Junioři po dvou porážkách znovu vyhráli, Zlín skolili po samostatných nájezdech

21.01.2015 / Tomáš Lysý

První třetina dvanáctého kola skupiny B nadstavbové části DHL extraligy juniorů vyšla lépe domácím. Již ve třetí minutě poslal Duklu do vedení Lukáš Jícha a Jan Marcilis přidal druhý gól svého týmu, Zlín však stihl do pauzy snížit v přesilovce Zbyňkem Žabčíkem. Druhá část nabídla hned čtyři góly. Hosté nejprve srovnali stav, aby krátce poté Daniel Dvořák využil dvojnásobnou přesilovku Jihlavy. I když se třetímu celku tabulky znovu podařilo srovnat, devatenáct sekund před sirénou poslal domácí znovu do vedení Lukáš Anděl. Tři body držela Jihlava až do gólu Jana Vyorala v času 57:07. Protože prodloužení nerozhodlo, určily vítěze zápasu samostatné nájezdy, jejímž jediným úspěšným exekutorem byl Tomáš Střecha. Jihlava se tak v tabulce bodově dotáhla na předposlední České Budějovice, které mají zítřejší zápas k dobru, a k dalšímu utkání zajíždí právě na led Motoru.