3:1
(0:0, 1:1, 2:0)

První zápas bez bodů - Jihlava ve Znojmě neuspěla

02.10.2010 / Petra Matůšová

Šesté kolo první hokejové ligy poslalo jihlavskou Duklu do Hostan arény, kde sídlí znojemští Orli. Úvodní buly bylo vhozeno v 17:30. Už od první dvacetiminutovky měl zápas vysoké tempo. Gólu se však přítomní diváci dočkali až v první polovině druhé třetiny, když přesilovku domácích využil Haman - 1:0. O osm minut později se k puku dostal jihlavský Kaláb, nahrál Jeslínkovi a ten kotouč vstřelil přímo mezi Hořčičkovy betony - 1:1. Rozhodnout stav měla až třetí třetina. V té se slova ujali domácí. Ve 49.minutě zavěsil Staněk po nahrávce Hradeckého, a když jihlavští přistoupili k power play, do prázdné brány zakončil Orsava - 3:1. Dnešní zápas zaslouženě vyhrálo Znojmo a Dukla si tak porvé v sezoně nepřipíše do tabulky žádný bod.
02.10.2010 17:30, 1. liga ČR - 6. kolo

Orli Znojmo

Hořčička - Štach, Kolafa, Pláněk, Kania, Klimeš, Rangl, David, Lattner - Haman, Orsava, Plášek - Hradecký, Beroun, Hrňa - Říha, Staněk, Havlík - Rachůnek, Vrba, Podešva
3

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Dobrovolný, Ficenc, Šidlík, Malena, Suchý, Kaláb, Zelený - Hodek, Bakus, Čachotský, Bezděk, Man, Jeslínek, Zeman, Krupka, Pitule, Polcar, Škumát, Padělek
1
Branky a nahrávky: 28. Haman (Štach), 49. Staněk (Hradecký), 59. Orsava (Štach, Plášek) - 36. Jeslínek (Kaláb). Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1788 Průběh utkání:1:0, 1:1. 3:1.

Průběh utkání

V dnešním zápase se ve znojemské Hostan aréně střetla dvě mužstva z opačných pólů tabulky – první Jihlava a jedenácté Znojmo. Již úvodních několik minut však ukázalo, že rozdíl mezi oběma týmy není tak velký, jak by se na první pohled zdálo. V perfektní atmosféře, na které se podílela i početná skupina jihlavských fanoušků, jsme byli svědky oboustranně zajímavé hokejové podívané.

Aktivněji do dnešního zápasu vstoupilo domácí Znojmo. Již v prvních minutách zápasu se pokoušel zaskočit Řehoře v jihlavské bráně Jiří David. Následně o sobě začala dávat vědět také Jihlava, především exznojemský Čachotský, který několikrát nebezpečně zahrozil před strážcem domácí svatyně Horčičkou. První velká šance byla taktéž na hokejce hostů, kdy Škumát svou střelou jen těsně minul branku. Již o pár vteřin později však bylo na vyložené šance vyrovnáno. Postaral se o to Hradecký, který jen díky obětavému zákroku Řehoře nevsítil úvodní gól zápasu. Červené světlo za hostujícím gólmanem se rozsvítilo až v 11. minutě. Opakovaný záznam však potvrdil, že domácí pouze nadvakrát orazítkovali tyč jihlavské brány.

Na začátku druhé třetiny se hned do několika šancí dostal Karel Plášek, kterému evidentně prospělo zařazení do první útočné formace vedle Hamana a Hradeckého. Rychlonohý útočník však ani jednu ze svých šancí nedokázal proměnit, a tak po Pituleho úniku hořelo spíše před domácí klecí. Prvního gólu jsme se, k potěše domácích fanoušků, dočkali až v polovině zápasu. Znojmo dokázalo využít přesilovou hru a po Štachově střele od modré tečoval za Řehořova záda Radek HAMAN - 1:0. Domácí gól povzbudil a především Štachovy střely od modré začaly zaměstnávat jihlavské obránce. Přesto se z gólu radovali hosté. Z nenápadné akce dokázal Michal JESLÍNEK vytěžit maximum a svou střelou našel mezírku mezi Horčičkovými betony – 1:1.

Úvodní část poslední třetiny nepřinesla příliš vzrušení. Na obou mužstvech bylo vidět, že nechtějí udělat chybu a hra se soustředila spíše na obrannou činnost. O to překvapivější byl pak gól domácích, kdy po vyhraném vhazování Tomáše Hradeckého překvapil hostujícího gólmana Aleš STANĚK – 2:1. Posléze se na ledě začalo trochu přiostřovat, krátce za sebou byli vyloučeni znojemský Lattner, jihlavský Pitule a následně opět domácí obránce Pláněk. Nabídnutých přesilových her však ani jeden tým nevyužil. Pět minut před koncem zápasu si znojemští fanoušci oddechli po zmařené téměř stoprocentní šanci Škumáta, který nedokázal usměrnit puk do poloodkryté brány. Následná power play se Jihlavě příliš nevydařila, Horčičku nedokázala kloudně ohrozit, a tak po ztrátě puku pečetil domácí výhru Jakub ORSAVA – 3:1.

V herně nadprůměrném střetnutí se tak z výhry nakonec radovali Znojemští. Nutno ovšem dodat, že ani Jihlava neplnila úlohu druhých houslí a její fanoušci nemuseli odjíždět zpět na Vysočinu zklamáni.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta (Jihlava): Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas až do konce. Rozhodla jedna naše chyba ve druhé třetině, kdy jsme inkasovali. Oba dva týmy předvedly dobrý výkon.

Karel Soudek (Znojmo): Já si myslím, že to byl velmi dobrý zápas. My jsme do něho dali konečně všechny síly a nakonec to přineslo i své ovoce. Hráče jsem pochválil, protože si to zasloužili. Podařilo se nám porazit první mužstvo tabulky, které dnes hrálo dobře, a my jsme akceptovali tempo utkání, takže jsem spokojený.