1:4
(0:2, 0:1, 1:1)

První výhra v sezoně! Dukla veze ze Šumperka tři body

24.09.2022 / Michal Krobot

Čtvrtý zápas a první výhra. Cesta do Šumperka se Jihlavě značně vyplatila. Dukla šla do vedení již v 5. minutě, když se prosadil Patrik Miškář. Do poloviny zápasu, konkrétně ve 26. minutě, se červenožlutým povedlo dostat do vedení 3:0. To ještě ve 46. minutě zdramatizoval domácí Jiří Průžek. Snížení už ale Šumperku příliš platné nebylo a skóre v čase 53:33 upravil Otakar Šik na konečných 4:1.
24.09.2022 17:00, Chance Liga - 4. kolo

DRACI PARS Šumperk

Hamalčík – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Kunst, Rutar, Hrachovský, Dudycha – Jelínek, Bartoš, Žálčík – Průžek, Kohút, Vachutka – Svoboda, Šuhaj, Bernat – Křemen, Čermák, Jouza
1

HC Dukla Jihlava

Beran – Bilčík, Dvořák, Dundáček, Kočí, Jáchym, Kowalczyk, Haman – Čachotský, Skořepa, Harkabus – Beránek, Miškář, Šik – Cachnín, Juda, Mácha – Handl, Seman, Pořízek
4
Branky a nahrávky: 48. Průžek (Kohút, Rutar) – 5. Miškář (Beránek, Šik), 14. Pořízek (Seman, Handl), 26. Handl (Kowalczyk, Miškář), 54. Šik (Bilčík). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 705. Střely na branku: 21:38. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Průběh utkání

První minuty utkání vypadaly na opatrnou partii. Hra měla sice spád a bruslilo se ze strany na stranu, ale na brankáře velké ohrožení nečekalo. Po bezchybné souhře Dukly v páté minutě se ovšem průběh utkání začal měnit. Útočná osa Šik – Beránek - Miškář předvedla chirurgicky přesnou akci a odšpuntovala celý zápas. Po hostech se do šancí dostali také Draci, jenže v koncovce pokaždé chybělo pár centimetrů a Adam Beran tak v jihlavské bráně neinkasoval. Největší šanci domácích měl Šimon Jelínek, který se dostal do samostatného úniku, ale střelou mezi betony lízl pouze tyč. Následně se do šance ve slotu dostal Radek Pořízek a zvýšil stav utkání na 2:0.

Druhé dějství bylo pro Šumperk velmi přísné. Po několika střídáních totiž navýšil brankový rozdíl mezi oběma týmy Tobiáš Handl a svěřenci Lukáše Majera před sebou měli tří gólovou propast. Draci se ale nezalekli a o to víc začali bojovat. Daniel Jouza našel volný kotouč po zákroku brankáře a poslal ho za brankovou čáru, bohužel pro domácí se situace odehrála až po odpískání. Poté skóroval Lukáš Žálčík, jenže těsně před tím do brány vletěli najíždějící hráči a branku vykolejili. Ve Škoda aréně tak nastala sporná situace. Rozhodčí se dlouho radili, nakonec ovšem rozhodli ve prospěch jihlavské Dukly a domácí hráči odjížděli do kabiny s prázdnou.

Poslední perioda byla z pohledu Draků nejlepší. První velkou šanci si v oslabení připsal Vachutka s Kohútem, ale na Berana si nepřišli. Další výpad slovenského útočníka už byl ale úspěšnější. Muž s číslem sedmašedesát poslal puk do předbrankového prostoru, kde ho jako první našel Jiří Průžek. Tentokrát už byl kotouč v brance podle pravidel a domácí fanoušci mohli oprávněně zvedat ruce nad hlavu. I přes vytvořený tlak už se ale šumperským hráčům skórovat nepovedlo. Poslední slovo si vzal Otakar Šik, který definitivně zlomil dračí naděje k vyrovnání.

Ohlasy trenérů

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): Jednoznačně jsme dnes měli potvrdit minulý zápas se Sokolovem jakýmkoliv bodovým ziskem. Myslím si, že začátek zápasu jsme měli dobrý. Prvních pět šest minut bylo z naší strany výborných. Byli jsme aktivní, dostávali jsme se do forčekingu a měli jsme šance. Bohužel Jihlava dnes byla efektivnější, důraznější v koncovce a dělala vše správně v útočném pásmu. To nás potom srazilo. Ve třetí třetině jsme se nějakým způsobem do toho dostávali a zvedali jsme se. Dali jsme gól na 1:3, ale místo toho, abychom se dotáhli na 2:3 a dostali jsme se do tlaku, tak jsme inkasovali úplně jednoduchý gól. Nemůžeme se vymlouvat na těžký los nebo na těžké soupeře. Nás zajímá jak tým pracuje celých šedesát minut a dnes tam z naší strany byly hrozné výkyvy. Dnes jsme zkrátka neudrželi výkon a tempo.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Vzhledem k tomu, jak jsme do soutěže vstoupili, kdy jsme ze tří zápasů získali pouhé dva body, jsme do Šumperku přijeli s tím, že musíme za každou cenu získat tři body. To se nám povedlo, i když samozřejmě tyto zápasy nejsou nikdy jednoduché. Šumperk má šikovné a přímočaré hráče. Jejich přechod z obrany do útoky nám dělal docela problém, takže se dostali do spousty přečíslení. Jenom díky gólmanovi Beranovi to dopadlo tak, jak to dopadlo. Podržel nás ve spoustě šancí. Jak jsme dnes říkali, chceme tři body a je úplně jedno, jak to bude vypadat. Neříkám, že jsme hráli špatně, ale těch děr jsme měli dozadu opravdu hodně, takže díky gólmanovi jsme se pořád drželi ve vedení. Nicméně i dopředu byly krásné akce. Za tři body jsme samozřejmě velmi rádi.×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Frýdek-Místek
HC Dukla Jihlava