3:2
(0:0, 2:0, 1:2)

Dukla sice mocně dotahovala, se Vsetínem ale prohrála pošesté v řadě

23.11.2019 / Radek Bařina

Důležitý zápas nabídl góly až od druhé třetiny dále. Optickou herní převahu přetavil Vsetín do dvou gólů, které zaznamenal exjihlavský Dostálek a Jonák. Když v čase 42:26 vsítil gól na 3:0 další hráč částečně spojený s Jihlavou, David Tůma, navíc v oslabení, zdálo se býti hotovo. Dukla to však nepoložila, přesilovku i tak využila díky Matěji Pekrovi, na kterého sedm sekund před vypršením 49. minuty navázal Lukáš Anděl. Jihlava sice v závěru tlačila soupeře a snažila se v posledních sekundách zvrátit ztrátu tří bodů, ale nepovedlo se jí to. Vsetín tedy vyhrává i šestý vzájemný zápas v posledních dvou sezonách, tentokrát těsně 3:2.
23.11.2019 17:00, Chance Liga - 25. kolo

VHK ROBE Vsetín

Gába – Teper, Slováček, Hunkes, Kudělka, Jeřábek, Drtina, Dudáš – Tůma, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – Gorčík, Volf, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský
3

HC Dukla Jihlava

Brož – Pohl, Staněk, Mareš, Holý, Černohorský, Kolář, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Čachotský, Fronk, Chlubna – Machač, Poletín, Lichanec – Harkabus, Juda, Davídek
2
Branky a nahrávky: 25. Dostálek (Hunkes, Jonák), 37. Jonák (Teper, Kucharczyk), 43. Tůma (Volf) – 44. Pekr (Skořepa, Staněk), 49. Anděl (Skořepa, Holý). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Kráľ, Blažek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3860. Střely na branku: 37:21. Zblokované střely: 19:10. Vhazování: 40:26. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Průběh utkání

Do důležitého zápasu vstoupili hosté z Jihlavy s velkým nasazením a výborným napadáním od prvních minut eliminovali úvodní vsetínský nápor. Přesto to byl Vsetín, kdo měl první vyloženou příležitost. V přesilovce od šesté minuty Valaši svého soupeře pořádně sevřeli, puk několikrát nebezpečně skotačil v blízkosti brankoviště a nakonec to byl Slováček, kdo mohl otevřít skóre, před odkrytou brankou ale obtížný kotouč netrefil dobře. Po skončení oslabení zahrozila poprvé vážněji i Dukla. Hrubku domácí obrany za vlastní brankou mohl využít Davídek, ale zblízka ani nadvakrát neprostřelil bekhendem Gábu.

V polovině periody si v rozmezí pár sekund vyzkoušely oba týmy brejkovou situaci. Skořepa však tváří v tvář Gábovi minul a Dostálkovo zakončení zneškodnila vyrážečka pozorného Brože. S blížícím se koncem třetiny začínal mít Vsetín navrch. Pomohly mu k tomu dvě slepené přesilovky, z nichž zejména ta první vypadala velmi nebezpečně. Špatně seřízená mířidla Valachů v kombinaci s obětavostí hráčů z Vysočiny ale znamenaly, že skóre zůstalo až do první sirény bezgólové.

Od úvodu prostředního dějství si Vsetín vynutil výraznou převahu. Gorčík a Hořanský ještě v nadějných pozicích neuspěli, v čase 24:40 se však Vsetín po zásluze dočkal. Jihlavští trestuhodně zapomněli na Vlastimila Dostálka číhajícího v mezikruží a ten po přesné přihrávce od Hunkese propasíroval puk pod Brožovými betony za brankovou čáru. Dukla po inkasované brance zvýšila aktivitu, několikrát nebezpečně zvířila vzduch před Gábovou brankou a nakonec si vykoledovala dva vsetínské fauly, které od sebe dělilo pouhých 45 sekund. Hostům se tak naskytla dlouhá výhoda přesilovky pět na tři. Strávili ji sice v útočném pásmu, jejich křečovitá snaha ale přinesla jedinou střelu na branku a tu pohotový Gába vykopl betonem.

Po skončení oslabení se Valaši do svého soka řádně zakousli. Vynutili si výraznou převahu, chyběla však efektivita v zakončení. Bránícím se hostům nicméně nezbývalo, než se uchylovat k nedovoleným prostředkům a Valaši nakonec jednu z řady přesilovek přeci jen přetavili v druhou branku. Teperovu střelu tečoval na brankovišti číhající Vít Jonák a Brož byl bez šance. Do kabin tak Valaši odcházeli se zaslouženým náskokem 2:0.

Hned po několika sekundách třetí třetiny měli snížení na holi Anděl se Skořepou, jejich přečíslení dva na jednoho ale zneškodnil bleskově se přemístivší Gába. Hned poté si Dukla vyzkoušela přesilovku, místo snížení ale inkasovala potřetí. V oslabení totiž ujeli dva na jednoho Volf s Tůmou, střelu prvně jmenovaného ještě Brož zastavil dojíždějící David Tůma, ale pohotově dorazil puk do sítě. S Jihlavou to vypadalo zle-nedobře, ještě v téže přesilovce ale přeci jen vykřesala jiskřičku naděje. Vsetínští nechali příliš mnoho prostoru Matěji Pekrovi a po jeho dělovce z vrcholku kruhů se Gába natahoval marně.

Vsetín se v dalších minutách soustředil především na hlídání náskoku a dlouho se zdálo, že by to mohl zvládnout bez větších obtíží. Stačila však jediná chyba a na Lapači bylo zaděláno na drama. Šikovný Lukáš Anděl si z nedůrazných vsetínských hráčů udělal slalomové kužely, v závěru akce obešel i Gábu a krásnou akci završil kontaktní brankou. Více však Valaši svému sokovi nedovolili. Ten si sice v závěru zahrál více než dvouminutovou power-play, vyslal v ní však jen jedinou nebezpečnou střelu od modré, která sice zdárně prolétla houštinou těl, mezi tři tyče ale nezamířila. Vsetín tak porazil Jihlavu pošesté v řadě a poskočil na druhé místo tabulky. Hostům se naopak kýžená osmá příčka znovu o kus vzdálila.

Ohlasy trenérů

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Byl to důležitý zápas „o šest bodů“ pro určitý klid. Je rozdíl mít na devátý tým tabulky náskok sedm, nebo třináct bodů. Poté, co k týmu přišel nový trenér Viktor Ujčík, změnila Jihlava styl hry, víc napadá, je aktivní. Měli jsme dobrý vstup, mohli jsme dát gól už v první třetině. Vstřelili jsme je ve druhé části. Je škoda, že po brance na 3:0 ve vlastním oslabení jsme v pokračující početní nevýhodě inkasovali na 1:3. Tím se utkání zdramatizovalo. Přece jen se však ukázalo, že jsme někde jinde, než v září. Zápas jsme pak kontrolovali a dovedli do vítězného konce. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Vsetín hraje v poslední době velmi dobře. Jeho hráči jsou ohromně silní na puku a důrazní v soubojích. Musím říct, že na malém hřišti jsou těžký soupeř. Samozřejmě mě mrzí, že jsme prohráli. Na druhou stranu jsme měli dnes velké množství oslabení, kdy některé byly zbytečné a stálo nás to spoustu sil, hlavně ty kluky, kteří na oslabení chodí. Ten tým pak neměl takové tempo, jaké bychom potřebovali. Na druhou stranu, prohrávat 3:0 na Vsetíně, zvednout se z toho, dotáhnout se na 3:2 a donutit Vsetín bát se o výsledek ve třetí třetině, za to musím kluky pochválit. Konečně jsme se fyzicky zvedli na tolik, že jsme ve třetí třetině schopní soupeře přehrát. To je pro mne pozitivum a jdeme do dalšího zápasu s tím, že chceme být zase o něco lepší. A co se bude dít dále je ve hvězdách.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie