Sedmý ročník Memoriálu Jaroslava Pitnera vyhrál Havířov. Dukla jako nejlepší tým druhého dne skončila třetí

21.08.2016 / Tomáš Lysý

Druhý hrací den Pitnerova memoriálu přinesl hned ráno zajímavou zápletku. Dukla totiž proti Kometě, která po sobotě vedla, získala tři body ze čtyř možných a dva body ztratil také druhý Havířov. Jihlava poté vyhrála obě třetiny svého posledního zápasu proti Žďáru a rázem se dostala do vedení. Brno následně vyhrálo a remízovalo s Táborem a získané tři body mu stačily k průběžnému vedení. Jediný, kdo mohl Kometu sesadit z čela tabulky, byl AZ Havířov, kterému se to také díky dvěma výhrám nad Přerovem podařilo. Prvenství z Memoriálu Jaroslava Pitnera, kterého se zúčastnily výhradně extraligové týmy mladšího dorostu, tak putuje na Slezsko.

Dle herního systému může tým v jednom utkání získat čtyři body. Každý zápas turnaje, určený pro mladší dorostence, se hraje na 2x20 minut a obě dvacetiminutovky jsou ohodnoceny zvlášť. Za výhru v třetině jsou dva body, za remízu bod a za porážku nula bodů. Např. pokud tým A porazí tým B 4:2 po třetinách 2:1 a 2:1, tak tým A získá čtyři body (dvě za každou třetinu). Pokud tým A bude hrát s týme B 4:4 po třetinách 3:2 a 1:2, tak oba týmy získají dva body (výhra v jedné ze dvou třetin) atp.

Podrobnější informace k Memoriálu Jaroslava Pitnera

Výsledky prvního herního dne, sobota 20. srpna 2016

Výsledky druhého herního dne, neděle 21. srpna 2016:

HC Dukla Jihlava – HC Kometa Brno 1:1 a 4:0

Branky a nahrávky:11. Kaltounková (Najman, Brož), 22. Čermák, 26. Najman (Kaltounková), 28. Kaltounková (Najman), 34. V. Brož – 4. Kašpar Rozhodčí: Paur – Mareček, G. Havelka. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1 a 4:0.

SKLH Žďár nad Sázavou – HC AZ Havířov 2010 0:1 a 3:1

Branky a nahrávky: 35. Černohorský (Primožič), 36. Puczek (Gergel), 40. Gergel (Matějka) – 4. Wawrzkiewisz (Thiel, Pindel), 29. Wawrzkiewisz (Činčala, Grygar). Rozhodčí: A. Ryšavý – V. Ryšavý, Mareček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1 a 0:1, 3:1.

HC ZUBR Přerov – HC Tábor 3:3 a 0:1

Branky a nahrávky: 6. Kleniar, 10. Ministr (Chytil, Svozil), 17. Štědrý (Dvořáček, Indrák) – 1. Lang (Petřík), 6. Petřík (Lang), 9. Lang (Černošek), 26. Lang (Pánek, Přívozník). Rozhodčí: V. Ryšavý – A. Ryšavý, Mareček. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3 a 0:1.

HC Dukla Jihlava – SKLH Žďár nad Sázavou 2:1 a 2:0

Branky a nahrávky: 2. Krajíček (Křišta), 20. Kaltounková (Piskač, V. Brož), 2. Juda (O. Svoboda), 35. Rašín (O. Svoboda) – 12. Jindra (Matějka). Rozhodčí: Sibera – V. Ryšavý, Šťastná. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0.V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1 a 2:0.

HC Kometa Brno – HC Tábor 2:2 a 1:0

Branky a nahrávky: 3. Meluzín (Holemý, J. Sedláček), 10. Žák (Rašovský), 27. Popelka (Vašíček, Malý) – 5. Petřík (Lang), 11. Lang (Přívozník, Petřík). Rozhodčí: Sibera – Šťastná, Čurilla. Vyloučení: 4:3, navíc Kudrna (KOM) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 a 1:0.

HC AZ Havířov 2010 – HC ZUBR Přerov 2:0 a 1:0

Branky a nahrávky: 6. Wawrzkiewisz (Pindel, Činčala), 20. Revaj (Tomeček), 29. Koubek. Rozhodčí: Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0 a 1:0.

