3:4sn
(2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Úspěšná sezóna končí pro Duklu v semifinále

10.03.2011 / Libor Kucza

Chomutov vstupoval do čtvrtého zápasu s třemi mečboly a vědomím, že může ukončit Jihlavě sezónu. Své výhody dokázal náležitě využít, kdy se přesně trefil Hrdel. Tomáš Pitule však z protiútoku dokázal vyrovnat. Další průběh utkání byl spíše přetahovanou ve které museli rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté a urvali tak celou sérii pro sebe.
Fotografie ze zápasu najdete zde.
10.03.2011 17:30, 1. liga ČR - 0. kolo

HC Dukla Jihlava

Benda - Ficenc, Kaláb, Dobrovolný, Šidlík, Suchý, Staněk, Malena, Zelený - Hodek, Bakus, Čachotský - Jeslínek, Padělek, Kucsera - Pitule, Maliník, Krupka - Bezděk, Sojčík, Škumát
3

Piráti Chomutov

Hanuljak - Kántor, Mudroch, Slovák, Mucha, Pavlas, Havíř, Bombic, Schnabel - Duda, Hrdel, Hruška - Stránský, Kraft, Procházka - Horna, Kuběna, Selingr - Davídek, Sikora, Seman
4
Branky a nahrávky: 8. Pitule (Krupka, Maliník), 19. Dobrovolný (Padělek, Jeslínek), 54. Padělek (Jeslínek, Kucsera) - 8. Hrdel (Hruška, Duda), 20. Procházka (Slovák, Havíř), 28. Sikora (Pavlas, Mucha), rozhodující nájezd Kraft. Rozhodčí: Pavlovič, Přikryl - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2817. Střely na branku: 40:42. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

Průběh utkání

Před čtvrtým utkáním semifinálové série, které již mohlo ukončit Dukle sezonu, byly ochozy Horáckého zimního stadionu zaplněny o dost méně, než tomu bylo ve středečním klání. Do sestavy hostujícího celku se vrátily opory Radek Duda a David Hruška. V sestavě Dukly nastoupil opět Miroslav Škumát, který se do 3. semifinále nezapojil.

Přesto byla již v prvních minutách střetnutí na červenožlutých vidět snaha a bojovost. Hned ve druhé minutě ujel společně s Maliníkem Lukáš Krupka. Pokusil se bekhendem překvapit Hanuljaka. Kotouč mu ale přeskočil. Hnedle nato dostala Dukla dobrou příležitost v podobě přesilové hry. Nehrála ji však příliš dlouho. Hbitého Dudu v úniku zahákoval Tomáš Kaláb a odešel tak zahřívat trestnou lavici. V čase 7:04 Chomutov poprvé udeřil. Po pravé straně kluziště si do útočného pásma najel Zbyněk Hrdel a dělovkou nad vyrážečku překvapil Marka Bendu - 0:1. Netrvalo ani minutu a bylo vyrovnáno. Nadvakrát doklepl kotouč za Hanuljaka Tomáš Pitule - 1:1. Rázem bylo utkání znovu otevřené. V 15. minutě se před Markem Bendou ocitl osamocený David Hruška. Jihlavský mág byl však pozorný a nedal se zaskočit. Za domácí se nahozením od modré prezentoval Jiří Dobrovolný. Také ale bez úspěchu. Jihlava svého soka často přehrávala. Možnost ke vstřelení druhé branky měl Tomáš Pitule, jehož pokus ztroskotal na Hanuljakovi. Dukla se ale dočkala. V čase 18:01 vypálil v přesilové hře od modré Jiří Dobrovolný a propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:1.Využít přesilovou hru se povedlo také Chomutovu. Lehkým nahozením se prosadil Milan Procházka - 2:2. Nic víc se ale již nestalo. V první dvacetiminutovce se hrál skutečně pohledný hokej se spoustou šancí obou stranách.

