4:2
(4:1, 0:1, 0:0)

Série se vyrovnává! Dukla neuspěla v Hradci ani na druhý pokus

03.03.2012 / Lenka Jonešová

Dukla vstoupila do čtvrtfinále s pořadovým číslem čtyři velmi aktivně, Východočeši však šance družiny Petra Vlka rychle zmrazili. Již ve 2. minutě se ujali vedení, nedlouho poté přidali další branku. Borci s ježkem na hrudi sice zásluhou Adama Zemana snížili, do konce první periody však Hradečtí ještě další dva přesné zásahy přidali. Ve druhé dvacetiminutovce vsítili jihlavští hokejisté druhou branku, na více se ale již v dalším průběhu duelu nezmohli. Hradci Králové tak podlehli 2:4.
03.03.2012 17:00, 1. liga ČR - 0. kolo

Hradec Králové

Čech – Čížek, Bendík, Roupec, Vágner, Karlíček, Hendrich, Pánek – Záhorovský, Tvrdík, Kubica – Budínský, Koudelka, Moskal – Havel, Marosz, Kadlec – Poživil, Chmelíř, Lesák – D. Filip
4

HC Dukla Jihlava

Novotný (od 11. Halmoši) – Ficenc, Petráček, Dobrovolný, Jaroš, Malena, Kolafa, Kaláb – Čachotský, Maliník, Hodek – Padělek, M. Filip, Jeslínek – Indra, Hubáček, Zeman – Krupka, Domin, Vysloužil – Bezděk
2
Branky a nahrávky: 2. Kadlec (Marosz, Havel), 6. Tvrdík (Záhorovský), 9. Kadlec (Havel, Roupec), 11. Kadlec (Marosz) - 6. Zeman (Hubáček), 26. Zeman (Hubáček, Bezděk). Rozhodčí: Vampola, Horák – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2432. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

Průběh utkání

Aktivněji do utkání vstoupili Jihlavští, paradoxně ale jako první otevřeli skóre utkání domácí hokejisté. Rostislav Marosz našel před brankou volného Jiřího Kadlece, který rychlou kličkou překonal gólmana Novotného – 1:0. A v šesté minutě se Hradečtí mohli radovat podruhé. Záhorovský obral o puk jihlavského obránce, vyslal přihrávku na Michala Tvrdíka, který tvrdou ranou prostřelil jihlavského gólmana – 2:0.

Jenže o čtrnáct sekund později se do přestřelky zapojili i hosté. Po závaru před hradeckou brankou dotlačil kotouč za Čechova záda Adam Zeman – 2:1. Domácí byli i přesto aktivnější a ze toho vytěžili další branku. Havel krásně našel Jiřího Kadlece, který se ani napodruhé nemýlil – 3:1.

Ani Jakub Čech však nezůstal ničeho ušetřen. V jedenácté minutě se na něj hnal Jiří Dobrovolný, hradecký muž v masce ale jeho střelu vykopl betonem. Jenže známé pravidlo nedáš - dostaneš platilo i tentokrát. Rostislav Marosz znovu vyslal luxusní přihrávku Jiřímu Kadlecovi, který za jednu třetinu dokonal svůj hattrick – 4:1. Po čtyřech obdržených gólech do jihlavské branky nastoupil Dominik Halmoši. Ke konci třetiny dostali domácí Jihlavu znovu pod tlak, ale proti Bendíkově střele skvělým obranným zákrokem zasáhl Malena, a skóre se tak neměnilo.

Hned na začátku druhé třetiny mohli Jihlavští snížit na rozdíl dvou branek. Do Indrovy střely ale na poslední chvíli lehl David Roupec. Od počátku druhé třetiny hýřili Jihlavští aktivitou a jejich snaha byla odměněna v šestadvacáté minutě, když Adam Zeman dorazil odraženou střelu za Čechova záda – 4:2. A Jihlavští pokračovali v náporu. Adam Zeman ujel hradeckým obráncům, ale Jakub Čech vytáhl jeho střelu lapačkou.

O chvíli později ujel také Tomáš Čachotský hradeckému obránci, ale Čech byl znovu připraven. V pětatřicáté minutě Hradeckým pořádně zatrnulo. Michal Jeslínek s Alešem Padělkem se hnali v přečíslení na Čecha, který ovšem proti střele druhého jmenovaného famózně zabránil gólu. Před koncem druhé části ještě chyboval Bendík, ale Jakub Čech proti jihlavskému útočníkovi znovu obstál.

První vážnější akci ve třetí třetině měli hosté. Tomáš Kolafa vyslal kotouč do jízdy Hubáčkovi, ten ho ale nezpracoval podle svých představ. Po nepříliš atraktivní pasáži hráli Jihlavští dvě přesilovky, ani v jedné z nich si však větší šanci nevypracovali.

Početní výhodu měl i Hradec, nicméně ani on ji zužitkovat nedokázal. Jihlavští ještě v závěru zkoušeli hru bez gólmana, ale hradečtí obránci jim už žádné ohrožení Čechovy branky nedovolili. Utkání tedy skončilo vítězství domácích 4:2.

Ohlasy trenérů

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové): Do zápasu jsme chtěli vstoupit stejně jako včera, jít do tlaku a dát nějaké góly. To se nám podařilo, ale i potom jsme na hráče apelovali, že zápas ještě není rozhodnutý a Jihlava bude hodně kousat. Druhou třetinu jsme nezvládli a musel nás neuvěřitelnými zákroky podržet Kuba Čech. Do třetí části jsme šli s tím, že nebudeme propadat a dávat Jihlavě šanci ujíždět do přečíslení. Kluci si sáhli na dno sil a také díky publiku jsme zápas zvládli.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Zápas byl podobný třetímu utkání. Znovu se rozhodlo v prvních deseti minutách, kdy jsme dostali čtyři góly, z nichž tři jsme soupeři darovali svými individuálními chybami. Hradec má tak zkušené mužstvo, že si už náskok pohlídal. Ve druhé třetině jsme si sice vytvořili tlak a spoustu brankových příležitostí, ale neproměnili jsme je a prohráli. I dnes nás přijela podpořit spousta fanoušků a také díky nim jsme po první třetině našli síly, abychom se pokusili o zvrat.