HC Dukla Jihlava

HC Dukla Jihlava
 
14.6.2017
Tomáš Lysý, Zdeněk Drla

Parta je tady dobrá a my noví do kolektivu dobře zapadneme, usmívá se obránce Jakub Suchánek

Parta je tady dobrá a my noví do kolektivu dobře zapadneme, usmívá se obránce Jakub Suchánek

Jedním z prvních hokejistů, které Dukla Jihlava oznámila jako nově příchozí do nadcházející extraligové sezony, byl Jakub Suchánek. Bezmála dvoumetrový zadák nejprve nastupoval zejména za Tábor, jehož je rodákem. Poté hrál pět let ve Francii a poslední tři roky byl jedním z nejproduktivnějších beků Českých Budějovic. Po neúspěšné baráži Motoru změnil působiště a přesunul se do sousedního kraje, kde bude nyní hájit jihlavské barvy. „Díval jsem se po jiném angažmá. Kontaktoval mě pan Ščerban a pan Zeman. Jednání byla velmi rychlá, korektní, a byli jsme domluveni během pár dní,“ prozrazuje dvaatřicetiletý zadák.


Jak v Českých Budějovicích začal, tak skončil. Hned první sezonu po návratu do vlasti z angažmá ve Francii si Jakub Suchánek vyzkoušel baráž o extraligu. Ta se ale Motoru nepodařila a skončil v ní poslední. Střih o dva roky dále do uplynulé sezony. Jihočeši se opět dostali do baráže a opět skončili poslední. Nyní bude vysoký obránce působit v týmu, který naopak ve stejné prolínací soutěži uspěl. V Dukle Jihlava podepsal dvouletou smlouvu s roční opcí.

Výborná parta. Tahle dvě slova nebo jim hodně podobná určitě řeknou všichni členové úspěšného postupového kádru Dukly z uplynulé sezony. Ačkoliv se hráčský kádr obměnil, vypadá to, že pozitivní atmosféra v kabině pokračuje, což je jedině dobře. „Parta je tady dobrá. Těch nových kluků, co přišlo, není tolik. Kolektiv se tady vyvíjel delší dobu a myslím si, že my noví do něj zapadneme. Kluci nám to ulehčují, takže v tom není absolutně žádná potíž,“ hlásí Jakub Suchánek a vzápětí se smíchem prozrazuje, kdo je podle něj největším bavičem. „Nebudu výjimka, když budu jmenovat pana Diviše a pana Šidlíka.“

Při nástupu do Dukly jej vedle nových parťáků v kabině čekala také mnohem odlišná letní příprava, než kterou v minulosti zažíval. Jihlava jí – dle osvědčeného loňského receptu – absolvuje kompletně celou v posilovně. „Jsem rodák z Tábora, který je proslulý přípravami založenými na běhu. Teď jsme v posilovně, s čímž jsem první týden nebo dva bojoval. Nebyl jsem zvyklý na takhle silovou přípravu. Tohle je zase lepší v tom, že je to jiné, různorodé a nedělá se pořád to samé. Je to něco nového, a už jsem se s tím srovnal,“ říká zadák, jehož parametry (195 cm/106 kg) by v případném pěstním souboji mohli hrát prim. „Po návratu do Česka jsem tohle neřešil ani jednou. Záleží na okolnostech. Když to situace vyžaduje, tak rukavice shodím, ale že bych bitky vyloženě vyhledával, to asi ne. Jsem pacifista,“ usměje se a přirovnává svou charakteristiku k člověku, jenž odmítá války či násilí.

Pro fanoušky může být jistě zajímavé srovnání českého a francouzského hokeje a všeho kolem, o čemž může Jakub Suchánek hovořit celého hodiny. Tři roky totiž hájil barvy Rapaces de Gap a další dvě sezony působil v Étoile noire de Strasbourg. „Zásadní rozdíl je, že ve Francii není hokej sportem číslo jedna ani dva, ale patří tak na šesté sedmé místo, co se popularity týče. Tamní hokej je dlouhodobě na vzestupu, což je vidět i na mezinárodní scéně, kde se Francouzi drží delší dobu v elitní skupině mistrovství světa. Produkuje také spoustu kvalitních francouzských hokejistů, což je dané i tím, že v jejich extralize je spousta cizinců, potažmo Kanaďanů,“ vypočítává odlišnosti mezi hokejem v ČR a v zemi galského kohouta. A hned poté jmenuje i zásadní rozdíl. „Tím je zázemí. Není na takové výši jako u nás,“ uzavírá sympatický zadák.

Video-rozhovor s Jakubem Suchánkem o angažmá v Dukle, letní přípravě, působení ve Francii a nové sezoně

Autoři videa: Tomáš Lysý, Zdeněk Drla


-Vytisknout      -Odeslat mailem      -Diskusní fórum


 

Copyright © 2002-2017 HC Dukla Jihlava, eSports.cz, s.r.o. a NOWONET. Informace o autorských právech.


Hokejové štulpny, ribana a dresy | Hokejový obchod Brno golfové vybavení hybridní auta střechy koupelny