4:3
(0:0, 2:2, 2:1)

Dukla ze severu Čech body neveze. Těsně podlehla Ústí nad Labem

11.10.2014 / Anna Kuželová

Utkání s nepříjemným soupeřem začínalo pozvolna, v první periodě branka nepadla. V části prostřední již ano, jako první skóroval Marek Melenovský. Domácí poté během dvou minut otočili skóre. V závěru druhé třetiny ale ještě stihl vyrovnat Tomáš Čachotský. Ve třetí části se ale Slovan ujal vedení, které potvrdil gólem do prázdné branky. Trefa Matice Podlipnika již nic neřešila. Dukla podlehla Ústí nad Labem 3:4.
11.10.2014 17:00, 1. liga ČR - 12. kolo

HC Slovan Ústí nad Labem

Petrásek – Vágner, Černý, Smetana, Kolafa, Holomek, V. Brož – Rod, Roubík, Budínský – Pořický, Kloz, Tůma – Přeučil, Baránek, Gengel – Kuchynka, Vávra
4

HC Dukla Jihlava

Sáblík – Čáp, Štebih, Dobrovolný, Dundáček, Zadražil, Schejbal, Podlipnik – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Melenovský, Seman – Březina, Štěpánek, Anděl – Kuřítko
3
Branky a nahrávky: 27. Vávra (Černý, Rod), 28. Kloz (Tůma, Pořický), 50. Gengel (V. Brož, Pořický), 60. Tůma (Kloz) – 25. Melenovský (Podlipnik, Seman), 39. Čachotský (Čáp, Štebih), 60. Podlipnik (Melenovský, Důras). Rozhodčí: Pražák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1113. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.

Průběh utkání

První střelu zápasu vyslal ve druhé minutě z pravého kruhu domácí Baránek. Po něm gólmana hostů prověřil od modré Černý a v následném přečíslení dva na jednoho také Přeučil. Ani jeden z ústeckých hráčů však Sáblíka nepřekonal. Jihlavský Seman vyzkoušel pozornost Petráska, ale i ten jeho pokus chytil.

Žlutomodří se dostali do tlaku, ze kterého vytěžili přesilovou hru. Delší dobu se jim nedařilo usadit v útočném pásmu. Pak vystřelil Vágner těsně vedle z levého kruhu. Hostující Štebih poslal svůj tým díky vyhození kotouče do tří. Jihlava dobře bránila, vyhodila puk a přežila tak nejhorší čas. Při klasické přesilové hře měl velkou šanci Gengel, který však nedokázal dostat skákající puk do odkryté brány. Pak měl ještě jednu dobrou šanci, ale to už se vracel zpátky na led i druhý vyloučený.

Domácí se drželi i nadále v útočném pásmu, ze kterého se dostávali jen díky vlastním chybám. Sáblík i nadále držel svůj tým. Do akce se dostali také hostů. Zeman chtěl překvapit Petráska bekhendovou střelou zpoza brány, ten byl však pozorný. Hosté se dostali do prvního velkého tlaku a vytěžili z něj přesilovou hru. Podařilo se jim několik dobrých střel od modré čáry, ale ani domácí gólman se nenechal překonat. První třetina tak skončila 0:0.

Druhou třetinu začali lépe hosté. Nejprve prověřil Petráska Štebih a po něm i Březina. Poté následovala hra ve středním pásmu, protože ani jeden tým se nedokázal protlačit do útočného pásma. Od modré čáry zkusil nahodit puk na branku Podlipnik, puk dokázal tečovat Melenovský a Petrásek ho už nestihl chytit – 0:1.

Po řadě nepřesných přihrávek se dostali do útoku po dlouhé době také domácí. Vrána tečoval střelu od modré. Ústí to nabudilo a vytvořilo si tlak, ze kterého těžilo dva góly. Vyrovnání zařídil Vávra, který tečoval přihrávku od Černého mezi betony hostujícího brankáře. Po něm se přesně trefil do pravého horního rohu Kloz a Slovan šel do vedení.

Do dalšího tlaku se mohli dostat domácí díky přesilové hře. Díky vlastním chybám se dostávali často z útočného pásmu. Jedinou šanci měl Budínský, který jel sám na brankáře, ale trefil pouze jeho betony. V další přesilové hře měli Ústečtí mnohem více šancí, navýšení vedení to ale nepřineslo.

Hosté si v pěti moc dlouho nezahráli, za sekání byl vyloučen Důras. To jim však nemuselo vůbec vadit. Využili chybného střídání domácích a vyrovnali na 2:2. Čáp nahrál na kruh Čachotskému, který přesně zakončil za Petráskova záda. Po bezbrankové první třetině odcházeli nyní hráči do šaten za stavu 2:2.

Ve třetí třetině si zahráli přesilovou hru pět na tři také hostů, ale ani oni ji nedokázali využít. Hned po skončení se objevil v útočném pásmu Brož, který přihrál před bránu Gengelovi, který přesně zakončil pod lapačku Sáblíka – 3:2.

Následovalo spíše bránění domácích a naopak snaha hostů vyrovnat. Tu si však zkomplikovali zbytečným vyloučením. I tak se dostali do útočného pásma, další gól v oslabení už ale nepřidali. Sáblík odjížděl na střídačku, aby jeho tým mohl vyzkoušet powerplay, K puku se dostal Kloz, který přihrál na Tůmu a ten trefil poloprázdnou bránu.

Slovan si zkomplikoval konec zápasu oslabením, ve kterém se dokázal prosadit Podlipnik, který snížil opět na rozdíl jednoho gólu. Zbytek zápasu už domácí ubránili a získali všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): „S Jihlavou jsme podali dobrý výkon, celé mužstvo to odmakalo. Za bojovnost v celém utkání jsme si tři body zasloužili. Za stavu 4:2 jsme byli blízko k tříbodovému zisku, ale pořád jsme hráče upozorňovali, že zápas končí, až zahouká závěrečná siréna. Jihlava ještě 23 sekund před koncem střetnutí snížila na rozdíl jediné branky, ale nám se podařilo těsné vítězství uhájit. My to máme již jako tradici, že nemůže vyhrát o dvě a více branek a musíme to v závěru zdramatizovat. Vítězství nad Jihlavou si moc ceníme, protože Dukla má kvalitní mužstvo. Pro nás je každý bod s týmem ze špičky tabulky dobrý a my si toho vážíme."

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Soupeř v žádném případě nebyl lepší jak my. Dá se říct, že jsme se porazili sami. Dostali jsme se do vedení, ale svými nedůslednostmi a laxností jsme domácí posadili na koně, přestože jsme chvílemi byli lepší. Podařilo se nám zaslouženě v závěru druhé třetiny vyrovnat. Třetí branka domácích vyplynula z naší nedůslednosti před brankovým prostorem. Chtěli jsme výsledek ještě zvrátit a místo srovnání skóre jsme inkasovali čtvrtý gól. Za klíčový okamžik v utkání považuji třetí branku domácího mužstva."