2:4
(1:1, 1:2, 0:1)

Dukla vstoupila do druhé poloviny základní části úspěšně, zápas v Přerově zvládla za tři body

05.12.2018 / Daniel Doležal

Jihlavští hokejisté vstoupili do utkání na ledě Přerova lépe, když v polovině šesté minuty využil přesilovku Josef Skořepa. Zanedlouho ale bylo srovnáno a poté Dukla nevyužila dlouhou přesilovku pět na tři. Skóre se měnilo až na začátku druhé části, kdy se trefil uzdravený navrátilec do sestavy Tomáš Čachotský. Poté Zubři sice vyrovnali při vlastním oslabení, ale červenožlutí znovu strhli vedení na svojí stranu, když Lukáš Anděl v čase 33:24 úspěšně tečoval nahození Petra Štindla. Klíčové bylo, že na přelomu druhé a třetí části ubránili svěřenci trenérů Vlka a Zemana tři oslabení, z toho jedno půlminutové tří proti pěti. Třetí třetinu již odehrála Jihlava tak, jak se na první tým tabulky sluší a patří, a ve 48. minutě přinesl červenožlutým klid na hokejky Nicolas Werbik. Dukla tak vyhrála 4:2 a znovu vede tabulku o šest bodů před Kladnem.
05.12.2018 18:00, Chance Liga - 31. kolo

HC ZUBR Přerov

Klimeš – Ferenc, Zbořil, Černý, Pala, Čáp, Novotný, M. Pohl – Sikora, Pšurný, Doležal – Navrátil, Hejcman, Goiš – Tomi, Sýkora, Procházka – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Mašín
2

HC Dukla Jihlava

Lundström – J. Pohl, Budík, Štebih, Půža, Štindl, Vála, Černohorský – Anděl, Skořepa, Zeman – Jiránek, Hlinka, Dostálek – Havránek, Werbik, Hrníčko – Harkabus, Čachotský, Čermák
4
Branky a nahrávky: 10. M. Kratochvíl (Š. Kratochvíl, Mašín), 26. Zbořil (Goiš, Sýkora) – 6. Skořepa (J. Pohl, Anděl), 23. Čachotský (J. Pohl, Harkabus), 34. Anděl (Štindl), 48. Werbik (Havránek, Budík). Rozhodčí: Kopeček, Cabák – Dohnal, Komínek. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1649. Střely na branku: 42:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Průběh utkání

Jihlavský Jiránek mohl otevřít skóre už během první minuty, po nevyužité šanci se ale jeho celek musel bránit. O pár minut později se provinili i Zubři a ti už byli potrestáni brankou. Clony před Klimešem využil Jan Pohl, jehož střelu protečoval za Klimeše Josef Skořepa. Velké šance měli na obou stranách nehlídaní Černý a Skořepa, celkem, který se v 10. minutě prosadil, byli ale nakonec domácí. Šimon Kratochvil dostihl kotouč za bránou Lundströma a ihned ho nasměroval před bránu, kam si sjel jeho bratr Matouš Kratochvil a srovnal. Hanáci ubránili dvojnásobné oslabení, žádnou další branku už nepřinesly ani možnosti Štindla nebo Tomiho.

I skóre druhé části otevřela brzy Dukla. Jan Pohl napřáhl na modré čáře, Klimeš střelu vyrazil, ale poblíž byl Tomáš Čachotský, který bezmocného brankáře překonal. Ani tentokrát na sebe Zubři s odpovědí nenechali dlouho čekat. V oslabení možnost úprku vytušil Goiš, v přečíslení dvou na jednoho vylepšil pozici Mikuláš Zbořilovi a ten se parádním blafákem nemýlil. Hra opět nabídla množství vyloučených a najednou šla Jihlava ve 34. minutě zpět do vedení. Štindlovu střelu od modré protečoval do tyčky a následně za Klimeše Lukáš Anděl.

Jihlava ubránila dlouhou sekvenci vyloučení na přelomu třetin a poté vyslala do úniku Dostálka. Ten neuspěl a útočnější začali být Zubři. Nejprve se jim nepovedlo srovnat krok pěknou souhrou po ose Sýkora – Tomi – Doležal, poté Pala trefil břevno a Goišovi uskočil puk v nájezdu ze strany. Nedáš – dostaneš. Vzápětí řídil přečíslení Nicolas Werbik a prostřelil Klimeše mezi betony. Dukla udělala ze svého pásma nedobytnou tvrz a Přerov do něj pouštěla jen sporadicky. Zubři v závěru zkusili ještě hru bez brankáře, zisk všech tří bodů ale Jihlava zodpovědností ubránila.

Ohlasy trenérů

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): I když jsme prohráli, jsem s výkonem spokojený. Kluci odvedli maximum, na co v současnosti mají. Hráli jsme zodpovědný a poctivý hokej, vytvořili si velkou řadu střeleckých i brankových příležitostí. Bohužel, proměňování šancí je taková malá katastrofa. Jihlava podle mě ukázala, proč celou soutěž vede. Je to vyzrálé mužstvo, které dokázalo využít sebemenších našich chyb k zaútočení. Jediné, co se Dukle nepovedlo, byla dlouhá přesilovka pět na tři. Výborně jsme ji odbránili, ale vepředu se už delší dobu trápíme. Proti Jihlavě to bylo obzvlášť vidět, střel bylo kolem čtyřiceti, což na zápas není normální. Navíc nešlo o jen tak ledajaké střely, byly to rány, ovšem nejsme schopni to tam dotlačit a více se brankově prosadit.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Myslím si, že za předvedenou hru jsme si vítězství zasloužili. V první třetině jsme se dostali do vedení, ale takovým nešťastně odraženým gólem soupeř srovnal. Pak jsme zase, dá se říct špatně, v naší přesilové hře dostali branku. To je vždycky mizérie. Měli jsme ve druhé třetině spoustu vyloučených, kdy soupeř vycítil šanci a příležitosti si vytvořil. Naši kluci toho hodně zblokovali, gólman hodně pochytal a potom dvě branky, si myslím, že byly za předvedenou hru zasloužené a tři body taky.