3:5
(1:1, 1:1, 1:3)

Dukla díky zlepšenému výkonu v poslední třetině veze z Kadaně tři body

27.10.2018 / Stanislav Jiskra

Další mistrovský zápas čekal svěřence Petra Vlka a Františka Zemana na ledě Kadaně. Domácí celek se v předchozích zápasech zvedal, a tak bylo jasné, že hosty nečeká snadná práce. Což se také potvrdilo, Severočeši byli až do třetí třetiny vždy o krůček napřed, ale až přesné zásahy kapitána Josefa Skořepy a Lukáše Anděla daly Dukle naději na zisk tří bodů. Jihlava tak porazila Kadaň 5:3.
27.10.2018 17:00, Chance Liga - 19. kolo

SK Trhači Kadaň

Kuchař – Blaha, Holý, Novák, Trefný, Grebeňuk, Popela – Chlouba, Šťovíček, Šulek – Rezek, Kůs, Klíma – Müller, Rindoš, Tupý – Homer, Helt
3

Lundström – Váňa, Kajínek, Doudera, Pohl, Mareš, Štebih – Havránek, Werbik, Tůma – Dostálek, Skořepa, Anděl – Jiránek, Zeman, Harkabus – Hrníčko, Hlinka, Půža
5
Branky a nahrávky: 13. Šulek (Šťovíček, Chlouba), 33. Klíma (Novák, Chlouba), 56. Kůs (Müller, Klíma) – 18. Dostálek (Anděl), 38. Jiránek (Pohl), 43. Skořepa (Harkabus), 54. Anděl (Dostálek, Kájínek), 60. Zeman. Rozhodčí: Luczków, Veselý – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 521. Střely na branku: 29:47. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.

Ihned na začátku první třetiny měli Trhači k dispozici přesilovou hru, ve které se do dobré šance dostal Roman Chlouba, za jehož tečí se hostující gólman jeh ohlédl. Následovala druhá přesilová hra pro domácí, v níž měli největší šanci hosté, když ujeli do přečíslení tři na dva, střelu z hole Lukáše Anděla zablokoval domácí Daniel Novák. Ve dvanácté minutě se po Kůsově zaváhání dostal do šance Jan Pohl, kterého si domácí brankář Ondřej Kuchař vybruslil. Minutu po této akci si vzal hlavní slovo kadaňský Ondřej Šulek, který se zmocnil puku, obhodil obránce a nekompromisně zavěsil do víka - 1:0. Radost Trhačů však netrvala dlouho, Jan Holý ve snaze získat puk podrazil soupeře a byl za to odměněn menším trestem. Hosté přesilovou hru zahráli ukázkově, Lukáš Anděl přesnou přihrávkou mezi kruhy našel zcela osamoceného Vlastimila Dostálka, který střelou mezi betony nedal Kuchařovi žádnou šanci a upravil skóre po první části na 1:1.

Druhá třetina se nesla v duchu častých vyloučení. Nejprve byl za zdržování hry potrestán hostující brankář Lundström, v přesilové hře se ovšem nestalo vůbec nic. Následovalo vyloučení na domácí straně, tentokrát si na dvě minuty odpočinul Filip Helt, ihned po konci tohoto trestu byl vyloučen další domácí hráč, konktrétně Jakub Trefný. Přesilová hra Jihlavy netrvala dlouho, po druhé v zápase byl za zdržování hry vyloučen gólman Lundström, ale ani v této početní výhodě se skóre neměnilo. Změna na světelné tabuli přišla až v čase 33:00, v tomto čase Kadaň opět hrála přesilovou hru, která tentokrát skončila druhou brankou domácích Trhačů. Daniel Novák poslal puk na Lukáše Klímu, který dělovkou nedal Lundrstömovi šanci – 2:1. Stejně tak jako v první části vydržela domácí radost jen pět minut. Jan Pohl vyslal střelu mezi betony brankáře Kuchaře, který puk usměrnil do tyče, od které se následně odrazil před Tomáše Jiránka, na kterého zívala odkrytá klec – 2:2. Do kabin se tedy odcházelo za vyrovnaného stavu.

Třetí dějství se ze začátku neslo ve stejném duchu, jako část předchozí. Ondřej Šulek čistil prostor na střelu svého spoluhráče, za což ho rozhodčí odměnil menším trestem za nedovolené bránění. V přesilové hře se nejdříve do slibné šance dostal Lukáš anděl, který trestuhodně netrefil prázdnou branku. O půlminuty později se již hosté radovali, když do střely Tomáše Harkabuse vložil hůl kapitán Jihlavy Josef Skořepa, na jehož teč již Ondřej Kuchař nestihl zareagovat – 2:3. Ihned další střídání mohlo být pro domácí ještě hůře, David Kajínek se na modré napřáhl a vyslal puk do tyče domácí svatyně. Následovalo několik šancí na obou stranách, ovšem žádná neměla gólové parametry. Což se nedá říct o útoku, který vedl Vlastimil Dostálek, jenž poslal puk do tandemu na Lukáše Anděla, který střelou do protipohybu poslal svůj tým do dvoubrankového vedení – 2:4. Pár vteřin po tomto gólu byla Kadani nabídnuta další přesilová hra.V této výhodě si vzal hlavní slovo Jaroslav Kůs, který si z pravé strany sjel mezi kruhy a zamířil přesně k tyči – 3:4. Domácí trochu více otevřeli hru, čehož využil Josef Skořepa, ale na brankáře Kuchaře nevyzrál. V čase 58:40 si Trhači vybrali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. Kadaň soupeře z Jihlavy sice v pásmu zavřela, ale následně se na modré čáře dopustila chyby. Té využil Adam Zeman a upravil na konečných 3:5.

Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): „Je škoda, že jsme ze zápasu s Jihlavou nevytěžili body, protože jsme dvakrát vedli. Necháme si dát branky těsně před koncem první i druhé třetiny. V poslední dvacetiminutovce, když jsme prohrávali o dva góly, to od nás bylo už takové křečovité. Tohle se nám nemůže stávat. Způsobily to individuální chyby a trošku pasivní hra, co se defenzivy týče. Bohužel zkušený tým jako je Jihlava to dokáže využít ve svůj prospěch.“

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Z našeho pohledu to vůbec nebylo jednoduché utkání. V Kadani se hraje pokaždé těžce, což se tentokrát znovu potvrdilo. Jsme ale samozřejmě rádi, že jsme ty tři body nakonec urvali.“