Druhá třetina nepřinesla polevení ani jednoho z celků. Hra přinášela čím dál více důrazu na obou stranách. Z toho také pramenila řada vyloučení. Při hře 4 na 4 poslal na Hanuljaka nepříjemný skákavý kotouč Daniel Hodek. Ač měl bídnou razanci, chomutovskému gólmanovi slušně zavařil. Ve 26. minutě odešel na trestnou lavici pykat Tomáš Pitule. Také hostující celek si ale přesilové hry nevážil a vzápětí o ní přišel. Vysokou holí atakoval domácího forvarda Miroslav Hanuljak. Byl to opět Chomutov, který využil většího prostoru na ledové ploše. Střelou švihem nad lapačku v čase 27:32 uspěl Marek Sikora - 2:3. V pokračující přesilové hře domácích se i přes pár pěkných příležitostí skóre neměnilo. Nedovolených zákroků bylo skutečně požehnaně. V dalším početním deficitu podržel Duklu Marek Benda, který předvedl pár skutečně dobrých zákroků. Také díky němu jí domácí přežili bez úhony. Minuty, spějící k závěru druhé dvacetiminutovky, přinášely velice atraktivní a pohledný hokej. I přes přesilovou hru domácích však závěř třetiny už žádnou branku nepřinesl.

Do třetí třetiny vlétli domácí s tím, že už nemají co ztratit. A podle toho hra vypadala. Dukla přitlačila na pilu a vytvořila si i pár slušných brankových příležitostí. V další přesilové hře jihlavští hokejisté pálili ze všech stran a pozic. Pokaždé však ztroskotali na výborném Hanuljakovi. Chomutovští si chtěli své vedení také potvrdit. Ani Marek Benda však nezůstal za svým kolegou pozadu a pořádně se činil. Ve 47. minutě chyboval na útočné modré hostující Slovák a do útoku mohl vyrazit domácí vůdce kabiny Oldřich Bakus. Co hostující bek pokazil, to vzápětí napravil. Rybičkou zabránil postupu Bakuse na bránu. Na přelomu poloviny třetí třetiny začal domácí kotel postupně vyvolávat každého člena domácí Dukly. Konec klání se blížil minutu po minutě a na domácích byla vidět stále větší a větší beznaděj. Zato na hráčích Chomutova byla vidět zkušenost, se kterou si vedení hlídají. Nakonec to ale vypadalo, že se Dukla snažila svého soupeře pouze uspat. V čase 54:24 se dorážkou prosadil Aleš Padělek - 3:3. Dukla ožila a začala kousat. V 57. minutě se snažil obkroužit branku soupeře Libor Bezděk, leč bez úspěchu. Utkání tak dokráčelo až do prodloužení.

Do nastaveného času nastoupili oba celky zcela vyrovnaně. Přesto si první velkou příležitost vypracovali hosté. Před hostujícím hráčem zela prázdná brána. Stačilo kotouč pouze zvednout. Marek Benda však jeho úmysl jasně vystihl. Ve 4. minutě prodloužení postupoval nikým nehlídán Michal Jeslínek. Svatyni hostí však o malý kousek minul. Další příležitost měl vzápětí Tomáš Čachotský. Dopadl na vlas stejně, jako jeho kolega. Několikrát zahrozili také hosté. Na Bendu ale nevyzráli. Přestože se hrálo v prodloužení velmi aktivně, vítěze musely určit až samostatné nájezdy. V těch byl nakonec úspěšnější Chomutov. Rozhodujícím střelcem byl Milan Kraft.

Domácím hokejistům tak vyhasl i poslední plamínek naděje na zvrácení semifinálové série. Pro Duklu tak sezóna skončila. Rozhodně se ale nedá říci, že by byla neúspěšná. Vždyť semifinále první ligy se na Horáckém zimním stadionu nehrálo celých 7 let!.

Ohlasy trenérů

Milan Kašpárek (trenér Chomutova): „Dukla dnes podala lepší výkon a my jsme naopak nezopakovali včerejší výkon. První třetina byla špatná. Ve druhé jsme se trochu zlepšili a ve třetí jsme hráli nejvíc času v útočném pásmu. Měli jsme veliké štěstí, protože jsme dneska mohli klidně i prohrát. Náš výkon nehodnotím kladně, ale nakonec jsme to vyhráli."

Petr Vlk (trenér Jihlavy): „Dostali jsme na začátku rychlý gól, který utkání ovlivnil. Musím klukům poděkovat, protože i za stav série se jim podařilo zmobilizovat své síly a ještě vyrovnat. Potom v nájezdech to byla už náhoda."

Fotogalerie utkání

Fotogalerie