahráli přesilovku 5 na 3, ale bezvýsledně. Nejblíže gólu byl Radek Haman, po jehož střele se už hráči radovali, ale rozhodčí branku neuznal.

Do poslední části hry vstoupili znojemští hráči ve třech, Jihlava však své početní výhody opět nevyužila. Trend vylučování pokračoval i nadále. Třetí třetina nepřinesla nijak líbivý hokej, oba týmy se už nikam nehnaly. Nejzajímavějším momentem se tak stala až poslední minuta zápasu, kdy byl v samostatném úniku faulován Vyletelka. Sám postižený se pokusil o forhendový blafák, ale na Řehoře nevyzrál.

Po šedesáti minutách hry si tak mohli Orli zaslouženě vychutnat své vítězství. Další zápas sehrají Znojemští již zítra v Třinci. Na domácím ledě se představí opět ve čtvrtek, kdy se ve znojemské Hostan Aréně střetnou s extraligovým týmem Českých Budějovic.

Duklu čeká další přípravné utkání v úterý 10. srpna, kdy na ledě Horáckého zimního stadionu přivít8 polský tým JKH GKS Jastrzębie. Další utkání Regionálního poháru čeká svěřence Petra Vlka ve čtvrtek 12. srpna. Do Jihlavy přicestuje Horácká Slavia Třebíč. Oba zápasy začínají v 17 hodin.

Ohlasy trenérů

Petr Vlk (Jihlava): V žádném případě nejsme zklamaní z toho, že bychom prohráli. Zápas nám ukázal pár věcí, na kterých je potřeba zapracovat. Když nedáme gól, tak prostě nemůžeme vyhrát.

Milan Kastner (Znojmo): Pro nás to bylo dobré utkání, druhé po sobě bez inkasované branky, i když jsme udělali mnoho chyb. Vynikající výkon podal brankář Horčička. Jihlava je kvalitní mužstvo, které dobře bruslilo, přestože hrálo svůj první zápas, a prověřilo nás také v obraně, což se v předchozích utkáních nestalo.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie