2:0
(0:0, 1:0, 1:0)

Před rekordní návštěvou Dukla urvala třetí vítězství

26.02.2011 / Libor Kucza

Pravidlo vítězství domácího celku ve čtvrtfinálové serii mezi Jihlavou a Znojmem chtěla Dukla potvrdit i v pátém utkání. Od začátku utkání měla převahu, kterou však nedokázala brankově vyjádřit. Rozuzlení přinesly až dva přesné zásahy Michala Jeslínka. Dukla tak zaslouženě zvítězila v poměru 2:0 a je krůček od postupu do semifinále první ligy.
Fotografie ze zápasu najdete zde.
26.02.2011 17:30, 1. liga ČR - 0. kolo

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Ficenc, Kaláb, Dobrovolný, Šidlík, Suchý, Staněk, Zelený - Hodek, Bakus, Čachotský - Jeslínek, Zeman, Kucsera - Man, Bezděk, Sojčík - Protasenja, Maliník, Krupka
2

Orli Znojmo

Kacetl - Bořuta, Pláněk, David, Štach, Pospíšil, Kolafa, Rangl, Novák - Trojan, Říha, Beroun - Lattner, Podešva, Lev - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Havlík, Kovalský, Vyletelka
0
Branky a nahrávky: 36. Jeslínek (Zeman, Krupka), 55. Jeslínek (Kucsera). Rozhodčí: Ondřej, Smitka - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5387. Střely na branku: 42:20. Průběh utkání: 2:0.

Průběh utkání

V 5. utkání čtvrtfinálové série si chtěli domácí hokejisté napravit reputaci po dvou prohraných střetech ve městě okurek. Největším trnem v oku byla produktivita. Dukla nevstřelila na jihu Moravy ani branku.

Do zápasu vlétla Dukla aktivněji, než její jihomoravský soupeř. Tlačila, vypracovala si i pár příležitostí. Znojemský soupeř jihlavským hokejistům nestačil. V podstatě celá úvodní desetiminutovka probíhala v režii domácího celku. Jihlavským se nabízela i možnost početní výhody. Nabídkou ale pohrdli. Šance si však Dukla vypracovávala i ve hře 5 proti 5. Několikrát nebezpečně pálil Michal Jeslínek. Zejména útočné trio Zeman – Kucsera –Jeslínek soupeři značně zatápělo. V první dvacetiminutovce byla Dukla jednoznačně lepším týmem. Znojemští si nevypracovali ani jednu brankovou příležitost. Do kabin se tedy podcházelo za bezbrankového stavu.

V úvodních minutách druhého dějství byal na ledové ploše Horáckého zimního stadionu k vidění vyrovnaná parite. Více příležitostí si ale stále vytvářeli domácí. Ti pálili ze všech možných stran a úhlů. Beton Kacetla byl však proti. Ve 35. minutě se ve velké příležitosti ocitl Roman Maliník. Na gólmana hostí pelášil, pokusil se o blafák. Kotouč ale bohužel nedostatečně přizvedl. Jihlavští fanoušci si zakřičet gól přece jen mohli. V čase 35:07 propasíroval se štěstím puk za Kacetla Michal Jeslínek – 1:0. Duklu vstřelená branka probudila. Hrnula se dále do ofenzivy, leč bez gólového výsledku. Ve druhé třetině již začal mít hokej potřebné grády. Zkrátka se bylo na co koukat.

Hned na začátku třetí periody nebezpečně pálil Bakus. Svojí bombu ale namířil pouze do hrudi znojemského strážce svatyně. Probíhala 43. minuta a dopředu se vydal dnes velmi aktivní Michal Jeslínek. Druhé brance v síti Kacetla zabránila pouze pravá tyč. Hrozili ale i znojemští. Řehoř byl pozorný. Ve 45. minutě padla další branka do sítě hostí. Rozhodčí ji však velmi sporně anuloval. Stav byl tedy stále 1:0. Na ledě se také začalo značně přiostřovat. V 11. minutě při oslabení ujel Daniel Hodek, před kterým zel prázdný horní roh Kacetlovy branky. Pouze ale přestřelil.V čase 54:01 se přece jenom mohli jihlavští radovat. Lukáš Kucsera našel geniální přihrávkou Michala Jeslínka, který pohotově zavěsil pod víko – 2:0. Znojemští začali v závěrečných minutách také kousat. Gólově svou snahu ale nepodložili. Jihlavští tak zvítězili 2:0.

Jihlavští hokejisté tedy urvali 5. utkání ve svůj prospěch. K postupu stačí již pouze jedno vítězství. Příležitost k tomu budou mít v pondělí, kdy zajíždí na jih Moravy. V případě neúspěchu se série přesune zpět do krajského města Vysočiny k rozhodujícímu duelu.

Ohlasy trenérů

Karel Soudek (trenér Znojma): „My jsme nepodali dobrý výkon. Bylo to ustrašené, nehráli jsme vůbec do těla, takže bylo od začátku zápasu víceméně jasné, jak to dopadne. Sice jsme sehráli víc zápasů než Dukla, ale není to ani tak o únavě. Nám uškodilo, že máme nějaké zraněné hráče. Dnes zkušený Jirka Beroun odešel v průběhu první třetiny. Máme tam vepředu Vláďu Říhu a jinak je to samej kluk devatenáct dvacet let. Jsou to mladí kluci, takže by se o to vítězství měli víc poprat. Bohužel dnes to bylo jasné utkání pro Duklu.“

Petr Vlk (trenér Jihlavy): „Myslím si, že po celou dobu utkání jsme měli trošičku navrch. Měli jsme tam spoustu příležitostí, které po tom gólu vyloženě řvaly. Na druhou stranu je třeba uznat, že soupeř byl nebezpečný z rychlých protiútoků. Zápas to byl náročný. Ještě není konec série, takže bych nechtěl dělat nějaké velké závěry.“

Fotogalerie utkání

Fotogalerie