Junioři v pěkné hokejové bitvě skolili Chomutov a dělají výrazný krok k vyřazovacím bojům

24.02.2017 / Tomáš Lysý

Vstup do důležitého utkání DHL extraligy mezi Duklou a Chomutovem, tedy týmy, které bojují o play-off, se lépe povedl Jihlavě. Domácí tým poslal v šesté minutě do vedení Stanislav Huňáček a v polovině třetiny využil přesilovou hru Ladislav Pospíchal. Ačkoliv Piráti krátce poté snížili, ve druhé třetině nedokázali zužitkovat dlouhou přesilovku pět na tři. Naopak Jihlava se v minutové dvojnásobné početní výhodě radovala trefou Davida Čermáka. Hosté ovšem dokázali snížit a pět minut před odchodem do kabin vyrovnat. Vyrovnanou partii přiklonil na stranu Dukly ve 49. minutě Dominik Adam, na jehož gól již hosté nestačili zareagovat ani při hře bez gólmana. Naopak osm sekund před koncem trefil prázdnou klec Aleš Heinrich. Jihlava se tak po výhře 5:3 výrazně přiblížila play-off.