3:2p
(0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)

Dukla zdolala houževnatý Šumperk po prodloužení

27.09.2014 / Libor Kucza

Jihlavští hokejisté vstoupili do utkání poměrně aktivně, k dispozici měli také celou řadu přesilových her. První děství ale branku nepřineslo. Naprosto totožně skončila i perioda s pořadovým číslem dva. Trefy do černého se příchozí fanoušci dočkali až ve třetí části. Nejprve se díky dvěma slepeným zásahům Čachotského a Melenovského ujala vedení Dukla. Draci ale dokázali srovnat. V prodloužení pak přisoudil bonusový bod Dukle za vítězství 3:2 po prodloužení Adam Zeman.
27.09.2014 17:30, 1. liga ČR - 7. kolo

HC Dukla Jihlava

Kacetl – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Dundáček, Štebih, Čáp, Schejbal – Jarůšek, Prokš, Březina, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský, Malec, Důras
3

HK MD Šumperk

Zelenka (44. Koutský) – Drtil, Dietz, Holík, Gewiese, Slavík, Novotný, Sedlák – Brunec, Vachutka, Haas, Cink, Staněk, Berger, Plášek, Moskal, Velecký, Vávra, Kužílek, Žalčík
2
Branky a nahrávky: 43. Čachotský (Zeman), 44. Melenovský (Seman, Štebih), 65. Zeman (Podlipnik) – 53. Žalčík (Moskal, Staněk), 60. Sedlák. Rozhodčí: Bejček – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:6. Bez využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1328. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Průběh utkání

Dukla měla zpočátku více ze hry, Mírnou převahou si vysloužila i dvě přesilové hry, které ale nedokázala využít. Slušnou příležitost měl v deváté minutě Jiří Dobrovolný. Zkušený zadák si sjel do pozice levého kruhu, odkud vypálil. Připraveného Zelenku ale na švestkách nenachytal. V početní převaze se nevedlo ani hostujícímu celku. Další slušnou příležitost v jinak nepříliš atraktivní první části měl Jakub Schejbal. Zprvu nenápadný švih od modré prosvištěl těsně nad horní tyčí. Zkoprnělý Zelenka jej pouze sledoval.

V úvodu druhé části mohl poslat Duklu do vedení David Březina, když se octl v dobré pozici v předbrankovém prostoru. Nabídnutou šanci ale nevyužil, neboť promáchl. V devětadvacáté minutě mohl převahu Dukly zužitkovat Marek Prokš. Tvrdou ranou z mezikruží ale pouze orazítkoval Zelenkovu hruď. Nedlouho poté proti jistému brankáři hostí neuspěl ani Filip Seman. Otáčet se však musel také Ondřej Kacetl, a to proti Janu Bergerovi. Forvard hostí si počkal za brankou na ideální okamžik, načež chtěl lišácky zasunout touš k pravé tyči. Domácí muž v masce byl ale rychlejší a inkriminovaný prostor si pohlídal. Nevýrazný zbytek druhé části prodloužil čekání na úvodní branku.

Nedočkavost především domácích příznivců rázně utnul začátek závěrečné dvacetiminutovky. V čase 42:56 trefil přesně pravý horní růžek Zelenkovy svatyně Tomáš Čachotský – 1:0. O jednačtyřicet vteřin později se skóre opět měnilo. Marek Melenovský předvedl excelentní individuální průnik, který zakončil přesně k levé tyči – 2:0. Po této brance zůstal na hrací ploše v hrozivé pozici ležet brankář Daniel Zelenka. Nakonec po delším ošetření za pomoci spoluhráčů naštěstí odjel na střídačku. V brankovišti jej nahradil Vladislav Koutský.

Nedlouho poté mohl prakticky rozhodnout Marek Prokš. Mladý forvard ale při samostatném úniku orazítkoval tyč. V čase 52:26 vykřesal pro hosty naději Lukáš Žalčík, který pohotově poslal volný kotouč do horní části branky – 2:1. Draci měli v závěru zápasu velké příležitosti. Napoprvé se ještě radovat nemohli, Patrik Moskal svůj samostatný únik neproměnil. Čtrnáct vteřin před koncem bylo po úmyslném posunutí domácí branky nařízeno trestné střílení. Tomáš Sedlák naznačil střelu a následně překonal Kacetla učebnicově provedeným bekhendovým blafákem – 2:2. O vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. V jeho poslední minutě ujel hostující defenzivě Adam Zeman. Jihlavský snajpr poté zakončil svůj úprk mezi Koutského betony – 3:2. Bonusový bod tak v dramatickém klání získala domácí Dukla.

Ohlasy trenérů

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Chystali jsme se, že přijede střelecky schopný tým. To, že se první dvě třetiny nic nedělo, není úplně pravda. Myslím si, že toho bylo hodně k vidění, ale góly začaly padat až ve třetí třetině. My jsme byli tím šťastnějším týmem, který odskočil na 2:0. Bohužel zodpovědnost některých hráčů za tohoto stavu byla tristní. Soupeř po snížení na 2:1 za tím vyrovnávacím gólem šel a bohužel musím zopakovat, že přístup těch hráčů, kteří byli na ledě, nebyl takový, jaký by měl být. O ten gól jsme si koledovali a soupeř ho dal. Gól jsme pak sice dali v prodloužení, ale rozhodnout jsme mohli už v základní hrací době.

Radek Kučera (Salith Šumperk): První dvě třetiny to bylo hodně vyrovnané, ale musím říct, že nás Jihlava dostávala pod tlak. Hlavně po našich chybách, kdy jsme byli nedůrazní v našem obranném pásmu. Ve třetí třetině bohužel po naší hrubé chybě padl gól, vzápětí pak druhý. Potom jsme se trochu zvedli, říkali jsme si, že to zkusíme a dopadlo to, jak to dopadlo. Dostali jsme se na skóre 2:2, ale bohužel už jsme to do vítězného konce nedotáhli. Pokud děláme takové chyby, tak bohužel neuspějeme. Když jsem jel do Jihlavy, říkal jsem si, že bod by byl zlatý. Takže je to dobré, ale určitě to mohlo být lepší.