6. SKLH Žďár nad Sázavou  1 2 7  13:20   4

(Leganda: pořadí, klub, výhry, remízy, porážky, skóre, počet bodů)

Individuální ocenění:

Nejlepší gólman: Ondřej Chaloupek (HC Dukla Jihlava)
Nejlepší obránce: Jan Sedláček (HC Kometa Brno)
Nejlepší útočník: Kryštof Lang (HC Tábor)
Nejužitečnější hráč: Kristýna Kaltounková (HC Dukla Jihlava)

Vítězný tým VII. ročníku Memoriálu Jaroslava Pitnera – mladší dorostenci HC AZ Havířov 2010. Foto: Tomáš Lysý

Nejlepší gólman VII. ročníku Memoriálu Jaroslava Pitnera, Ondřej Chaloupek (HC Dukla Jihlava, uprostřed). Cenu předával syn Jaroslava Pitnera Jiří (vlevo) a legendární útočník Dukly a národního týmu Jiří Holík (vpravo). Foto: Tomáš Lysý

Nejlepší obránce VII. ročníku Memoriálu Jaroslava Pitnera, Jan Sedláček (HC Kometa Brno, uprostřed). Cenu předával syn Jaroslava Pitnera Jiří (vlevo) a legendární útočník Dukly a národního týmu Jiří Holík (vpravo). Foto: Tomáš Lysý

Nejlepší útočník VII. ročníku Memoriálu Jaroslava Pitnera, Kryštof Lang (HC Tábor, uprostřed). Cenu předával syn Jaroslava Pitnera Jiří (vlevo) a legendární útočník Dukly a národního týmu Jiří Holík (vpravo). Foto: Tomáš Lysý

Nejužitečnější hráč VII. ročníku Memoriálu Jaroslava Pitnera, Kristýna Kaltounková (HC Dukla Jihlava, uprostřed). Cenu předával syn Jaroslava Pitnera Jiří (vlevo) a legendární útočník Dukly a národního týmu Jiří Holík (vpravo). Foto: Tomáš Lysý

Soupisky týmů:

HC KOMETA BRNO: Marek Vystavěl, Filip Kašpar – Petr Žák, Pascal Masár, Jan Holemý, Adam Popelka, Tomáš Sedláček, Štěpán Kudrna, Erik Meluzín, Maroš Jedlička, Dominik Furch, Jakub Malý, Jan Sedláček, Dan Kavický, Václav Rašovský, Adam Studený, Dominick Vašíček, Sebastian Bartes, Filip Brůžek, Adam Kala.

HC AZ HAVÍŘOV 2010: Daniel Šembera, Marek Štipčák – Jiří Hrček, Koubek, Ondřej Grygar, Filip Dabrowski, Frančiak, Jan Thiel, Roman Čipera, Filip Macurák – Vojtěch Pindel, Činčala, Wawrzkiewisz, Ondřej Bačka, Daniel Tomeček, Marek Revaj, Matěj Čempel, Filip Byčkov, Dufek, Jan Stromko, Mastič, Aleš Přeček.

HC DUKLA JIHLAVA: Ondřej Chaloupek, Filip Krejčí, Marek Pavlas – Patrik Rašín, Valentýn Smolko, Filip Křišta, Petr Brož, Ondřej Winkler, Martin Barák, Dominik Sapík – Tomáš Pigl, Jakub Krajíček, Miroslav Juda, Martin Zadražil, Tomáš Chlubna, Ondřej Svoboda, Patrik Čermák, Vítězslav Brož, David Mihulka, Nikola Dýcková, Kristýna Kaltounková, Adam Najman.

HC ZUBR PŘEROV: Matěj Rachůnek, Michal Postava – Viktor Šabršula, Stanislav Svozil, Denis Vohrabal, Pavel Zeman, Matyáš Gréč, Lukáš Raška – Daniel Indrák, Jan Štědrý, Kryštof Šánek, Daniel Ministr, Dominik Dvořáček, Patrik Kleniar, Patrik Tarnoczy, Filip Chytil, Tomáš Hanák, Radim Kolařík, Maxmilian Havel, Tomáš Krupa.

HC TÁBOR: Jakub Baloun, Matyáš Stibal, Štěpán Bartoň, Štěpán Vácha – Václav Černošek, Adam Čížek, Tomáš Hubata, Vojtěch Pánek, Lukáš Pavlát, Martin Šedivý, Jáchym Štekr, Marek Volčík – Daniel Čech, Pavel Chocholoušek, Maximilian Komma, Kryštof Kovařík, Kryštof Lang, Filip Ledecký, Milan Petřík, Michal Přívozník, Martin Barták, Pavel Berka.

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Martin Nedvěd, Jiří Novotný – Tomáš Pachl, Václav Macek, Jakub Černohorský, Oldřich Matějka, Dan Tomín, Denisa Pytlíková, Jan Čermák – Michal Trejbal, Matěj Jindra, Jiří Hromádka, Filip Boštík, Šimon Malenovský, Lukáš Gergel, Zbyněk Vlk, Žan Primožič, Jiří Puczek, Barbora Machalová.