1:2
(1:0, 0:2, 0:0)

Jihlava si další body do tabulky nepřipsala, prohrála doma s Kladnem

05.11.2014 / Tomáš Lysý

První třetina zápasu jednadvacátého kola mezi Jihlavou a Kladnem nabídla na obou stranách několik zajímavých šancí. Gól však padl jediný, a to z hole Petra Šidlíka v přesilovce. Druhá třetina patřila hostům, kterým se díky dvěma gólům podařilo otočit průběžný stav zápasu. Protože se ve třetí dvacetiminutovce nerozvlnila síť ani jednou, zvítězili Rytíři 1:2. Další zápas čeká Duklu v sobotu na ledě Kadaně, které se budou červenožlutí snažit oplatit porážku z prvního vzájemného zápasu na domácím ledě.
05.11.2014 17:30, 1. liga ČR - 21. kolo

Sáblík – Čáp, Dobrovolný, Šidlík, Řezníček, Schejbal, Zadražil, Dundáček – Důras, Diviš, Čachotský – Březina, Zeman, Semorád – Vysloužil, Mikeš, Malec – Kuřítko, Štěpánek, Přidal
1

Rytíři Kladno

Chábera – Kolařík, Klouček, Růžička, Moravčík, Kužel, Gutwald – Rudovský, Dragoun, Hořava – Lukáč, Stach, Tenkrát – Švaňhal, Pitule, Eberle – Strnad, Redlich
2
Branky a nahrávky: 8. Šidlík (Zeman, Semorád) – 29. Strnad (Kužel), 33. Stach. Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 3:4, navíc Klouček (KLA) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1693. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Úvodní minuty utkání byly ve znamení klasické „oťukávané“, kdy ani jeden z týmů nechtěl udělat nějakou výraznou chybu. K první vážnější šanci se dostal jihlavskému publiku dobře známý Tomáš Pitule na konci páté minuty, s jehož pokusem ze středu útočného pásma si věděl rady Sáblík. Na druhé straně se nevešla střela Důrase mezi tři tyče. V čase 7:02 byl vyloučen kladenský kapitán Tenkrát a Dukla potrestala jeho prohřešek za jedenáct vteřin. Semorád si vyměnil kotouč na modré s Petrem Šidlíkem a mladý bek prostřelil jak před sebou stojící val těl, tak i Cháberu, který měl špatný výhled. V další slibné šanci domácích se bekhendové zakončení Důrase možná otřelo o horní tyčku. Krátce poté mohl vyrovnat Švaňhal, který se řítil sám na Sáblíka, ale jihlavský gólman přečetl bekhendové zakončení nové posily Rytířů. Svižný hokej pokračoval dále, Čachotský se po levé straně dostal až před kladenskou klec, jenže mířil vysoko nad. V závěru třetiny při vyloučení Schejbala ujela v oslabení dvojice Malec – Důras proti dvěma hráčům soupeře, leč skákavá přihrávka prvního jmenovaného uťala slibný kontr domácích.

Začátek druhé třetiny patřil dohrávané přesilovce hostí. Ač po ráně Dragouna poskakoval kotouč před Sáblíkovou brankou, nepřehledná situace se Dukle podařila vyřešit. Své vedení mohli Jihlavští navýšit ve dvaadvacáté minutě, kdy Diviš o kousek nezasáhl kotouč po přistrčení Čachotského. Oba týmy poté nevyužily dvě přesilovky, udeřilo tak při hře pět na pět. Jakub Strnad se z pravého kruhu prodral až před Sáblíka a ač byl faulován, stihl zasunout puk do jihlavské klece. Za domácí mohl odpovědět Březina střílející z mezikruží pouze do Chábery. Šest vteřin před koncem třiatřicáté minuty již Kladno vedlo. Červenožlutí ztratili ve středním pásmu kotouč, kterého se ujal David Stach, sjel si přesně mezi kruhy a dokonale vyčistil levý horní růžek. Nutno podotknout, že před jeho gólem byli na hranici nedovoleného zákroku sraženi před brankou hostí dva hráči Dukly. Jihlavě se tři minuty před koncem nabídla možnost třetí přesilové hry, ve které měl šanci k dorážce Důras, jenže byl před brankou přistrčen a nestihl lépe zakončit. Kapitán domácích Tomáš Čachotský také po konci druhé dvacetiminutovky se sudím Miroslavem Petružálkem dlouho diskutoval.

Závěrečnou třetinu začala lépe Dukla. Proti Malcově střele však bezpečně zasáhl Chábera a poté vyrazil i dělovku Čápa od modré. Kladno mělo příležitost k navýšení vedení na konci přesilové hry, kdy Dragoun na Sáblíka zblízka znovu nevyzrál. Neujala se ani Dobrovolného střela těsně vedle, po které dorážel Vysloužil do připraveného Chábery. V polovině třetí části Klouček nešetrně zasáhl do oblasti hlavy a krku domácího šikulu Březinu, který již do zbytku zápasu nenastoupil. V přesilové hře mohl vyrovnat Čachotský, který doslova zavřel oči a napálil odražený puk na branku, jenže mířil těsně vedle. Domácí gólman uchoval svému týmu v polovině čtyřiapadesáté minuty ještě naději na srovnání, když levým betonem zastavil střelu najíždějícího Švaňhala. Další střelou se neprosadil ani Eberle, mířící vedle levé tyče. Když neuspěl svým pokusem z velkého úhlu ani Malec a dorážku Zemana zneškodnil gólman Rytířů, zkusila to Jihlava v šesti, ale ani power-play nevedla ke kýženému vyrovnání. Kladno si tak odváží ze svého stadionu tři body za výhru 1:2.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Myslím si, že se utkání muselo líbit. Vstoupili jsme do zápasu velice dobře, odehráli jsme slušnou první třetinu. V té druhé jsme polevili, soupeř toho využil a dal dvě branky. My jsme na to hráče upozornili, do třetí třetiny jsme vstoupili znovu velice dobře, bohužel gól jsme nevstřelili. Myslím si, že utkání mělo dobrou úroveň, hráčům není moc co vyčíst.

Jiří Čelanský (Rytíři Kladno): Myslím si, že zápas byl vyrovnaný a v dobrém tempu odehraný. Jsme rádi, že si vezeme od soupeře tři body, ale mohlo to být i opačně. Myslím si, že z naší strany to bylo dobře odehrané utkání, hlavně co se defenzivy týče.