1:3
(0:0, 0:1, 1:2)

Ježek zdolal Zubra aneb Jihlava veze z Přerova tři body

25.09.2019 / Petr Komárek

V Meo Aréně, která na středeční termín vykazovala dobrou atmosféru, branka dlouho nepadla. Stalo se tak až ve 27. minutě, kdy se poprvé za Duklu v soutěžním utkání trefil Jiří Fronk. Přerovu poté sudí neuznal branku, takže šli hosté do třetí části s jednobrankovým náskokem, který minutu a půl po návratu z šaten navýšil David Čermák svou premiérovou trefou v sezoně. Jenže domácí záhy snížili a zápletka byla na světě. Dukla v závěru odolala přesilovce soupeře, který zkusil i hru bez gólmana. Tento risk ztrestal Matěj Pekr a upravil tak konečné skóre na 3:1 pro Ježky.
25.09.2019 18:00, Chance Liga - 7. kolo

HC ZUBR Přerov

Petrásek – Čáp, R. Černý, Zbořil (A), Kubeš, Krisl (A), Weinhold – Navrátil, Pšurný, T. Doležal – Goiš, Hejcman, M. Kratochvil – Süss, Š. Kratochvil, T. Sýkora (C) – Indrák, Ma. Svoboda, Houška
1

HC Dukla Jihlava

Brož – Staněk, Pohl, Holý, Půža, Kolář, Mareš, Piegl (A) – Jiránek (C), Pekr, Zeman (A) – Čachotský, Harkabus, Čermák – Anděl, Poletín, Fronk – Chlubna, Davídek, Lichanec
3
Branky a nahrávky: 44. M. Kratochvil (Hejcman, Zbořil) – 27. Fronk (Anděl, Poletín), 42. Čermák (Čachotský), 60. Pekr. Rozhodčí: Maršálek, Vrba – Blažek, Kleprlík. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1792. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Průběh utkání

Bez deseti minut dvouzápasové čekání na gól mohli Zubři ukončit ve druhé minutě. Sýkora uvolnil na pravém křídle Šimona Kratochvila, který si sjel před branku a vystřelil pod břevno. Brož kotouč vyrazil nad sebe, k dorážkám už se domácí neprobili. Po vyhraném buly v útočném pásmu se jihlavskému gólmanovi snažil nasadit jesličky Sýkora, ovšem neuspěl. Na druhé straně Holý po skrumáži před Petráskem těsně minul. V první třetině branka nepadla. I proto, že se Doležal zblízka dvakrát neprosadil a Anděla po Čachotského zadovce vychytal Petrásek.

Do druhé části vstoupili Přerovští aktivně a bratři Kratochvilové ohrozili Brože. Ještě větší příležitost se naskytla jihlavskému Čermákovi. Po přihrávce Čachotského se ocitl sám před Petráskem, ten jeho bekhendový blafák vytrčenou holí zmařil. Ve 27. minutě se Dukla poprvé radovala, z boku procedil puk přes ležícího gólmana Jiří Fronk. Zubrům chvíli trvalo, než se z inkasované branky oklepali. Po polovině utkání je podržel Petrásek, jenž betonem famózně zastavil Poletína a vzápětí nepropustil ránu Lichance. Ve 34. minutě došlo ke sporné situaci. Po Navrátilově bekhendovém zakončení se kotouč dostal za Brože a brankový sudí rozsvítil červené světlo na znamení gólu. Hlavní rozhodčí však rozpažil a svůj verdikt nezměnil ani po krátké poradě s kolegy.

Zkraje třetí třetiny hosté odskočili na rozdíl dvou branek. Čachotský si roztáhl Petráska a důrazný David Čermák jej poté u levé tyče překonal. Ve 44. minutě Přerov snížil. Hejcman poslal doprava dlouhý pas, který Harkabus pouze ztlumil, a Matouš Kratochvil zavěsil do protipohybu Brože. Domácí publikum hnalo Hanáky za vyrovnáním. Blízko k němu měli zejména v závěru při vyloučení Pekra. Navrátil ale v nadějné pozici rozvlnil pouze boční síť a zblízka neprostřelil gólmana Dukly ani Pšurný. Zubři to ještě zkusili se šesti bruslaři v poli, výsledkem nicméně bylo zpečetění výhry Jihlavy, o které se postaral Matěj Pekr.

Ohlasy trenérů

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Bylo to hodně těžké a vyrovnané utkání. Příležitosti se pořád přelévaly z jedné strany na druhou. Myslím si, že co se týče taktických věcí, zejména v obranné činnosti, jsme to dnes velmi dobře zvládli. Samozřejmě tam byly chybičky, ale když to vezmu celkově, tak jsme si tu výhru zasloužili. Bylo to férově vedené utkání, a ta vyloučení tomu odpovídala.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Potkali jsme kvalitního soupeře, který byl v určitých fázích zápasu lepší. Přesto si myslím, že jsme po bodu sahali. Mrzí nás, že ho nebereme. Chystali jsme se na to, co bude Jihlava hrát, ale strašně těžko se nám překonávalo střední pásmo. Také jsme si nevynutili fauly, po dvou třetinách se hrálo bez vyloučení. Musíme ocenit kvalitu Jihlavy, celkově byla lepší.