2:3p
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Souboj lídrů rozhodla olomoucká výpomoc, Dukla bere v lepené sestavě dva body!

03.12.2020 / David Kubatík

Očekávaný souboj 14. kola měla Jihlava rozehraný dobře a už po pěti minutách vedla zásluhou Jakuba Illéše. Hosty pak nerozhodila ani ztráta vedení na začátku druhé třetiny, která se natáhla kvůli problémům s ledovou plochou. Kýžené srovnání zařídil v přesilovce z 54. minuty Tomáš Harkabus a v prodloužení symbolicky setnul vaz Porubě Joshua James Mácha, který zavěsil do poloodkryté branky. Jihlava tak bez klíčových hráčů a se čtyřmi juniory v sestavě bere dva body - 3:2 po prodloužení!
03.12.2020 17:30, Chance Liga - 14. kolo

HC RT TORAX Poruba

Muštukovs – Teper, Kozák (A), Szathmáry, Urbanec, Slavík, Žovinec, Voráček – Korkiakoski, Hudeček, Pořízek – Káňa (A), Jáchym, Sikora (C) – Špaček, Kanko, Endál – Brodek, Hlinka, Žolobov
2

HC Dukla Jihlava

Jan Brož – Krenželok (A), Eliáš, Černý, Strejček, Bilčík, Mareš – Havránek, Skořepa (C), Illéš – Jiránek, Fronk, Mácha – Harkabus, Lichanec, Pekr – Čermák, Juda, Chlubna
3
Branky a nahrávky: 19. Korkiakoski (Kanko), 22. Sikora (Kanko, Káňa) – 5. Fronk (Mácha, Jiránek), 54. Harkabus (Illéš, Jiránek), 63. Mácha (Illéš, Mareš). Rozhodčí: Cabák, Ondráček – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 32:32. Zblokované střely: 8:14. Vhazování: 34:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Průběh utkání

Utkání začalo opravdu zostra. Ve čtvrté minutě napálil Kanko tyč Brožovy branky a Špaček s pořádnou dávkou smůly nedokázal usměrnit tancující puk do prostoru tří tyčí. Co se nepovedlo domácím, dokázali pak za minutu hosté. Střelu Máchy z levého kruhu dokázal Muštukovs pouze betonem vyrazit na hůl Jiřího Fronka, který puk bez problémů zametl do sítě – 0:1. Oba týmy potom přežily po jednom oslabení a vypadalo to, že se rozloučí za těsného vedení hostů. K tomu ale nedošlo. V devatenácté minutě se totiž na Brože rozjel Markus Korkiakoski a se štěstím procpal puk mezi jeho betony. Ve zbývajícím čase došlo ještě k jednomu vyloučení na porubské straně, které ale hosté z Vysočiny do přestávky využít nedokázali.

Druhá třetina proběhla velice netradičně, začala však skvěle. Porubští přežili zbytek jihlavské přesilovky a zanedlouho sami gólově udeřili. Na konci dvaadvacáté minuty poslal Kanko nádhernou přihrávku na Marka Sikoru, který nádhernou střelou z první nedal Brožovi šanci – 2:1! Zanedlouho se hra zastavila. Kvůli opravy praskliny na ledě se zhruba pět minut nehrálo. V minutě třicáté mohli dimácí své vedení zdvojnásobit. Kanko, Špaček ani Endál však ležícího Brože překonat nedokázali.

V polovině třiatřicáté minuty se pak o slovo znovu přihlásila prasklina v ledu. Po chvíli pokusů o opravu se nakonec rozhodčí dohodli s oběma trenéry na tom, že proběhne přestávka a zbylý čas se dohraje po ní společně s třetinou třetí. To se pak nakonec i stalo. Zbytek druhé části proběhl velmi rychle a bez nějaké zásadnější šance na jedné či druhé straně.

Úvod třetí části přinesl dost šancí na obou stranách, žádná z nich ale neměla úplně gólové parametry. Ta, která je měla, přišla až v jednapadesáté minutě. Exporubský Illéš naprosto nepochopitelně minul z pár metrů prázdnou Muštukovsovu klec, díky čemuž i nadále trvalo vedení domácích Ostravanů. Ne ale příliš dlouho. Za další tři minuty totiž ten samý hráč našel geniální přihrávkou u levé tyčky osamoceného Tomáše Harkabuse, který se nerozpakoval a pohotovou ranou srovnal. Zanedlouho po tomto gólovém úspěchu se čas třetí periody naplnil a bylo jasné, že se půjde do prodloužení.

V nastaveném čase byli lepší hosté. Za ty se nejprve v tutové šanci neprosadil Skořepa, aby pak v čase 62:09 rozhodl o bodu navíc pro svůj tým střelou do odkryté branky Joshua James Mácha. Jihlavští se tak posunuli se čtyřiadvaceti body do čela tabulky. Poruba má spolu se Vsetínem o bod méně a patří jí díky lepšímu skóre příčka druhá.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnešní ztráta byla opět velké zklamání. Myslím, že kluci poctivě pracovali, ale bohužel ve chvílích, kdy soupeře přehráváme, tak nedokážeme z vyložených šancí dostat kotouč do brány. To platí i pro přesilové hry, je to jen o zakončení. Ve druhé třetině jsme možná mohli odskočit o dva nebo tři góly, ale nedokázali jsme tyto šance využít. Nezbývá než klukům udržet trpělivě hlavy nahoře a snažit se štěstí překlopit na naši stranu.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): První třetina byla z naší strany velice dobrá a dostali jsme se do vedení. Následně po chybě domácí vyrovnali a jak navýšili na 2:1, tak se naše hra zhroutila. Na štěstí tento výpadek trval něco málo přes deset minut a dostali jsme se zpět do zápasu. Potom se kluci zvedli a dokázali vyrovnat. Po třetí siréně se šlo do prodloužení, ve kterém jsme urvali bonusový bod my.