3:5
(2:0, 1:2, 0:3)

Dukla otočila nepříznivý vývoj zápasu v Třebíči a bere první přípravnou výhru

06.08.2020 / Matěj Hráček

První třetina jihlavským hokejistům nevyšla, jelikož na ledě Třebíče dvakrát inkasovali. Na oba dva góly domácích mohla Dukla odpovědět, ovšem branky se jí podařilo dát až v části druhé. Během necelých dvou minut červenožlutí srovnali díky brankám Daniela Bukače a Jakuba Illéše. Ovšem na konci prostřední dvacetiminutovky strhl domácí tým vedení opět na svou stranu. Vstup do třetího dějství měla Jihlava skvostný, dala další dva slepené góly, když se trefil Tomáš Jiránek a Josef Skořepa. V padesáté minutě navíc vsítil pátou jihlavskou branku a svojí druhou v utkání Jakub Illéš. Doplňkové nájezdy naopak dopadly lépe pro Třebíč. První přípravný duel tak Dukla zvládla a vyhrála 5:3, další mač čeká červenožluté v úterý na ledě Havlíčkova Brodu.
06.08.2020 17:30, Přípravné zápasy - 0. kolo

SK Horácká Slavia Třebíč

Mičán – Zukal, Szathmáry, Chalupa, Nedbal (A), Čejka, Ševčík – Vodný, Nedvídek (C), Krliš – Psota (A), Kořének, Podlaha – Michálek, Bittner, Havlát – Vedral, Mojdl, Ferda
3

HC Dukla Jihlava

J. Brož (31. Fučík) – Krenželok, Kolář (A), Mareš, Bukač, Bilčík, Strejček, Eliáš, Černohorský - Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš - Jiránek, Zadražil, Pekr - Harkabus, Poletín, V. Brož - Havránek, Hrala, Urbanec
5
Branky a nahrávky: 3. Szathmáry (Michálek), 13. Vodný (Szathmáry), 37. Bittner (Psota) – 28. Bukač (Zadražil, Mareš), 30. Illéš (Kolář), 42. Jiránek (Zadražil, Bukač), 44. Skořepa (Čachotský, Illéš), 49. Illéš (Pekr, Čachotský) Rozhodčí: Ondráček, Marek – Roupec, Mezlik. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 313. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:5.

Průběh utkání

Lépe do utkání vstoupila domácí Třebíč. Již ve třetí minutě prostřelil pod vyrážečku Brože obránce Šimon Szathmáry a Horácká Slavia vedla. O dvě minuty později mohlo být srovnáno, jelikož se Zadražil dostal s kotoučem až za domácí obranu. Na brankáře Mičána ale nevyzrál. Úvodní třetinu vyhrála Třebíč 2:0, neboť se ve 12. minutě prosadil, střelou k tyči, Michal Vodný.

Dukla ve druhé části razantně přidala a převzala utkání do své režie. Domácí dlouho odolávali, ale ve 28. minutě nejprve snížil Daniel Bukač střelou od modré a o pár minut později překonal brankáře Mičána střelou nad rameno Jakub Illéš. Necelé čtyři minuty před koncem třetiny se ještě domácí naposledy dostali do vedení. Jeden z Jihlavských ztratil hůl, čehož využila dvojice Matěj Psota a Ladislav Bittner, přičemž druhý jmenovaný nakonec svižnou střelou překonal brankáře.

Ve 42. minutě se zrodila velice pohledná samostatná akce. Tomáš Jiránek obehrál obránce a před brankářem nekompromisně zavěsil. Bylo znovu srovnáno. Necelé dvě minuty na to pak překlopil skóre na stranu Jihlavy tvrdou ránou Josef Skořepa. Ve 49. minutě pak pojistil výhru Jihlavy z dorážky po střele Pekra znovu Jakub Illéš.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Zápas splnil očekávání, Jihlava nás chvílemi přehrávala a dostávala nás pod tlak. Utkaní mělo ale dobré tempo a my jsme s ním spokojeni. V první třetině se nám zranil jeden obránce a my jsme museli dohrávat na pět beků, takže se pak dostavila rychleji únava. Utkaní skončilo tak, jak skončilo, výsledek není v této fázi přípravy až tak důležitý, ale splnilo pro nás svůj účel. Dostali prostor kluci co jsou tady na „try out“ z druhé ligy a z naší místní juniorky.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Byl to zápas po strašně dlouhé době, moc jsme se na něj těšili. Na soupeři bylo vidět, že už odehrál jeden zápas před tím, začátek nám troch utekl. Neřekl bych ani, že jsme hráli špatně, ale nedokázali jsme proměnit šance. Po první třetině jsme k tomu něco řekli, ať se hráči vůbec nedívají na výsledek, že to tak muselo být vzhledem k tomu, že soupeř už má jeden zápas odehraný a my ne, a pak jsme začali hrát to, co si představujeme a trénujeme. Na to, že to byl první zápas si myslím, že tam byla spousta pěkných akcí z obou stran. My jsme nakonec byli ti šťastnější a jsme moc rádi, že jsme ten zápas zvládli.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie