Starší dorostenci dvakrát smázli Saint Polten

09.11.2013 / Zdeněk Drla

Reprezentační přestávku, která se vztahuje i na mládežnické týmy, využili starší dorostenci Dukly Jihlava k sehrání dvou přátelských utkání s LA Stars Saint Polten - kanadsko-americkou akademií z Dolního Rakouska. V pátečním večerním i sobotním odpoledním utkání si na Horáckém zimním stadionu otevřeli střelnici. V prvním případě rozstříleli svého soupeře 13:1, ve druhém 11:1. Pět gólů a navrch dvě asistence ve dvou zápasech zaznamenal obránce Michal Mandát. V dobrém světle se uvedla i posila staršího dorostu Dukly Liridon Dupljaku (4+2).
Junioři Dukly hráli v pátek večer v Saint Poltenu, kde zvítězili 3:1.

HC Dukla Jihlava - LA Stars Saint Polten 13:1

Branky a nahrávky: 6. Klofáč, 7. Dupljaku (Mandát), 9. Mandát, 10. Pospíchal (Balaštík), 25. Dvořák (Pospíchal), 27. Balaštík (Nováček), 31. Kochánek (Balaštík), 34. Kolouch (Dupljaku), 37. Dupljaku (Pražák), 44. Dupljaku (Kochánek), 49. Mandát, 54. Ondráček, 60. Mandát (Balaštík) - 8. Ovchinnikov (Baranov). Rozhodčí: Sibera - Vokurka, Šťastná. Vyloučení: 3:6. Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 13:1. Třetiny: 4:1, 5:0, 4:0.

HC Dukla Jihlava - LA Stars Saint Polten 11:1

Branky a nahrávky: 1. Balaštík (Nováček, Kochánek), 3. Kolouch (Dupljaku, Kochánek), 5. Ondráček (Bambula), 8. Bambula (Ondráček, Mandát), 10. Mandát (Klofáč), 28. Dvořák, 37. Dupljaku, 42. Bambula (Pražák), 47. Mandát. 49. Dvořák (Ondráček, Pospíchal), 53. Ondráček (Bambula) - 20. Villas (Iskornev) . Rozhodčí: Vokurka - Kuřítko, Polák. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 11:1. Třetiny: 5:1, 2:0, 4:0.

HC Dukla Jihlava: Vacek (Brož) - Kochánek, Pospíchal, Mandát, Klofáč, Dörrer, Pražák - Nováček, Vala L., Balaštík, Hubert, Ondráček, Bambula, Peschout, Dvořák, Hoskovec, Dupljaku, Zayml, Kolouch. Trenéři: Jiří Jungwirth, Štěpán Moravec

LA Stars: Krasny (Brna) - Gleb, Villas, Eyre, Alekseev, Alena, De Schepper, Hauer, Zumstein, Sten, Popovic, Kamyshev, Baranov, Zavalnyuk, DVoynishnikov, Iskornev, Hochman, Habernig, Ivanouski, Ovchinnikov. Trenér: Craig Strey