Junioři sice stáhli tříbrankové manko, Energii nakonec podlehli až v nájezdech

17.11.2017 / Tomáš Kalas

První třetina nabídla velmi rychlou hru a strhující tempo z obou stran. Byla to především Dukla, která měla šance na góly, první však skórovali hosté z hole Davídka. Domácí kontrovali o 17 sekund později díky Marešovi. To ale nebylo vše, za půl minuty proměnil svůj únik Petrov a Vary opět vedly. Druhá třetina měla o poznání klidnější tempo i méně šancí, hosté šli do dvougólového trháku zásluhou Pastyříka, jehož nahození srazil do domácí sítě Krtek. To od hostů nebylo vše, neboť v 34. minutě přidal další gól Bečka po zachycení vyhození z pásma. Za domácí snížil o 4 minuty později Heinrich a ve druhé třetině tak padlo stejné množství gólů, jako v té první. Třetí třetina byla již vyrovnaná a ostřejší, než dvě předchozí, domácí se nevzdali a dokázali srovnat díky Davidu Čermákovi. Domácí mohli zápas úplně otočit, jenže přečíslení 3 na 1 nedopadlo gólově. V prodloužení byly lepší Vary, ani jednu šanci neproměnili. Nájezdy zvládli lépe hosté a zásluhou Davídka si odváží dva body po výhře 5:4 po nájezdech.