3:4sn
(1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)

Ani 55 střel Dukle na výhru nestačilo, proti Benátkám nakonec padla v nájezdech

09.01.2021 / Tomáš Kalas

Pohled na střelecké statistiky mluví jasně. Jihlava poslala celkem 55 pokusů na benáteckou kasu, jenže bere jenom bod. Přitom to vypadalo během první třetiny pro Duklu dobře, přestřílela soupeře 18:2 a vedla 1:0. To ale bylo nejvyšší vedení, Benátky nad Jizerou dokázaly srovnat na 3:3 v powerplay 27 sekund před koncem a v nájezdech dokonaly obrat. Jihlava v prvním domácím zápasu roku 2021 tak padla 3:4 po nájezdech.
09.01.2021 17:30, Chance Liga - 19. kolo

HC Dukla Jihlava

Fučík – Krenželok, Eliáš, Černý, Strejček, Bilčík, Dvořák, Hlaváč – Havránek, Skořepa, Illéš – Jiránek, Zadražil, Fronk – Harkabus, Poletín, Pekr – Čermák, Juda, Chlubna
3

HC Benátky nad Jizerou

Král – Šedivý, Aubrecht, Böhm, Kovář, Cibulka, Had – Jiruš, Čederle, Pabiška – Wiencek, Hrabík, Hujer – Gajda, Měchura, Drábek – Šafařovský, Jansa, Putz
4
Branky a nahrávky: 19. Čermák (Chlubna, Juda), 27. Fronk (Zadražil), 54. Skořepa (Havránek) – 22. Hrabík (Kovář, Hujer), 53. Böhm, 60. Jiruš (Šedivý, Aubrecht), rozh. náj. Cibulka. Rozhodčí: Bejček, Micka – Kreuzer, Polák. Vyloučení: 5:4, navíc Šedivý (BEN) 10 min OT. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 55:27 (18:2, 14:11, 17:11 - 6:3). Zblokované střely: 8:3. Vhazování: 45:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.

Průběh utkání

Jihlava od prvních minut šla ostře do zápasu a tvořila tempo hry. K tomu jí pomohly i dvě přesilovky hned na úvodu, ze kterých mohl vytěžit nejvíce Tomáš Chlubna, jehož tvrdá střela z mezikruží ale skončila na velmi dobře chytajícím Královi. Domácí tlačili i nadále, vždyť na branku za první třetinu vyslali celkem osmnáct střel, zatímco Středočeši jenom dvě! Jenomže první branky se dočkali Jihlavští až v čase 18:32. Patrik Čermák vybojoval puk, od mantinelu si s ním vyjel na vrcholek pravého kruhu a z velmi ostrého úhlu propálil přes bližší tyč překvapeného Krále.

Druhá třetina začala pro Duklu nešťastně. Po osmi sekundách totiž z vlastního obranného pásma poslal Filip Eliáš puk přímo do ochranné sítě nad benáteckou kasou, tudíž šel na dvě minuty pryč a Benátky přesilovku využily. Filip Kovář se na levém kruhu dostal ke střele a jeho pokus by Fučík pravděpodobně měl, jenže teč Kryštofa Hrabíka poslala kotouč mimo dosah jihlavského gólmana. Tempo hry se opticky srovnalo, tlak Dukly byl rázem pryč a Benátky cítily možnost odehrát skvělý zápas. Jenomže o necelých pět minut později ujel do brejku Jiří Fronk a blafákem nakonec překonal Krále, ač to v první chvíli nevypadalo na úspěch.

Poslední perioda nabídla nejotevřenější hokej, za 20 minut střílely oba celky celkem osmadvacetkrát. Jihlava měla opět střelecky aktivnější část hry, jenže na skvěle chytajícího Krále si nedokázala přijít, o čemž se přesvědčili Illéš s Jiránkem ve 46. minutě. Benátky naopak byly v útoku efektivní, na začátku 53. minuty se dostal po závaru před Fučíkovou brankou ke kotouči Martin Böhm a vymetl přesně levý vingl. Domácí však za 50 sekund brali vedení zpátky, když Havránek vybídl ke střele najíždějícíhoJosefa Skořepu, který prostřelil gólmana Krále.

Drama vrcholilo a v úplném závěru si Benátky vyžádaly oddechový čas na poradu. Po vyhraném buly pak již bez brankáře využily nemožnosti Dukly vyhodit a 27 sekund před koncem třetí třetiny srovnaly. Střelu Šedivého od modré tečoval přesně mezi tři tyče Vojtěch Jiruš, což způsobilo erupci radosti na benátecké střídačce. Šlo se tak do prodloužení, kde měla Dukla přesilovku 4 na 3. Nejvýraznější šancí byla střela Matěje Pekra ze 64. minuty, kotouč se od břevna sice odrazil do brankoviště, takové štěstí jako v Prostějově, kde puk skočil nakonec za Bláhova záda, ale ostrostřelec Jihlavy neměl.

A tak se zápas musel rozhodnout až v nájezdech. Základní série pěti nájezdů rozuzlení nepřinesla, zatímco Dukla skórovala vždy v lichých sériích (vyjma té páté), Benátky v sudých. Nakonec se muselo na určení vítěze počkat do sedmé série, kde Tomáš Cibulka skvěle vykoupal Fučíka, zatímco Čermák neuspěl. Středočeši tak na jihlavském ledě berou cenné dva body po výhře 4:3 v nájezdech.

Ohlasy trenérů

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Tak samozřejmě u nás panuje spokojenost. Kluci zápas nazvali loupeží v Jihlavě, která vznikla výborným gólmanem. Druhou věcí je, že se nám začíná vracet tvrdý denodenní dril a práce s kluky, s jejich programem a vytížeností.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Jeden bod z domácího zápasu proti Benátkám je málo. Do zápasu jsme vstoupili dobře a kontrolovali jsme hru. Měli jsme spoustu šancí, ale stejně jako první zápas v Benátkách pro nás byl nepřekonatelnou překážkou gólman. Po první třetině jsme měli mít polštářek dvou tří gólů a hrálo by se nám lépe. Musím kvitovat, že soupeř byl bojovný a spoustu mladých kluků mělo dobrý pohyb. Měli jsme ale zápas zvládnout lépe, zejména v závěru. Dostali jsme zbytečné góly z předbrankového prostoru a pokud chceme v této sezoně pomýšlet na úspěch, tak si to musíme rozebrat a zlepšit to.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie