Junioři po Spartě porazili i České Budějovice, lídra extraligové tabulky

22.10.2016 / Tomáš Lysý

Utkání dvanácté Dukly, posilněné výhrou nad Spartou, proti prvnímu Motoru přineslo v první třetině několik zajímavých šancí, zejména na domácí straně, ale prim hráli gólmani. Bezbrankový stav smazal hned na úvod druhého dějství Motor, když zásluhou Jana Bárty využil dohrávanou přesilovou hru pět na tři. Také v dalším průběhu utkání si oba týmy vytvořily zajímavé šance, avšak bez gólového efektu. Zápas nakonec rozhodla třetí třetina. Dukla se prosadila dvakrát během tří minut, nejprve srovnal svým prvním gólem za červenožluté René Geier a poté otáčel David Čermák. Hosté ale v přesilovce a při hře bez gólmana 19 vteřin před koncem základní hrací doby srovnali a zápas tak šel do prodloužení. To rozhodl po osmatřiceti vteřinách Martin Hejna – 3:2 po prodloužení.