1:4
(0:3, 0:1, 1:0)

Dukla Jihlava na jihu Čech nezaváhala. Z Písku veze 3 body

26.09.2011 / Tomáš Němec

Na úvodní branku utkání se diváci příliš nenačekali. Již po třiceti vteřinách hry rozsvítil červené světlo výtečnou střeleckou formou oplývající Daniel Hodek, který byl skutečně k nezastavení. Po čtyřiceti minutách hry dokonce zkompletoval hattrick. Další jihlavskou branku zaznamenal Roman Maliník. Domácí hokejisté skórovali pouze jednou. Borci z krajského města Vysočiny se tak díky výhře 4:1 dotáhli na čelo prvoligové tabulky, kde za Ústím nad Labem zaostávají pouze o skóre.
26.09.2011 18:00, 1. liga ČR - 6. kolo

IHC Králové Písek

Přikryl - Němeček, Žovinec, Lukáč, Parýzek, Vráblík, Kanov - Červený, Nouza, Kotrla - Eberle, Šperger, Bělohlav - Polodna, Mrkvička, Suja - Ferebauer, Vaniš, Kudrna - Mošovský
1

HC Dukla Jihlava

Halmoši - Kolafa, Ficenc, Malena, Drtina, Kaláb, Dobrovolný Grundmanis - Čachotský, Hubáček, Hodek - Krupka, Domin, Padělek - Bezděk, Zeman, Jeslínek - Pometlo, Mikšovský, Maliník
4
Branky a nahrávky: 42. Mrkvička (Eberle) - 1. Hodek (Kolafa), 9. Maliník (Pometlo), 14. Hodek (Čachotský), 40. Hodek (Čachotský). Rozhodčí: Würtherle - Šperl, Jílek. Vyloučení: 5:3. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1021. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Průběh utkání

Utkání mezi Pískem a Jihlavou začalo pěkně zostra. V čase 0:30, po chybě jednoho domácího obránce se Jihlavští dostali do přečíslení. Kolafa vybídnul křížnou přihrávkou ke skórování Daniela Hodka a ten se střelou z první trefil do horní poloviny písecké brány, 0:1. Domácí se pokoušeli o co nejrychlejší odpověď a v následujících minutách strávili většinu času v obranném pásmu Dukly. Ovšem nakonec udeřilo na druhé straně. V čase 8:30 Přikryl vyrazil střelecký pokus Pometla, kotouč se odrazil přímo na hůl Romana Maliníka, který dorážkou poslal Duklu do dvoubrankového vedení, 0:2. Další branka byla opět do brány domácích. V čase 13:12 Daniel Hodek vystřelil z pravé strany, domácí brankář nevěděl, kde má kotouč a Daniel stihnul objet bránu a dorazit kotouč za Přikrylova záda, 0:3. To už bylo na Petra Přikryla příliš a přenechal místo v písecké svatyni Vojtěchu Sedláčkovi.

Začátek druhé periody se musel divákům líbit. Hráči obou týmů předváděli svižný, kombinační hokej. Ve dvacáté druhé minutě Krupka střílel z mezikruží, kotouč se odrazil od levé tyče. Na začátku dvacáté páté minuty Písečtí doslova uzamkli svého soupeře v obranném pásmu, dostali se i k několika střeleckým pokusům, ani jeden však nebyl nad síly Dominika Halmošiho. V polovině zápasu Lukáč vystřelil z mezikruží, jeho projektil těsně minul levou tyč. Ve třicáté šesté minutě Jihlavští nabídli domácím více než minutovou početní výhodu 5 na 3. Jihočeši doslova přišpendlili Duklu v jejich obranném pásmu, ale defenzíva v čele s Halmošim odvedli výbornou práci. V čase 39:07 navíc přišel další zásah Jihlavských. Daniel Hodek z vrcholu levého kruhu parádně vymetl pavučiny v pravém horním rohu Sedláčkovy brány a touto trefou uzavřel hattrick!

Třetí část začali domácí velmi aktivně a odměnou jim byla vstřelená branka. V čase 31:08 Vojtěch Mrkvička prokázal dostatečný důraz u levé tyče Halmošiho brány a nakonec se mu podařilo dotlačit kotouč za brankovou čáru, 1:4. Na druhé straně mohl odpovědět Hubáček, ale jeho pokus těsně přeletěl horní tyč. V čtyřicáté sedmé minutě si Dukla zahrála téměř dvouminutovou početní výhodu 5 na 3. Velkou šanci měl Hodek, který číhal u levé tyče, ale Sedláček se dokázal bleskově přemístit a zakončení jihlavského hráče chytit. Jihočeši se nakonec po zbytek přesilovky dokázali ubránit. Následující minuty Dukla hrála takticky co nejdále od své brány a domácí tak téměř k žádné akci nepouštěla. Až v padesáté sedmé minutě se ke střele dostal Suja, ale puk mířící do středu brány si Halmoši pohlídal. Závěr zápasu si Jihlavští pohlídali a tak u řeky Otavy dokázali zvítězit 4:1.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta (Jihlava): Myslím si, že jsme odehráli velice dobré, venkovní utkání. Podařilo se nám vstřelit rychlý gól, hned ze začátku zápasu, což samozřejmě pomůže každému mužstvu. První třetinu jsme soupeře přehrávali a to jsme vyjádřili hlavně brankami. Ve druhé periodě se ukázalo, že Písek má kvalitní mužstvo, vypracovali si slušné příležitosti. Myslím, že rozhodla ubráněná početní výhoda domácích (5 na 3), trvající minutu a půl a následný čtvrtý gól byl již pojištění vítězství.